В хмарі Mail.ru можна розміщувати холодні дані

254

Від автора: Mail.ru запускає кілька нових видів «хмари». Один з них призначений для зберігання маловостребованных («холодних») даних, а інший – для колективного доступу до файлів. Про вартість нових послуг не повідомляється.

Підрозділ вітчизняної корпорації «Mail.ru для Бізнесу» запускає кілька нових видів хмарних сховищ. Перше з них призначено для зберігання холодних даних, інше – для командної роботи з файлами.

Холодними називають малозатребуваних дані. Їх модифікація і доступ до них здійснюються відносно рідко, тому їх можна розміщувати навіть на звичайних жорстких дисках. При цьому вартість зберігання «холодної» інформації обходиться дешево.

Тепер Mail.ru надає послугу з розміщення таких даних. Інформація (в кількох копіях) зберігається в російських дата-центрах. Цим типом хмари може скористатися як приватна особа, так і організація.

Також компанія запустила ще один різновид хмари – сервер для спільної роботи з файлами. З його допомогою члени команди можуть здійснювати колективний доступ до структурованих даних, модифікувати їх і зберігати всі зміни в режимі реального часу. На сервері реалізована система прав користувачів і подвійна аутентифікація.

Відзначається, що нові типи хмарних сховищ можуть скласти конкуренцію аналогічним сервісів від Amazon і Microsoft. Хмари від Mail.ru будуть затребувані, насамперед, на вітчизняному ринку. В тому числі і державними структурами, оскільки всі дані розміщуються в російських дата-центрах.