Товарний арбітраж. Частина 2

286

Від автора: вітаю вас. Це друга і остання частина докладної статті про арбітраж товарів (перша частина тут). Минулого разу ми обговорили досить багато: визначення, види товарів, різні терміни, вибір оффера і лендинга і т. д. Але розібратися зі всім за один раз просто не вистачить сил, тому сьогодні я продовжу розкривати цю тему.

Мітки (субаккаунты) для відстеження трафіку: що це і навіщо вони потрібні?

Якщо ви, як і я, подорожували по ходу читання першої частини статті по сітці M1-shop, то напевно могли помітити на конкретній сторінці оффера можливість заповнити спеціальні поля, в які вписати назви міток для відстеження трафіку. Що ж це за такі мітки?

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

А тут все досить просто — це спеціальні get-параметри, які додаються в url-адресу і дозволяють більш якісно відслідковувати статистику по ваших рекламних кампаній.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Звичайно, я підозрюю, що зараз ви мене не зрозуміли, тому я наведу приклад. Ви вибрали оффер і вирішили рекламувати його з допомогою двох джерел — з допомогою контекстної реклами Яндекс.Директ і тизерної мережі. Природно, це різні джерела і щоб кліки з них не змішувалися, ви повинні під кожен джерело підготувати своє посилання.

За це M1 відповідає мітка W. Так, при генерації посилання для Яндекс.Діректа, вписуємо сюди мітку “kontekst”. Або щось інше, наприклад, “direct”. Коли ви надумаєте рекламувати оффер через тизерну мережу, ні в якому разі не варто використовувати згенероване посилання, потрібно створити нову і вписати вже іншу назву джерела. Наприклад, tizerka.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Що ви таким чином отримуєте? Тепер ваш трафік буде чітко розділений. У вкладці статистики в самій мережі ви зможете чітко бачити це розділення, якщо отфильтруете кліки по мітці W.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Що це вам дає?

Якщо ви ще не зрозуміли, для чого потрібно такий поділ, я спробую пояснити. Припустимо, з контексту ви отримали 100 кліків і на них — 5 продажу. На підставі цього вже можна вирахувати CR і навіть EPC. В даному випадку EPC чіпати не будемо, а CR (конверсія) складе 5% або 1 покупець на 20 відвідувачів.

З тизерної мережі ви отримали 220 кліків і всього 1 продаж. Щоб точно порахувати конверсію в даному випадку скористаємося формулою і калькулятором.

Формула для підрахунку конверсії: Загальна кількість дій/загальне число кліків * 100. У нашому випадку: 1/220 * 100 = 0,45%. Це приблизні цифри.

Що у нас в підсумку? Конверсія з Діректа — 5%. З тизерної мережі — 0,45%. Більш ніж за десять разів менше. Якщо ж ви не розділите трафік і будете використовувати одну і ту ж посилання для реклами в обох джерелах, то просто отримаєте загальну статистику, де вам виведеться середня конверсія: (5+0,45)/2 = 2,725%.

І ви не будете знати конкретної конверсії за кожним джерелом трафіку. Все буде в одній тарілці, так сказати.

Як бачите, визначити конверсію та інші показники точно можна лише в тому випадку, якщо розділити трафік і використовувати різні посилання (з різними позначками) для реклами в різних джерелах.

Що ж, ми навчилися розділяти трафік за джерелами, але чи цього достатньо? Явно немає. Тим більше, що сама мережа пропонує ще 2 мітки — тизер і субаккаунт.

Заглиблюємося. Мітка Тизер або як розділити трафік по конкретних оголошенням?

Заглибимося до конкретного джерела трафіку. Наприклад, Яндекс.Діректа. Ви вже розумієте, що потрібно прописувати мітку W, щоб чітко розуміти, що трафік прийшов саме з діректа, але цього, швидше за все, недостатньо.

Що вас чекає в самому Директе при створенні рекламної кампанії? Перший крок — це завжди спільні глобальні налаштування. Другий крок — створення рекламних оголошень і ключових фраз до них.

Заковика в тому, що Директ дозволяє вам в одній групі створити до 50-ти оголошень. У кожного може бути свій заголовок, опис і зображення. І найголовніше — своя посилання.

Так от, якщо ви створюєте 1 групу оголошень в якої, в свою чергу, створюєте 1 оголошення і це вся ваша РК — то можна сміливо не прописувати мітку T, тому що у вас трафік і так буде йти з одного місця — з Яндекс.Діректа з одного конкретного тізера.

Але що, якщо ви створите 2 групи оголошень і у кожного буде по 5 оголошень (тізерів). Це вже сумарно 10 різних місць, звідки до вас на лендінгем стікається трафік. І щоб мати можливість відстежувати конкретну статистику по кожному тизера — необхідно для кожного згенерувати своє посилання.

УВАГА! Якщо ви підключаєте Яндекс.Метрику до рекламної кампанії в Директе і на сам лендінгем, то необхідності в поділі оголошень мітками немає, тому що в Метриці за допомогою вкладки Звіти — Директ зведення і так можна буде побачити детальну статистику по оголошеннях і навіть за ключовими словами.

