У москві планують запустити ші, який визначатиме бешкетників на мцк

21

Представники прес-служби ржд ще в червні поточного року повідомили, що склади «ластівка» на московському центральному кільці отримали необхідне обладнання для автоматичного безпілотного руху. Повністю перевести склади на мцк на безпілотне управління в ржд планують в 2024 році, у зв’язку з чим з’явилася необхідність створити програмно-апаратний комплекс, який би забезпечував пасажирів необхідним рівнем безпеки. Спеціально для цього нііас оголосив про запуск конкурсу на створення ші, який буде займатися цілою низкою завдань в автоматичному режимі.

В умовах конкурсу зазначено, що програмно-апаратний комплекс на базі штучного інтелекту повинен дистанційно визначати різні ознаки асоціальної поведінки пасажирів у вагонах складу «ластівка» і на зупинках на основі обробки зображення з камер відеоспостереження, а також акустичної інформації. У документації конкурсу зазначено, що система повинна вміти визначати відразу кілька ознак асоціальної поведінки:

  • критик пасажирів у вагонах;
  • агресивна поведінка в будь-якому з проявів (тон голосу, манера мови і так далі);
  • гучні і нестандартні звуки, вибухи.

На розробку даного програмно-апаратного комплексу ржд планує виділити близько 15 мільйонів рублів, а підсумки конкурсу повинні підвести вже в кінці жовтня, тобто часу на оформлення заявки для участі в конкурсі не так вже й багато. І хоча завдання, очевидно, далеко не просте, щось подібне в росії вже розробляють, тільки не для громадського транспорту — деякий час тому в російських школах запропонували реалізувати технологію визначення гучних неприродних звуків, щоб запобігти стрільбі в навчальних закладах. Там теж використовується ші і система аналізу звуку.