Товарний арбітраж: що це і як в ньому заробляти гроші?

260

Від автора: я вітаю вас. Продовжую говорити про ніші CPA і тепер хотілося б докладно розібрати одне конкретне напрям — товари. А саме, показати вам хоча б теоретично, як виглядає товарний арбітраж і як почати ним займатися.

Товарний арбітраж: що це?

Почну я з визначення, тому що воно не так очевидно, як вам може здаватися. Під товарним арбитражом варто розуміти саме роботу з конкретними товарами (офферами). Наприклад, ви знайшли рекламодавця, який продає ортопедичні крісла і вирішуєте почати з ним співпрацю. За кожну продану одиницю товару ви будете отримувати винагороду.

Мова не буде йти про інтернет-магазинах, де теж можна купити багато товарів, тому що це взагалі інша пісня. Чому я вирішив написати саме про товари? Якщо ви хочете побудувати собі заробіток на арбітраж трафіку, простіше ніші, ніж товари, мабуть, не знайти. З неї дуже зручно починати навчання.

Де шукати товарні офферы?

Відповідь очевидна — звичайно ж в CPA-мережах. Але хотів би зазначити, що далеко не в кожній мережі ви знайдете подібні партнерки. Наприклад, Admitad (найбільший агрегатор) працює в основному з інтернет-магазинами, а багато інших мережі не заточені під товари, а під інші ніші.

Але все ж досить багато агрегаторів, де можна знайти багато товарних офферов. Наприклад, Actionpay, Advertise, KMA.biz, M1-shop. Ви можете зареєструватися у всіх цих мережах, щоб мати доступ до великої кількості офферов. Але пам’ятайте, що в кожній мережі є свої нюанси роботи, які доведеться засвоювати.

Отже, після реєстрації в сітці вам потрібно потрапити на сторінку зі списком офферов. Можливо, вам потрібно буде за допомогою меню вибрати тільки товарні офферы, якщо в CPA-мережі крім цього є і інші. Але такі агрегатори як M1-shop заточені тільки під товари, тому там досить просто перейти на сторінку з усіма офферами.

Види товарів

Перед тим, як продовжити, я хотів би розповісти вам про двох видах товарів, які звичайно присутні в мережах.

Білі — це всілякі годинник, портмоне, сережки і так далі. Зазвичай це дійсно якісні товари. Людина або люди, що продають товар, потребують лише в рекламі. Це справа ви берете на себе, приводьте покупців і отримуєте свою винагороду. Тут все зрозуміло, нічого важкого немає.

Сірі або чорні) — по-іншому їх ще називають шок-товари. Це всілякі чаї для схуднення, креми, біодобавки і т. д. По-перше, при рекламі таких товарів у багатьох джерелах трафіку можуть виникати труднощі з модерацією (все-таки мова йде про здоров’я людей). По-друге, ці кошти здебільшого не приносять людині бажаного результату.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Вони просто добре рекламуються, та й самі лендінгем, на яких ці товари пропонуються, можуть виглядати дуже переконливо і привабливо. Але одна річ — придбати який-небудь засіб для видалення подряпин, а інше — ліки від раку, яке може не допомогти. Та й швидше за все не допоможе.

Отже, я б не рекомендував вам братися за рекламу товарів, які так чи інакше пов’язані зі здоров’ям людини, тому що це вкрай сумнівна ніша.

Вибираємо оффер. На що звертати увагу?

При виборі оффера потрібно дивитися на всі можливі показники. Якщо ви читали попередні статті, то тепер ви можете добре орієнтуватися в цих показниках.

Новизна. Це досить важливий фактор саме в товарній ніші. Тому що якщо офферу більше 1-2 місяців, є ймовірність, що інші вебмастера прорекламували його просто скрізь, де тільки можна. Якщо це дійсно так, то вам буде складніше зробити прибуткову рекламну кампанію, тому що про товар вже будуть знати багато людей.

Втім, це правило діє не завжди і не для всіх товарів. Деякі годинник і гаманці можуть продаватися у великих обсягах роками. Ось меню офферов в M1-shop.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

У цій мережі в окремій вкладці можна подивитися саме нові офферы. Плюс такої пропозиції у тому, що товар ще мало розрекламований в мережі (якщо з’явився недавно) і ви можете, що називається, “зібрати вершки” тобто налаштувати рекламу і отримати багато продажу. Природно, не аби як налаштувати, а грамотно.

Умови співпраці. Простіше кажучи, ви будете отримувати за 1 підтверджений замовлення. Зазвичай це фіксована цифра. Наприклад, 500 рублів за підтверджений замовлення. Знаючи, якою буде ваша винагорода за продаж, ви вже можете продумувати в голові способи купівлі реклами. Але цієї інформації мало.

CR або конверсія. Вказується у відсотках, або в співвідношенні 1 до числа переходів на лендінгем (цільову сторінку, на якій і можна купити товар). Наприклад, 1 до 60. Виходить, що в середньому кожен 60-й людина замовить товар. Однак пам’ятайте, що це середня конверсія — у самих вебмайстрів може бути і краще, і гірше.

