У новому індексі Google десктопна версія отримає пріоритет над AMP

285

Від автора: у новій моделі індексу Google (mobile-first) при відсутності мобільної версії сайту перевага буде віддаватися десктопним варіантів сторінок, а не виконаним у форматі AMP. Це уточнення вніс представник пошукової системи на конференції State of Search.

Кілька тижнів тому стало відомо, що Google готує до запуску нову модель пошукового індексу — mobile-first. У ній за замовчуванням спочатку будуть аналізуватися мобільна версія сайту. І тільки потім (при її відсутності) інші версії ресурсу.

Представник пошукової системи Мейлі Охай під час виступу на конференції State of Search розповів про важливі особливості роботи нового індексу. В mobile-first при відсутності мобільної версії, але при наявності десктопної і виконаної у форматі AMP, перевага буде віддаватися повновагою версії сайту.

Цікаво, що до цього аналітик з Google Гері Илш заявляв про перевагу перед десктопними варіантом сторінок AMP. Але згодом Илш визнав свою помилку в тлумаченні пріоритетності версій сторінок при індексації mobile-first.

Західні експерти галузі визнають, що в цьому випадку перевага десктопної версії очевидна. Баррі Шварц (з Search Engine Land) підкреслив, що ресурси, виконані в форматі AMP, не мають навігації для проходження пошуковим роботом всього сайту. І в цьому їх головний мінус.