Коротше, з Метрикою в Директе вам немає необхідності використовувати мітку T. Але приклад, який я привів, все ж залишається актуальним для інших випадків. Наприклад, коли потрібно відстежити статистику по конкретних тизери при рекламі через ТаргетВК.

Наприклад, ви створили в одній рекламної кампанії 5 тізерів. Тоді ви прописуєте мітку W для всіх п’яти посилань (джерело — targetVK). Вводити стоїть саме англійськими літерами. І для кожного посилання вводите свою мітку T — tizer1, tizer2 і т. д.

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Таким чином, при створенні нового оголошення, ви відразу даєте йому унікальну посилання. Потім, коли збереться більш менш адекватна статистика по тизери, ви зможете визначити, який тизер приносить найкращу конверсію і залишити тільки його.

Ви можете не тільки залишити його, але і спробувати поліпшити ще більше, скопіювавши найвдаліший тизер кілька разів і спробувавши змінити 1 його елемент — десь картинку, де-то заголовок. Природно, кожна змінена копія тизера повинна отримати свою мітку T, щоб по ній статистика збиралася окремо. Це можна назвати спліт-тестом на рівні оголошень. Визначивши найкращий варіант тізера, залишаєте його і працюєте тільки з ним.

Заглиблюємося ще далі. Мітка S або субаккаунт

Мітка S, яку ще називають subid. Вона призначені для того, щоб розділяти трафік за якимось вашим власним критеріям. Зараз наведу приклад, де це може використовуватися.

Наприклад, у вас є 1 тизер. У налаштуваннях таргету ви поставили в якості цільової аудиторії чоловіків від 20 до 30 років. Потім ви скопіювали цей тизер і поставили ЦА чоловіків від 30 до 40 років. І вам потрібно отримати по кожній групі окремо статистику. Що робити? Тизер один і той же, тому мітка T тут не підійде, а ось subid — те, що потрібно!

Товарный арбитраж: что это и как в нем зарабатывать деньги?

Ви просто прописуєте для першого оголошення субаккаунт, наприклад, “man2030”, а для другої — “man3040”. І тепер у сітці ви зможете подивитися роздільну статистику, застосувати фільтр subid. І так ви зможете визначити, яка група чоловіків більш охоче купує рекламований вами товар — більш молоді або трохи старше.

Це дуже цінні висновки, які можуть дозволити вам вийти на по-справжньому цільову аудиторію і в підсумку дійсно заробити на рекламі, а не злити гроші в мінус.

Тести в товарному арбітражі

Всі ці мітки, а також встановлення лічильника на лендінгем, все це заради однієї справи — заради тестів. Тому що ніхто і ніколи не зможе на 100% передбачити, наскільки добре буде його рекламна кампанія. Навіть самий досвідчений професіонал не скаже так: “Ось, зараз поставлю таргетинг по Москві, одружені чоловіки від 20 до 35 років, напишу ось такий заголовок і опис, поставлю цю картинку. Все, це стовідсотково велика прибуток, запускаю рекламу, йду їсти і спати”.

Звичайно, у професіонала завжди набагато більше шансів піти правильним шляхом і навіть банально вгадати прибутковий варіант, просто тому що у нього більше досвіду. Але без тестів неможливо оптимізувати рекламну кампанію, неможливо отримати більше прибутку, неможливо вивести РК з мінуса. Без тестів всі дії — це спроби шукати голку в копиці сіна.

Тести — це якраз все те, про що я вам писав вище. Ще кілька прикладів для повного розуміння і закріплення:

Взяли 2 різних оголошення, у кожного повинна бути своя унікальна мітка. Запускаємо тизера на якийсь час, щоб зібрати статистику. Так дізнаємося, який з двох тізерів краще. Залишаємо саме його.

Беремо найуспішніший тизер (оголошення) і міняємо в ньому 1 елемент. Наприклад, заголовок. Тестуємо новий варіант. Якщо він показує більш хорошу статистику — залишаємо його, якщо ні — залишаємо старий варіант і придумуємо інший тест (змінюємо щось ще).

Поділяємо цільову аудиторію на дрібні групи, даючи свою субаккаунт. Так визначаємо ту аудиторію, яка краще за всіх конвертується у покупців.

Беремо найкраще оголошення і саму конвертабельную групу, з’єднуємо все це разом і отримуємо найбільшу прибуток.

Ось так це працює. І ніяк інакше. У тестів є один істотний мінус — щоб їх проводити, потрібні гроші. З іншого боку, маємо 2 явні переваги:

1 успішний тест може принести вам стільки грошей, що їх вистачить на десятки нових тестів

Якщо ми говоримо про товарну ніші, тут не потрібно багато грошей для тестів на початковому етапі. Якщо ви не намагаєтеся продавати велосипед за 65 тисяч рублів, звичайно.

Ще мільйон дрібниць і як вам до нього відноситься

У товарному арбітражі, крім того, про що ми з вами говорили, ще мільйон тонкощів. Спліт-тестів на лендинге можна присвятити кілька книг, а про оптимізацію роботу call-центру та поліпшення аппрува можна говорити багато вечорів.

