Свій бізнес в 3 кроки: як створити інтернет-магазин на OpenCart

284

Від автора: всім привіт! Досить тривалий час я вже працюю у фрілансі і, хочу сказати, що вагома частина моїх замовлень, так чи інакше, пов’язана з комерційними ресурсами. Звичайно ж, кожен хоче отримати добре функціонуючий продукт, який буде приносити стабільний дохід, за короткі терміни і за мінімальною вартістю. Так як я люблю робити свою роботу добре, до вибору движка ставлюся серйозно. Прошерстил практично всі існуючі CMS і вибір мій упав на скромний, але досить-таки якісний продукт OpenCart. У своїй статті я хочу провести міні-аналіз движка і коротко розповісти про те, як створити інтернет-магазин на OpenCart.

Как создать интернет-магазин на OpenCart

OpenCart — просто і зручно навіть для новачка!

Для «невпевнених» користувачів Всесвітньої мережі, хочу відразу пояснити значення абревіатури CMS. Якщо бути коротким, то це готовий сайт, який користувач може налаштувати під свій смак, додаючи нові елементи інтерфейсу і функціонал, а також модифікуючи існуючий дизайн.

Даний движок входить у ТОП-5 кращих CMS для онлайн-магазину, не опускається нижче вже досить тривалий час і, як на мене, займає місце в цій п’ятірці заслужено.

Перш ніж радити вам створити інтернет-магазин на OpenCart, розповім, чому конкретно мене підкорив цей нехитрий движок.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Самий жирний і великий плюс ставлю за гарну класичну MVC. Якісна система поділу шаблону, логіки роботи з даними і контролера — запорука вашого успіху і зручності збільшення функціонала на будь-якому комерційному проекті і взагалі. При цьому, в папку з зображеннями можуть зберігатися кілька шаблонів дизайну, які можна буде міняти через адмінку.

Зручна панель адміністратора — нічого зайвого, але все необхідне для плідної роботи. Вам не доведеться через адмінку вставляти шаблони і CSS. А завдяки штучці з першого пункту, будь-розділ можна кастомить легкими рухами редактора. Присутні фільтри, які легко відкручуються/прикручуються, і валідатори по всіх полях.

Є ЧПУ. Так-так! Навіть без всяких додаткових розширень! Може не всі ними користуються, але мені легше і приємніше освоювати новий движок, у якому логіка дій прозора.

Вже з коробки CMS заточений під інтернет-магазин, і вам пропонується широкий вибір усіх необхідних функцій: реєстрація, вхід в особистий кабінет, сортування, фільтри, відгуки, форми для оформлення замовлення та ін.

Дуже корисна річ для власників онлайн-магазинів — багато різноманітних статусів замовлення з можливістю додати новий.

Как создать интернет-магазин на OpenCart

Але, як ми всі розуміємо, що в цьому світі немає нічого ідеального… І OpenCart наділений своїми мінусами, мовчати про яких не бачу сенсу.

Наскільки би багато не було всього потрібного в існуючому движку, в самий малоподходящий момент виявиться, що чогось дуже важливого немає. Наприклад, я свого часу виявив, що немає функції «зворотний дзвінок», відсутня кодова активація пошти. Таких моментів досить багато, коли здається, що в принципі, ця дрібниця повинна йти до стандартної начинки, але її чомусь не зробили. Так і погрязаешь доопрацювань. Існує широкий вибір модулів для даного движка, але практично всі вони платні (приблизно 10$).

CMS зберігає мову в cookies і не може передавати в посиланні, що створює проблеми при обміні посиланнями та заважає здійснювати SEO.

Процес покупки містить багато непотрібних етапів, наприклад, якщо користувач без реєстрації захоче придбати товар, у нього тричі запитують адреса — адреса покупця, адреса платежу і доставки. Другий приклад — при створенні товару з’являється обов’язкове поле «модель». Все це, звичайно, можна прибрати самостійно, але доведеться зробити зайві рухи тіла.

