У НЦІ розробили систему для створення великих сховищ Big Data

210

Від автора: російські вчені створили платформу, на основі якої можна розгортати захищені системи для зберігання великих обсягів інформації. Нова розробка може бути використана для реалізації поправок, внесених у антитерористичне законодавство країни.

Фахівці з НЦІ (Національний центр автоматизації), який є структурною одиницею «Ростеха», створили нову платформу для розгортання захищених сховищ великих за обсягом даних. Такі системи зможуть вміщати в себе інформацію загальним розміром до декількох десятків ексабайт.

Створена платформа побудована на вітчизняній захищеної ОС «Аврора», яка також є творінням фахівців з НЦІ. Наголошується, що дане рішення володіє високим ступенем захисту, тому може бути використано державними силовими структурами і комерційними організаціями, що спеціалізуються на обробці великих масивів інформації.

Крім цього нова платформа розглядається керівництвом «Ростеха» як один з ключових елементів для реалізації вимог, прописаних в «законі Ярий». Згідно з прийнятими поправками, всі провайдери (з 2018г.) зобов’язані зберігати протягом 6 міс. весь трафік користувачів. Це стосується не тільки інтернет-провайдерів, але і мобільних операторів, які повинні будуть зберігати дзвінки і SMS своїх абонентів.

При цьому експерти галузі сумніваються, що фахівці НЦІ змогли в такий короткий термін створити подібні системи сховищ. І навіть якщо це їм вдалося, то буде потрібно ще кілька років, щоб налагодити виробництво комплектуючих для них.