У китаї intel звинуватили в порушенні патенту finfet

23

Технологія виробництва транзисторів finfet є основоположною для процесорів intel з 2011 року, вона використовується практично в кожному продаваному компанією екземплярі. Однак з 2018 року intel виявилася втягнутою в судовий розгляд в китаї про порушення патентних прав. Одна з державних науково-дослідних лабораторій стверджує, що американський виробник порушує її патент, пов’язаний з finfet.

Джерело: tomshardware.com

Інститут мікроелектроніки китайської академії наук (imecas) подав позов проти intel до верховного народного суду кнр в пекіні в 2018 році, вимагаючи відшкодування збитків у розмірі 200 мільйонів юанів (приблизно $31 млн), а також судових витрат. Позивач також вимагає заборони на продаж процесорів intel серії core, які використовуються в споживчих продуктах-мінімум до тих пір, поки не буде укладено ліцензійну угоду.

На захист своєї позиції intel вже неодноразово намагалася домогтися визнання патенту недійсним, проте вже шосте слухання в комісії з повторної експертизи патентів китаю закінчилося відмовою. Цьому передувала довга низка спроб перенести розгляд справи з китайського органу в імовірно більш дружнє для компанії бюро з патентів і товарних знаків сша. Однак американське відомство відмовилося слухати справу, надавши його китайським колегам.

Intel почала використовувати технологію finfet з дебютом 22-нм процесорів сімейства ivy bridge в 2011 році і не відмовилася від даного рішення донині. Інститут imecas спробував посилити свої позиції, звинувативши intel в порушенні ще двох патентів: перший зачіпає виробництво і продаж процесорів core i3, другий пов’язаний з технологією польових транзисторів. У цих справах також передбачаються судові заборони і відшкодування витрат.

Intel перепробує всі можливості залагодити справу, будучи досвідченим гравцем в патентом праві, проте imecas володіє перевагою, оскільки бореться на своїй території. Крім того, інститут зареєстрував понад 5000 патентів у китаї та 500 в інших країнах, причому 1505 патентів стосуються технологій інтегральних схем — організація також має великий досвід у галузі патентного права. Оскарження дії патенту є одним з перших кроків у досудовому врегулюванні спору, але якщо всі спроби будуть вичерпані, сторонам доведеться зустрічатися в суді.

Юридичний відділ intel працює постійно: компанія виявилася втягнутою в серію судових процесів з vlsi, також висунула звинувачення в порушенні патентів. Позивач вже домігся стягнення $2,18 млрд, але програв в іншій справі. Вся ж серія процесів може обійтися intel в суму до $11 млрд, якщо виробник програє у всіх штатах. Крім того, компанії доводиться реагувати на інші позови, в тому числі пов’язані з вразливостями meltdown і spectre, а також із затримкою при переході на техпроцес 7 нм.