Тернарний оператор JavaScript

267

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми з вами розглянемо ще один умовний оператор JavaScript — це тернарний оператор. Цей оператор у деяких випадках може бути хорошою альтернативою оператора if.

Отже, почнемо. Тернарний оператор записується знаком запитання (?). Цей оператор є альтернативним варіантів конструкції if…else. У чому ж сенс використання тернарного оператора? Він дозволяє трохи скоротити ваш код, фактично записуючи умова в один рядок коду.

Давайте подивимося приклад. Ми визначаємо найпростіше умова перевірки пароля з прикладу у попередній статті.

var password = ‘12345’;
var result = prompt(‘Введіть пароль’, “);
if(result == password){
alert(‘Пароль введений вірно!’);
}else{
alert(‘Помилка!’);
}

Умовна конструкція зайняла чотири рядки коду, які при бажанні можна скоротити до двох рядків:

if(result == password) alert(‘Пароль введений вірно!’);
else alert(‘Помилка!’);

Тернарний оператор дозволяє скоротити умова до одного рядка:

result == password ? alert(‘Пароль введений вірно!’) : alert(‘Помилка!’);

Результат виконання коду буде тим же. На перший погляд може бути не відразу зрозуміла робота з цим умовним оператором, але насправді все досить просто, подивіться на його синтаксис:

умова ? код, якщо умова виконується : код, якщо умова не виконується;

Фактично тернарний оператор (?) питає щось і, якщо відповідь Так, тоді виконається код, який йде після оператора, якщо ж Ні, тоді виконується код, який йде після двокрапки (:).

Ну і, звичайно ж, результат роботи тернарного оператора JavaScript можна записати в змінну, щоб працювати з ним далі:

var access = (result == password) ? ‘Пароль введений вірно!’ : ‘Помилка!’;
alert(access);

Зверніть увагу, я уклав умову в дужки. Робити так не обов’язково, але я спеціально це зробив, бо, як мені здається, це трохи поліпшило читабельність коду. Ось, власне, і все, що вам слід знати про тернарном операторі JavaScript. До речі, цей умовний оператор і оператор if, є не тільки в JavaScript. Приміром, вони є також і в PHP, при цьому їх синтаксис ідентичний. Тому, зрозумівши роботу умовних операторів JavaScript, можна вважати, що ви знайомі з роботою цих операторів і PHP.

На цьому ми завершуємо нашу статтю. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!