EPC. Середній дохід з кліка. Цей показник досить важливий. Якщо ви зможете придбати цільовий трафік за меншою ціною за клік, ніж значення EPC, то ви вже майже гарантовано в плюсі.

Наприклад, ви купуєте трафік в середньому по 7 рублів за клік, а значення EPC у оффера дорівнює 10 рублів. Але це ще не означає, що ви вийдете в плюс, тому що трафік може бути не цільовим і тоді буде просто багато кліків, але самих дій особливо не буде. Таким чином, потрібно враховувати і EPC і конверсію.

ГЕО. Ну це природно, ви обов’язково повинні переглянути інформацію про те, замовлення з яких країн і міст буде приймати рекламодавець. Часто вказується вся країна (за винятком окремих областей і міст), рідше — окрема галузь або список міст. Все це ви повинні будете налаштувати при запуску рекламної кампанії, щоб ні в якому разі не купувати трафік з того регіону, звідки оффер взагалі не приймає замовлення.

Аппрув (відсоток підтверджень). Позначає, скільки людей з замовили дійсно підтвердили замовлення і купили товар. У товарній ніші оптимальним показником вважається 50-70% і вище. Якщо ви бачите менше, це вже привід сумніватися.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Не бійтеся писати у підтримку мережі — ці люди теж зацікавлені в тому, щоб ви заробляли, бо самі мають прибуток від вашого доходу. Часто підтримка чесно відповідає на всі питання по офферам.

Дуже добре, якщо CPA-мережа має свій call-центр. Для продажу товарів це вкрай важливо, так як тут велике значення має те, через скільки хвилин передзвонюють людині, який замовив зворотний дзвінок або заповнив форму на замовлення товару.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Наприклад, якщо зателефонувати йому через 2-3 години, бажання купувати товар може вже прірва. А якщо зробити це практично моментально після його натискання на кнопку, то буде набагато більший шанс успішного підтвердження замовлення.

Мотиваційна сітка. У картці оффера вказується винагороду, яке належить звичайному рядовому вебмайстру. Але в деяких випадках рекламодавець може підвищити винагороду на 5-10% для тих вебмайстрів, хто наводить дуже багато клієнтів. Інформацію про те, чи є якісь заохочення, варто дізнаватися у агентів підтримки сітки в скайпі.

На сторінці самого оффера

Припустимо, ви переглянули оффер і навіть вирішили підключитися до нього. Перейшовши на сторінку конкретної оффера, ви завжди зможете побачити на ній більше інформації.

Тут важливо розуміти, що кожна CPA-мережа має свої особливості, переваги та інструменти. І писати про все зараз просто немає особливого сенсу. Основні деталі, які бажано з’ясувати:

Графік роботи колл-центру. Якщо цілодобово, то це означає, що ви можете запускати свою рекламу і вночі. Втім, ви і так можете це робити, просто клієнту подзвонять вранці і є великий шанс, що він вже скасує замовлення.

Приблизний розподіл замовлень за статтю та віком. Добре, якщо ви будете знати, що, наприклад, товар найчастіше замовляють чоловіки у віці від 20 до 30 років. Це дозволить скласти приблизний портрет клієнта і орієнтуватися на нього при виборі джерела трафіку і створенні оголошень.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Лендінгем

Ми підійшли до ще однієї вкрай важливої теми — такі показники, як CR і EPC варто вважати тільки по відношенню до конкретного лендингу. Тому що у багатьох мережах на 1 товар може бути 3-4 лендинга. І один одностраничник буде мати відмінну конверсію, а інший — жахливу. Природно, ви повинні вибирати лендінгем з найкращого конверсією спочатку.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

До речі, якщо в самій мережі не вказані конкретні показники EPC і CR для всіх пропонованих лендингов, то цю інформацію варто уточнювати в саппорте (служба підтримки). У будь-якій більш менш нормальної мережі є як мінімум кілька скайп-менеджерів, які завжди будуть готові допомогти вам і відповісти на різні питання (аж до цільової аудиторії, конверсії лендингов і т. д.) Ніхто цю інформацію не приховує і з вашого боку розумно буде її пізнавати.

Основні види лендингов

Веб/десктопний — одностраничник, який добре проглядається з комп’ютерів і всіх пристроїв з широким екраном, але погано виглядає на мобільних пристроях, так як не адаптується і має фіксовану ширину, яка ніяк не змінюється. На такий лендінгем можна купувати трафік, якщо він буде йти тільки з пристроїв з широким екраном.

Мобільний — спеціальна версія сторінки, заточена під мобільні телефони. У деяких CPA-мережах є можливість вибирати 2 лендинга — 1 для комп’ютерів і другий для мобільних. Користувач, що зайшов з мобільного пристрою, буде перенаправлено на лендінгем, оптимізований під ці пристрої. У багатьох випадках ця функція дуже і дуже потрібна.