Ми справді не обговорили все, всіх деталей, з якими ви можете зіткнутися, почавши роботу в товарному арбітражі. 1 поліпшення на лендинге може змінити все, 1 діалог з підтримкою мережі може перевернути ваш погляд на оффер, 1 прописана мітка в посиланні може мати ключове значення.

На ваш успіх в арбітражі впливають сотні факторів — явних і неявних. Я якщо ви з цієї статті не зрозуміли практично нічого, але зрозуміли тільки це (про вплив факторів) — вже добре. Вам залишається вивчити кожен фактор (хоча б з основних) докладно. Взяти під контроль абсолютно всі, на що ви можете вплинути.

Підсумок або інструкція, як вам діяти далі

Ця інструкція не претендує на геніальний план, як вам змінити життя і почати заробляти купу грошей в арбітражі. Це просто те, як я вам рекомендую розвиватися в цій ніші далі, якщо ви хочете цього:

Твердо вивчити всю теорію. Причому навіть ту, про яку я не говорив. Не просто знати, а й розуміти, як воно все працює.

Використовувати всі ті знання, які ви отримали з цих двох частин статті (про види товарів, лендингов, вибір оффера, поділ трафіку, встановлення лічильника)

Отримати першу практику, на що піде якусь кількість грошей. Без цього нікуди. Якщо ви хочете почати заробляти тут і не готові втрачати гроші — товарний арбітраж не для вас.

Поки ви не приступаєте до практики, немає сенсу говорити про якийсь розвиток в цій ніші, тому що добре зрозуміти, як все це працює, можна тільки на практиці. Адже я можу прямо зараз прочитати десятки книг з плавання, але дійсно це мені допоможе навчитися плавати, якщо я ні разу не пробував цього робити?

Додаткові конкретні поради (без води)

Глибоко вивчити 1 нішу в CPA, не кидатися на все. Якщо вирішили займатися рекламою товарів, не потрібно через 5 хвилин йти і налаштовувати рекламу яких-небудь бінарних опціонів і т. д. Спочатку добре розберіться з одного нішею. Потім, якщо буде бажання, перейдіть на іншу.

Глибоко вивчити 1-2 джерела трафіку, не більше. А саме, всі можливості цього джерела, всі фішки, секрети, налаштування, особливості. Тільки після гарного вивчення одного джерела за бажанням ви можете перейти на інший.

Почати вивчення додаткових сервісів та інструментів, які можуть вам допомогти. Для Діректа це будуть одні сервіси, для таргетованої реклами – інші. Не потрібно хапатися за все, у вас не вистачить сил.

Тепер точно підсумок

Тепер ви приблизно знаєте, як заробляти на арбітраж трафіку, рекламуючи товарні офферы. Читаючи все вищеперелічене, ви напевно могли схопитися за голову, але тут я ніяк не можу вам допомогти. Я просто не можу написати в цій статті щось на зразок цього: “Просто згенеруйте посилання на товар, що сподобався, підіть і купіть де-небудь яку-небудь рекламу, потім лягайте на диван і чекайте прибутку”. Тому що це не працює.

Я не пропагую арбітраж трафіку, як халтурное заняття, яке замінить вам роботу і через місяць ви полетите на острови, де будете раз на місяць перевіряти рекламу і виводити гроші на гаманець. Як бачите, все набагато складніше я і мушу вам сказати гірку правду (але це краще, ніж солодка брехня):

В арбітраж трафіку, навіть у товарній ніші, яка вважається однією з найпростіших, досягти значного успіху виходить у меншості вебмайстрів. Якщо ви не готові братися за самоосвіту і докладно вивчати нішу інтернет-реклами і аналітики, шансів на стабільний і тривалий успіх немає.

І ось ще що

А адже ми обговорили лише товарний арбітраж. І то не весь, а тільки основи… А якщо ви читали одну з перший статей цієї рубрики про офферы, то напевно пам’ятаєте, що крім цієї ніші є десятки інших: фінанси, туризм, електронна комерція і т. д.

І серйозно заробляти в будь-який з цих ніш ви зможете тільки в тому випадку, якщо отримаєте хорошу освіту в інтернет-рекламі, хороше розуміння конкретної ніші і конкретного джерела, звідки ви будете брати трафік.

Реклама товарів — це та робота, яка може дати вам перший досвід і відкрити дорогу в інші ніші. Звичайно, це не означає, що треба починати саме з товарів. Просто це одна з найпростіших ніш, як я вже не раз говорив раніше.

Що ж, на цьому не смію більше затримувати вас. Сподіваюся, що прочитання цих двох частин статті дозволило вам відкрити для себе товарний арбітраж, так і арбітраж трафіку в цілому — як діяльність і навіть як інтернет-професія (чому ні?).

А також сподіваюся на те, що всім, хто хоче розвитку в цій ніші, я дав правильний план цього самого розвитку. Втім, важливо, щоб ви самі могли це зрозуміти, а не сліпо вірив моїм словам.

До зустрічі в наступних статтях, де ми обговоримо ще що-небудь корисне.