Топ плагінів jQuery. Плагін Sortable

266

Від автора: вітаю вас, друзі. Продовжуємо знайомитися з колекцією ТОП плагінів jQuery. Сьогодні у нас на черзі плагін Sortable. Насправді це не jQuery плагін, і його автор особливо акцентує увагу на тому факті, що плагін не використовує jQuery. Тим не менш плагін мені припав до душі, і я вирішив поділитися їм з вами.

Як ви, напевно, вже здогадалися з назви плагіна — Sortable — він пов’язаний з сортуванням. Фактично плагін є клоном відомого однойменного плагіна Sortable з комплекту бібліотеки jQuery UI. При цьому це дуже вдалий клон.

Можливості та переваги плагіна Sortable описані на його сторінці на GitHub.

Топ плагинов jQuery. Плагин Sortable

Як бачимо, тут і підтримка всіх сучасних браузерів (включаючи навіть несучасний IE9), і підтримка дотиків на смартфонах, і використання нового API drag&drop HTML5 і багато іншого.

Але давайте перейдемо від слів до справи. Завантажити плагін та підключимо його до нашої сторінці.

Тепер створимо довільний список елементів:

  • Item 1
  • Item 2
  • Item 3
  • Item 4
  • Item 5

Топ плагинов jQuery. Плагин Sortable

Залишилося лише вибрати створений список і передати його параметром плагіну.

var el = document.getElementById(‘items’);
Sortable.create(el);

Топ плагинов jQuery. Плагин Sortable

Як бачимо, тепер сортуються елементи списку і їх можна міняти місцями. Плагін пропонує нам та інші можливості реалізації, наприклад, ми можемо сортувати не тільки окремі елементи блоку, але і самі блоки, міняючи їх місцями один з одним.

Ну а у мене на цьому сьогодні все. Вихідні коди до статті ви можете завантажити за посиланням. Більше про jQuery і бібліотеці jQuery UI ви можете дізнатися з наших уроків або курсу. Удачі!