У магазинах рф назріває дефіцит відеокарт-geforce 3060 майже розпродані, а бюджетні не завозять

9

Останнім часом ми фіксували постійне зниження цін на відеокарти в російських магазинах. В результаті з продажу пропали цілі серії, які відрізнялися оптимальним співвідношенням між ціною і продуктивністю. В першу чергу мова про геймерської radeon rx 6600 хт, яка демонструє відмінні показники в іграх, але коштувала дешевше 70 000 рублів. Слідом з продажу почали пропадати geforce rtx 3060 ti. Швидше за все ці відеокарти стали легкою здобиччю для майнер, адже в якийсь момент ціни на них впали до 80 000 рублів, що призвело до ажіотажного попиту.

Якщо сьогодні заглянути в сітілінк, то можна побачити, як зменшується пропозиція найбільш популярних графічних чіпів. Зверніть увагу на серію geforce rtx 3060. Як бачите, у продажу залишилися всього три моделі. Що цікаво, всі вони випущені на фабриках palit, а перші дві взагалі повністю ідентичні, не рахуючи різниці в кілька десятків мегагерц в швидкості gpu. Швидше за все обидві скоро будуть розпродані, адже сьогодні їх купили в кількості 50 одиниць.

Далі у нас представники серії geforce gtx 1660, включаючи моделі з приставкою «super» і «ti». На жаль, але доступно всього 6 моделей, при цьому більш швидкісні за 64 000 рублів ризикують зависнути надовго, адже маючи продуктивність набагато нижче, ніж у geforce rtx 3060, ціни майже ідентичні. Серія geforce gtx 1050 давно зникла з продажу, а geforce gtx 1650 і зовсім розчинилася в невідомому напрямку. Неясно, чи виробляються взагалі подібні відеокарти.

Активно розбирають серію geforce rtx 3070 ti. Нещодавно в сітілінк було не менше шести різних моделей, ну а сьогодні залишилося всього дві. Ціни на обидві відеокарти кусаються, тому брати їх ніхто не поспішає. Посудіть самі, хто візьме geforce rtx 3070 ti за 130 000 рублів, якщо за 150 тисяч є повноцінна geforce rtx 3080? до речі, остання за тиждень скинула майже 50 000 рублів і сьогодні є однією з найбільш вигідних моделей на ринку. Зауважте, ми не говоримо, що це дешево, але в поточних реаліях, це оптимальний вибір за умови, якщо у вас є зайві 2000 доларів, але ви віддаєте перевагу купувати відеокарти вдумливо, а не смітити грошима на вітер.

У продажу досить більш дорогих серій. Наприклад, кількість доступних geforce rtx 3080 ti вражає уяву, але і ціна на них така, що навіть ентузіасти вважають за краще проходити повз, придивляючись до менш дорогих пропозицій.