Топ плагінів jQuery. Плагін для сортування таблиць

288

Від автора: вітаю вас, друзі. Чергова стаття з циклу про кращих jQuery плагіни. Сьогодні ми розглянемо один з найбільш простих в установці і застосуванні плагінів jquery для сортування таблиць – мова про плагін sorttable.js.

Задача сортування табличних даних може встати перед вами, якщо ви працюєте з відносно великими таблицями і хочете полегшують роботу з табличними даними на сторінці. Сортуючи табличні дані з різних колонках, користувач легко зможе впорядкувати дані в потрібному йому порядку, що значно спростить роботу з цими даними.

З озвученою завданням легко справляється плагін jQuery для сортування таблиці — jquery sorttable.js. До того ж, використовуючи плагін, ви отримуєте ще одну симпатичну фішку для вашого сайту. Отже, приступимо до встановлення плагіну.

Завантажити плагін можна з репозиторію на GitHub або просто візьміть з исходников до статті. Нам потрібно файл sorttable.js і папка з картинками стрілок, що вказують на напрямок сортування. Підключимо файл плагіна і бібліотеку jQuery:

Само собою, нам буде потрібно деяка таблиця з тестовими даними, наприклад така:


# First Name Last Name Username
1 Mark Otto @mdo

Після цього досить викликати для потрібної таблиці метод addSortWidget():

$(function(){
$(“table”).addSortWidget();
});

Власне, це все. Тепер ми можемо сортувати колонки таблиці в потрібному нам порядку, наприклад по імені. Плагін jQuery для сортування таблиці по стовпцю дозволяє сортувати по кожному стовпцю.

Топ плагинов jQuery. Плагин для сортировки таблиц

Варто згадати, що метод addSortWidget() може приймати параметром шлях до картинок. Відповідно, ви можете вказати і свої картинки, і вказати при необхідності довільний шлях до них.

Ну а в мене на сьогодні все. Вихідні коди до статті ви можете завантажити за посиланням. Більше про jQuery і JavaScript ви можете дізнатися з наших уроків або курсу. Удачі!