Адаптивний — одностраничник, який однаково добре виглядає на будь-яких пристроях, тому що при його створенні використовують адаптивну верстку. Таким чином, дизайн і структура лендинга змінюється на різних дозволах екранів. На такий лендінгем можна направляти будь-трафік.

iFrame — сторінка, яка повністю відрізняється від звичайного лендинга, тому що на ній абсолютно немає ніяких привабливих блоків, опису, відгуків, продає тексту й усього того, що спонукає людину до покупки. Це просто форма замовлення. Наприклад, вона може виглядати так:

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Плюс в тому, що таку сторінку ви можете вставити, наприклад, на свій сайт, написати свою статтю про товар і просто в кінці поставити цю форму, в яку будуть вшиті ваші партнерські ідентифікатори.

Як вибрати лендінгем?

По-перше, якщо ви вирішили рекламувати оффер і він пропонує вам на вибір кілька лендингов, ви повинні самостійно перейти на кожен з цих лендингов і уважно вивчити їх.

По-друге, дивитися на показники EPC і CR. Чим вони краще, тим краще.Але тут теж варто пам’ятати, що якщо оффер новий, то з ним банально могли працювати дуже мало і тому статистика буде не зовсім точною (пам’ятаєте, що чим більше на лендінгем лілі, тим точніше статистика).

По-третє, одностраничник, який вам сподобався більше всіх, потрібно вивчити ще більш ретельно, аж до вичитування тексту на предмет помилок і інших дрібниць.

Особливість товарного арбітражу

Особливість реклами конкретних товарів у тому, що деякі CPA-мережі можуть давати вам можливість самостійно завантажити лендінгем і внести в нього будь-які правки. Це дійсно шикарна можливість, вона відкриває перед вами можливість нескінченних спліт тестів для поліпшення конверсії навіть в кілька разів. Але це вже шлях професіонала, вам же, як новачкові, краще брати готовий лендінгем і пробувати на ньому.

Єдине, що вам обов’язково потрібно зробити, це встановити на лендінгем власний лічильник (зазвичай ставлять Яндекс.Метрику). Природно, якщо ви завантажуєте лендінгем собі на комп’ютер, то можете зробити це самостійно, але така мережа, як M1-shop, дозволяє вам просто на сторінці оффера вбити ID вашого лічильника і він буде встановлений на лендінгем. Здорово!

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Запам’ятайте 1 дуже важливу річ: Якщо CPA-мережа не дає вам можливості поставити свій лічильник для збору статистики з лендинга, варто подумати над тим, щоб не працювати з нею. Це я кажу саме про товарний арбітраж, тому що тут можливість самостійно аналізувати поведінкові фактори наведених вами по рекламі людей дуже важлива.

А якщо ви ллєте через Яндекс.Директ, то без Метрики і зовсім нема чого ловити, ви просто не отримаєте дуже докладну статистику по кожному ключу і кожному оголошенню. А адже ця статистика може допомогти вам зробити правильні висновки, що, в свою чергу, дозволить налаштувати рекламу набагато ефективніше і отримати великий прибуток.

Проміжний підсумок

Я вирішив, що в одній статті все одно не розкажеш вам навіть самого основного, тому свою розповідь про товарний арбітраж я продовжу в другій частині статті. А поки давайте підсумуємо, що вам слід винести з цієї статті, якщо ви плануєте серйозно зайнятися товарним арбітражем.

Товарний арбітраж передбачає рекламу конкретних товарів. Ви будете отримувати фіксовану винагороду за кожну продаж. Наприклад, 700 рублів за кожну продану гребінець. У “товарці” ви не заробите 1 мільйон рублів в день, але на дохід 10-200 тисяч рублів в місяць цілком можна розраховувати.

Шукати такі офферы стоїть у великих і невеликих CPA-мережах. Наприклад, M1-SHOP (повністю заточена під товари), KMA, Actionpay.

Самі товари бувають різні. Я розділив їх на 2 види: білі і сірі. Якщо ви забули, про що йдеться, почитайте про це в статті ще раз.

При виборі оффера враховуємо новизну, epc, cr, аппрув, умови співпраці, ГЕО і мільйон інших дрібниць.

Ніколи не бійтеся вступати в діалог з підтримкою сітки і випитувати у неї додаткову інформацію, яка не зазначена в самій мережі. Чим більше інформації ви маєте, тим краще.

Вам потрібно буде пам’ятати про основні види лендингов та вміти вибирати з 3-4 найоптимальніший, а також ставити на нього свій лічильник. А потім ще й вміти працювати з самим лічильником.

І це далеко не все. Лише те, що помістилося в цю статтю. Це основа основ, якщо хочете. Але нехай вас не лякає громіздкість самої статті, а також те, що це ще не все, що вам потрібно знати. Весь її зміст досить просто.

У наступній частині статті розглянемо ще деякі важливі речі, які обов’язково потрібно знати перед тим, як приступати до заробітку в товарній ніші CPA. У підсумку, нарешті, отримаємо більш-менш ясну картину, що ж вам потрібно робити. А на сьогодні у мене все, зустрінемося в наступній частині цієї статті.