ТОП-8 популярних тем-фреймворків для WordPress в 2016 році

168

Від автора: якщо ви давно шукали тему чи хотіли створити з нуля, ви зустрічалися з визначенням «тема-фреймворк». Теми-фреймворки стають дуже популярні, і в цій статті я розповім вам про деякі популярні варіанти.

Що таке тема-фреймворк?

Важливо зрозуміти, що таке тема-фреймворк для WP ще до її пошуку. Я б описав тему-фреймворк як ядро або фундамент теми, на основі якого користувачі можуть створювати свої дочірні теми, якщо у них є найменший досвід програмування.

У цій статті я розповім вам про ТОП-8-фреймворків для WP, включаючи преміум сегмент, платні опції і безкоштовні фреймворки.

Платні теми-фреймворки

Genesis Framework

Genesis Framework – найпопулярніший фреймворк для WordPress. Тема досить популярна, ви могли вже з нею зустрічатися. Над темою працювала StudioPress, її вартість $60. Фреймворк відомий за свою безпеку, настроюваність і мобільну адаптивність. Потужна SEO оптимізація стала причиною переходу багатьох користувачів на даний фреймворк.

Genesis framework в парі з дочірньою темою виділяється серед конкурентів. Тема підходить для будь-якого користувача. Просунуті користувачі можуть створювати свої дочірні теми, а новачки можуть брати готові теми від StudioPress, що підходять під їхні потреби. Демо

Thesis Framework

Автором Thesis Framework є компанія DIY Themes. Користувачі і розробники люблять цей фреймворк за його простоту і SEO оптимізацію. Простота забезпечується фокусуванням на трьох основних аспектах: скіни, інструменти та бокси. Що роблять ці функції:

Скіни – з допомогою скінів користувачі можуть легко налаштовувати зовнішній вигляд сайту прямо з панелі налаштувань за допомогою drag and drop інтерфейсу.

Інструменти – одним натисканням кнопки можна поліпшити рейтинг в пошукових движках. Вам майже нічого робити не потрібно, що спрощує процес SEO оптимізації.

Бокси – щось схоже на віджети в WP. У боксах можна додавати предмети в окремі області в сайдбарі. Наприклад, форма підписки на розсилку.

Все перераховане вище можна виконати без знання мов програмування. Демо

Headway Framework

Headway Framework виділяється серед інших тим конструктором. Конструктор являє собою один файл, який встановлюється точно так само, як і тема. Перед користувачем з’являється порожній макет або полотно, який можна редагувати за допомогою drag and drop редактора. Так ви можете зробити чисто свою тему.

Якщо вам потрібно ще більше налаштувань, можете скористатися редактором CSS в реальному часі для просунутих користувачів. Якщо вам колись створювати тему з нуля, можете взяти один з готових шаблонів Headway. Демо

Для скачування необхідно ввести адресу електронної пошти

Tesla Framework

Всі теми Tesla Themes зроблені за допомогою фреймворку Tesla Framework. У фреймворку зберігаються файли тим, т. е. це фреймворк «все в одному». Теми на цьому фреймворку підходять тим, хто не хоче вручну переписувати код, тобто для новачків. Мінусом можна вважати відсутність безлічі налаштувань, які можна зустріти в інших преміум фреймворках. Даний фреймворк не підійде для більш просунутих користувачів. Демо

WooFramework/Canvas

WooFramework лежить в основі всіх тем компанії WooThemes, розробників відомого плагіна WooCommerce. Компанія змінила назву на WooCommerce. Низка пропонованих опцій робить даний фреймворк реальних конкурентів. Теми на цьому фреймворку підтримують WooCommerce і мають безліч налаштувань, що приваблює безліч розробників.

Безкоштовні теми-фреймворки для WordPress

Gantry Framework

Компанія-розробник Gantry — Rocket Theme. Популярний фреймворк, який вважається серйозним конкурентом для деяких фреймворків з преміум сегменту. Фреймворк постійно оновлюється, що виділяє його серед інших преміум рішень, які можуть не оновлюватися місяцями.

Раніше Gantry мав складний інтерфейс, але зовсім недавно розробники включили функції, що полегшують роботу для користувачів: drag and drop редактор, додаткові панелі, редактор меню і т. д. Для роботи з фреймворком необхідно завантажити плагін Gantry 5 Plugin, який сумісний з темами з сайту розробників. Демо

Beans Framework

Beans Framework – ще одна популярна і безкоштовно тема-фреймворк з відкритим вихідним кодом. Так як це Open Source, то будь-який розробник може внести свій вклад в розвиток проекту (пофіксити наявні помилки коду), а також налаштувати тему під свої потреби. Фреймворк має невелику вагу і високу швидкість роботи. Крім того, в ньому є UIkit API, що відкриває різні можливості по налаштуванню.

Робота з фреймворком схожа на роботу з Genesis. Фреймворк встановлюється, як тема. На сайті розробників є так звана Starter Child Theme, стартова дочірня тема. Пізніше можна створити свою тему. Деякі з тим з сайту розробників підійдуть тим, у кого немає часу на створення теми з нуля. Людям, що не працювали з темами-фреймворками раніше, допоможе хороша документація. Демо

Unyson Framework

Unyson Framework від Themefuse – ще один open source фреймворк, який встановлюється через плагін. За допомогою плагіна можна дуже швидко створювати теми преміум сегменту. В плагіні дуже багато корисного функціоналу: drag and drop конструктор сторінок, конструктор форм і т. д. Дуже потужний фреймворк, за допомогою якого навіть користувачі з невеликим досвідом роботи з WordPress можуть створити гарну тему. Демо

Висновок

Сподіваюся, стаття допомогла вам підібрати тему-фреймворк для WP з нашого ТОПа. Пишіть у коментарях про своїх улюблених фреймворках, за що вони вам сподобалися.