Створюємо онлайн-магазин на CMS без сторонньої допомоги

Нарешті підійшли до найцікавішого :) . Тепер, коли ви вже знаєте всі достоїнства і недоліки движка, хочу розповісти про те, як створити інтернет-магазин на ОpenСart самостійно. Зробити це настільки просто, що навіть не обов’язково володіти основами програмування.

Для початку, необхідно підготувати основу під сайт. Для того щоб створити сайт в Інтернеті, потрібно зареєструвати домен та хостинг і пов’язати їх один з одним. Здійснити оплату домену (в більшості випадків) прямо в адміністративній панелі хостингу. Таким чином, прив’язка здійснюється автоматично. Ціна за хостинг буде залежати від використовуваного вами сервісу. Тепер, коли підготовка позаду, вам залишається зробити всього 3 кроки назустріч своєму бізнесу!

Как создать интернет-магазин на OpenCart

Крок 1. Встановлюємо CMS на хостинг

Якщо на хостингу встановлено OpenCart, вам потрібно буде лише обрати і ввести реєстраційні дані. Далі установка проводиться автоматично. У разі, якщо передустановки немає:

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

завантажте архів з актуальною версією CMS (робіть це тільки з офіційного сайту движка);

створіть базу даних у особистому кабінеті хостинг-провайдера (введіть ім’я, логін і пароль);

використовуючи FTP-клієнт File-zilla або файловий менеджер хостингу, розпакуйте архів і завантажити всі файли в кореневу папку ресурсу;

введіть в рядок браузера URL сайту, натисніть «прийняти умови угоди» і встановіть CMS.

Крок 2. Вибираємо і встановлюємо шаблон

Шаблон інтернет-магазину на OpenCart можна знайти в каталозі. Безкоштовні теми шукайте в меню License в розділі Free. Якщо хочете, щоб ваш сайт добре виглядав, як на комп’ютерах, так і на планшетах та мобільних пристроях, то звертайте увагу тільки на адаптивні шаблони.

Встановити шаблон на сайт досить просто:

завантажте архів на свій ПК;

розпакуйте його і зробіть завантаження файлів на хостинг;

зайдіть в адміністративну панель (після адреси вашого інтернет-магазину підставте в пошуковий рядок «/admin»);

щоб змінити шаблон інтернет-магазину на OpenСart, перейдіть в розділ «Налаштування» і замініть назву шаблону;

відкрийте сайт і переконайтеся, що шаблон відображається вірно.

Крок 3. Редагуємо налаштування онлайн-магазину

Онлайн-магазин на OpenCart налаштовується простіше простого. При першому погляді на адмінпанель ви зрозумієте, що движок володіє доброзичливим інтерфейсом. Перше, що нам потрібно буде зробити в процесі настройки — відредагувати назву нашого онлайн-магазину і його опис. Для цього:

перейдіть в розділ меню «Система» і виберіть пункт «Налаштування»;

зайдіть у вкладку «Загальні» і введіть назву свого магазину, його електронний та фізичний адресу, телефон і факс;

у вкладці «Магазин» відредагуйте заголовок і Description.

Щоб встановити логотип вашої компанії на сайт, потрібно перейти на вкладку «Зображення», натиснути «Перегляд файлів» і далі дати команду «Завантажити». Розміри можна змінити пізніше.

Как создать интернет-магазин на OpenCart

Ну що, друзі, тепер ви переконалися, що створити свій інтернет-магазин просто, і для цього не потрібна спеціальна підготовка. Вам залишається лише уважно вивчити роботу адміністративної панелі і продовжити розвивати свій бізнес. В майбутньому ви зможете удосконалювати свій проект, як основними, так і додатковими модулями.

Успіхів вам і багатих покупців! Підписуйтесь на мій блог і рекомендуйте друзям! До нових зустрічей!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення