Цільовий трафік. Що це і як його отримати?

391

Від автора: я вітаю вас. Сьогодні розглянемо, що таке цільовий трафік і як його отримати. Це також дуже важливе питання, якщо ми говоримо про заробіток на партнерських програмах в інтернеті.

Цільовий трафік — визначення і приклад

Отже, цільовий трафік — це потік відвідувачів, яким дійсно може бути цікаво те, що ви пропонуєте на сайті/лендинге. Чому так важливо, щоб трафік був цільовим? Я наведу вам приклад, щоб ви краще зрозуміли.

Отже, припустимо, у мене сайт. Або навіть не у мене, а просто у якого-небудь вебмастера. Сайт на тему веб-технологій, сайтобудування і т. д. На сайті розміщуються статті, можливо відео та інший контент. Але рано чи пізно вебмастер вирішить заробляти на сайті. Варіантів заробітку доволі багато, можна навіть припустити, що він зробить (поставить банера, почне рекламувати якісь платні курси і партнерки, підключить контекстну рекламу і т. д.).

Все це добре, але давайте подумаємо, чи йому вдасться заробити, якщо на його сайт будуть заходити люди з абсолютно різними захопленнями та інтересами? Навіть якщо потік таких людей буде дуже великим, чи вийде на них серйозно заробити, тому що це не цільова аудиторія проекту.

А хто в даному випадку буде становити цю цільову аудиторію? В основному це чоловіки у віці 20-40 років, які цікавляться сайтобудування і бажаючі навчитися створювати сайти самостійно. Саме серед такої публіки буде максимальний інтерес — люди будуть підписуватися, клікати по тематичної реклами, щось десь навіть купувати (книги і уроки з сайтостроению).

З цього прикладу випливає 2 простих висновки:

Цільовий трафік — це потік людей, яких можна віднести до цільової аудиторії (ЦА, якщо скорочено).

Саме цільовий трафік може принести дохід

Справа в тому, що сьогодні отримати сам по собі трафік на сайт дуже просто — достатньо буде піти на який-небудь букс (рекламний сервіс) та замовити там серфінг. За 30-50 рублів можна отримати до 1000 переглядів сторінки вашого сайту.

Це так, але чи буде трафік цільовим? Ні, до вас на сайт зайдуть люди, яких абсолютно не цікавить тематика. Можливо, що 5-10% і будуть зацікавлені, але 95% людей просто знаходяться на сторінці 10-60 секунд (як встановлено) і йдуть.

Як отримати цільовий трафік?

Далі я розповім про кілька гарних джерелах, звідки ви можете отримати цільовий трафік. Також розглянемо плюси і мінуси цих способів.

SEO-оптимізація або написання текстів під запити користувачів пошукових систем

Це дуже і дуже хороший спосіб, тому що він дозволяє отримати цільовий трафік безкоштовно. Яким чином? Все виглядає приблизно так, як я опишу нижче.

Припустимо, ви хочете заробляти в ніші землеробства. Ваша цільова аудиторія — дачники та городники. Один з варіантів отримати цей самий цільовий трафік — створити сайт (блог або просто інформаційний сайт, на якому написати багато корисних статей.

Ці статті треба заточити під певні ключові слова, які вводять в пошуковик. Наприклад, “як правильно садити картоплю”. От ви берете і пишіть під ключ та інші подібні.

Через якийсь час (зазвичай кілька місяців) статті почнуть з’являтися в пошуковій системі і люди будуть знаходити їх, вбиваючи в пошуковик різні запити.

Звичайно, я втрачаю в даному випадку багато деталей (як саме писати, що робити крім цього), але моя мета даної статті — просто описати seo-оптимізацію як варіант видобутку цільового трафіку. При такому підході на ваш сайт 100% буде заходити ваша цільова аудиторію, тому що люди будуть знаходити вас через пошук по запитам, які самі ж ввели.

І потім вже, коли на сайт будуть заходити від 50 чоловік в день, можна потихеньку його монетизувати. Наприклад, продавати на сайті різні книги і курси по землеробству, продавати товари (різні насіння, інструменти для роботи в городі).

Плюси SEO. Можливість отримувати сотні і тисячі унікальних цільових відвідувачів на сайт абсолютно безкоштовно за рахунок того, що у вас на проекті буде багато корисних статей.

Мінуси. Необхідно буде вкласти багато зусиль (якщо робити все самому) або грошей (якщо найняти інших для виконання роботи). Результат прийде не через 1-2 місяці, чекати доведеться як мінімум 6-8 місяців, поки сайт більш менш зміцніє. І то, спочатку не варто сподіватися на великий заробіток.

Контекстна реклама Яндекс.Директ, Google Adwords)

По суті, цей спосіб видобутку цільового трафіку багато в чому схожий на SEO, тому що сам трафік йде теж з пошукових систем Яндекс і Google. Але тут за нього потрібно платити. Платити за конкретні кліки по вашому рекламному оголошенню.

Наприклад, ви хочете продавати якийсь товар для дачі. Перевага контекстної реклами в тому, що ви можете створити оголошення і запустити рекламу хоч прямо зараз і вже через годину отримати перші кліки. А може бути, і перші продажі.

Але мінус в даному випадку в тому, що за рекламу треба платити. Це лише одна сторона питання, крім цього ви повинні будете хоч трохи розбиратися в контекстній рекламі, щоб зуміти створити рекламну кампанію, створити групи оголошень, підібрати ключові слова і виставити інші налаштування. Це якщо говорити дуже коротко, на ділі доведеться робити набагато більше.

