Tsmc розповіла про рекордні продажі чіпів і заявила, що дефіцит може посилитися

12

Квартальні продажі taiwan semiconductor manufacturing company (tsmc) досягли рекордних значень на тлі триваючого дефіциту напівпровідникових рішень, використовуваних у всіх галузях промисловості — від виробництва транспорту до смартфонів. Наприклад, продажі у вересні зросли на 20% в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року.

Bloomberg.com

У третьому кварталі доходи компанії зросли до $14,8 мільярда — майже такий же рівень прогнозували і ринкові аналітики. У вересні було продано чіпів на $5,4 мільярда.

У третьому кварталі у tsmc зазвичай спостерігалося зростання продажів і в інші роки завдяки високому попиту на напівпровідники напередодні святкового сезону. Проте виробник не зміг скористатися всіма перевагами дефіциту-виробничі потужності і без того завантажені повністю. При цьому довелося виділити частину ресурсів на випуск не таких дорогих, але тим не менш необхідних для світової промисловості рішень: наприклад, напівпровідників для автомобілів, в цій сфері дефіцит сьогодні відчувається особливо гостро.

За даними bloomberg, завдяки масштабним замовленнями в третьому кварталі досягнута мета продажів на суму 14,7 мільярда доларів, велику роль зіграли замовлення на 5 – і 7-нм чіпи від клієнтів на кшталт apple і amd. Але розрахунок на 5,97 мільярда доларів оперативних надходжень може не виправдатися через швидко знижуються темпів зростання попиту на продукцію для смартфонів на android, особливо середнього і нижнього цінового сегментів — це негативно вплинуло на збут продуктів, випущених відповідно до не самим новими технологічними процесами.

Є й ознаки того, що криза буде посилюватися. За даними susquehanna financial group, з вересня час від моменту замовлення до надходження чіпів клієнту зросте до 21,7 тижня — теж рекорд з 2017 року (тоді компанія тільки почала реєструвати відповідні дані).

Очікується, що tsmc опублікує офіційний звіт про заробітки в третьому кварталі 14 жовтня.