Суддя призупинив справу за патентним позовом nikola проти tesla на $2 млрд

13

Федеральний суддя призупинив справу за позовом про порушення патентних прав стартапу nikola, виробника вантажівок на водневому паливі. Поданий в 2018 році позов проти tesla оцінюється в $2 млрд.рішення було прийнято після того, як обидві компанії перестали реагувати на запити суду. До 6 жовтня у nikola є час, щоб надати причину, по якій справа повинна бути продовжена-в іншому випадку вона буде припинена.

Джерело: theverge.com

Як заявив суддя північного окружного суду каліфорнії джеймс донато (james donato), компанія nikola «упустила м’яч, і ця справа від 2018 року тягнеться без пояснень або очевидної поважної причини… Відтак, справу закрито в адміністративному порядку. Nikola наказано до 6 жовтня 2021 року в письмовій формі надати причину, по якій справа не повинна бути припинена у зв’язку з відмовою в обвинуваченні».

В останні кілька місяців nikola і tesla перестали відповідати на судові запити. “7 липня 2021 року суд звернувся до сторін з приписом призначити нові дати слухань. 2 вересня 2021 року суд призупинив подальше провадження за позовом за відсутністю відповіді. На дату цього наказу жодна зі сторін не представила суду нових дат слухання”, – заявив суддя донато.

Nikola в минулому році витратила багато часу і коштів на вирішення серйозних проблем. Незабаром після виходу компанії на біржу засновника і колишнього генерального директора тревора мілтона (trevor milton) звинуватили в шахрайстві. Nikola провела внутрішнє розслідування за звинуваченнями і виявила, що багато з них відповідають дійсності. Паралельні розслідування провели комісія з цінних паперів і бірж і міністерство юстиції сша. У липні цього року мілтону офіційно пред’явили звинувачення в шахрайстві, він був узятий під варту федеральною владою, але був випущений під заставу в $100 млн.він наполягає на своїй невинності.

Tesla semi / джерело: theverge.com

У позові, поданому в березні 2018 року, nikola звинуватила tesla в порушенні патентів, пов’язаних з проектами своїх вантажних автомобілів. Компанія намагалася довести, що в моделі tesla semi використовуються схожі рішення: загнуте лобове скло, аналогічні двері і обтічна форма кабіни. Представник стартапу також стверджував, що tesla намагалася переманити її головного інженера — і це нібито свідчить про зацікавленість конкурента рішеннями компанії. Скопіювавши дизайн, tesla, на думку позивача, створює “плутанину на ринку” , і подальші порушення з боку конкурента спричинять скорочення продажів стартапу на $2 млрд.у відгуку tesla заявила, що «абсолютно очевидно відсутність підстав» для позову.

Останні три роки представники компаній провели в активних дискусіях щодо того, які саме патенти можуть бути підставою для позову. У якийсь момент tesla намагалася звинуватити опонента в крадіжці дизайну у хорватського виробника електромобілів rimac. А в квітні 2020 року tesla не змогла домогтися визнання патентів nikola недійсними.