Отже, контекстна реклама для новачка — це складно. Але тільки для того новачка, який не хоче навчатися. Тому що насправді нічого екстра-складного в її створення і настроювання немає, просто потрібно почати діяти (банально подивитися пару відео на youtube, почитати офіційну довідку).

Плюси контекстної реклами. Можливість отримати перші продажі буквально в перший годину. Широкі можливості, можливість нескінченно аналізувати та покращувати рекламну кампанію, збільшуючи її рентабельність.

Мінуси. Необхідність розібратися в тому, що до чого (як налаштовувати, як створювати оголошення, відстежувати статистику). Необхідність платити за рекламу. Великий шанс, що при перших спробах ви не відіб’єте свої гроші.

Таргетована реклама (ВК Таргет, Instagram, MyTarget і т. д.)

Багато популярні сайти дозволяють розміщувати у себе таргетовану рекламу. Взагалі target перекладається як мета, тому очевидно, що цільова реклама здатна привести вам цільовий трафік.

Основна проблема при створенні такої реклами — визначити цільову аудиторію (одну або кілька груп) і налаштувати рекламу так, щоб вона показувалася саме цієї аудиторії і нікому більше.

Тому що в соціальну мережу Вконтакте, наприклад, щодня переглядають мільйони користувачів. І якщо ваша реклама буде показуватися кожному з них, гроші на балансі зникнуть дуже швидко, а от віддачі ніякої ви не отримаєте, тому що реклама була показана тим, кому вона нецікава.

У багатьох випадках, коли рекламується те, що може бути цікаво широкій публіці, таргетацию можуть налаштовувати не так жорстко. Зазвичай вибираються такі параметри:

Підлога

Вік (від і до)

ГЕО. Тобто георасположение людей, яким буде показана реклама.

Рідко додаються ще якісь фільтри

Такі рекламні кампанії зазвичай називають “масові”, тобто оголошення показуються максимально широкому колу людей.

В інших випадках навпаки потрібно вибрати дуже-дуже вузьку цільову аудиторію, в яку будуть входити тільки ті, кому дійсно може бути цікаво вашу пропозицію.

Плюси. Таргетована реклама спрямована на те, щоб приводити вам ту аудиторію, яка вам потрібна. Але тільки у разі грамотної настройки.

Мінуси. Знову ж таки, потрібно платити за розміщення реклами. Також потрібно глибоко розібратися в цій темі. А саме, як підбирати цільову аудиторію, як правильно складати оголошення і т. д.

Банерна реклама і рекламна рядок

Зараз у дуже багатьох вебмайстрів і блогерів на сайтах стоять системи продажу реклами, за допомогою яких ви в автоматичному режимі можете придбати рекламу на ресурсі цієї людини.

Це один з найпростіших способів видобутку трафіку, тому що тут вам практично нічого не потрібно аналізувати – просто знайти відповідні відвідувані ресурси за тематикою вашої реклами і спробувати придбати там покази (банер або рекламна строчка). Вартість оплати різна в кожному конкретному випадку.

Якщо на потрібному вам сайті ви не знайшли можливості купити рекламу автоматично, можна спробувати знайти контакти вебмастера і написати йому безпосередньо з пропозицією розміщення реклами.

Розміщення постів в соц. мережах

Досить простий спосіб отримати цільовий трафік – створити рекламний пост, в якому привабливо описати ваш товар, після чого купити розміщення поста в якому-небудь популярному співтоваристві.

Практично для будь-якого товару/послуги можна підібрати десятки спільнот, в яких буде перебувати цільова аудиторія. Все ж не думайте, що купівля рекламних постів і заробіток на них це зовсім проста справа, деякі речі ви повинні опрацьовувати:

В якому саме співтоваристві купити рекламу (найважливіше)

Як правильно скласти пост, щоб він максимально зачепив саме користувачів цієї спільноти (теж дуже важливо)

У який час краще всього купувати пост?

Які сервіси використовувати для аналізу активності в спільнотах і перегляду постів інших рекламодавців?

Як бачите, питань потрібно вирішити багато.

Підсумок

Не подумайте, що це все способи отримання цільового трафіку, але якщо продовжувати писати далі, то вийде занадто громіздка стаття. В кінці я хотів би порекомендувати вам не намагатися освоїти все і відразу – не вийде. Краще спробуйте навчитися ефективно видобувати цільовий трафік з одного джерела. Коли вийде, переходити до вивчення іншого джерела і т. д.

До речі, у статті найпершим я розбирав цей спосіб – SEO-оптимізацію. Він вигідно відрізняється тим, що ви можете отримувати цільовий трафік безкоштовно, але не відразу, а коли ваш сайт/блог розкрутиться в пошукових системах.

Так ось, раніше не так вже й багато людей знає про те, як правильно просувати сайти в пошукових системах. І якщо ви будете знати, то отримаєте велику перевагу, так як зможете створювати свої проекти і виводити їх на хорошу відвідуваність (від 1000 унікальних відвідувачів). І, відповідно, на гарний прибуток.

Так, все це відбудеться не за 1 тиждень і навіть не за 2 місяці. Якщо ви просуваєтеся в пошуку – треба час. Але все ж хороша перспектива, чи не так?

Так от, у нас якраз є курс, який присвячений ефективної розкрутки особистого блогу і його виведення на прибуток від 20 тисяч рублів вже через рік після створення. Ось посилання вам на ознайомлення. Інформацію з курсу цілком можна застосувати не тільки для розкрутки блогу, але і інформаційного сайту.