Створюємо правильний URL-адресу сторінки для SEO

275

Від автора: один з основних прийомів оптимізації пошукових систем – використання правильних URL-адрес сторінок, придатних для SEO. Правильна структура допоможе процесу індексації вашого вебсайту, але, на жаль, існує безліч веб-сайтів, що використовують неправильні, субоптимальні ДО и. У цій статті ми розглянемо елементи URL адреси і те, як створити структуру, здатну якомога вище піднятися в рейтингу пошукових систем.

Елементи URL-адреси сторінок

Перед тим, як створити правильний url-адресу сторінки сайту, спочатку розглянемо його складові. На перший погляд URL здається дуже простим, але насправді він містить в собі декілька важливих фрагментів інформації. Давайте розглянемо цей приклад:

Протокол передачі гіпертекстових файлів (HTTP): найпопулярніший з використовуваних у всесвітній павутині протокол додатків. Інші звичні типи протоколів додатків включають FTP і telnet.

Доменне ім’я сайту.

Підкаталог файлу.

Ім’я файлу потрібного ресурсу

Модифікувати можна три елемента ДО а: доменне ім’я, підкаталоги і імена файлів. У наступних розділах ми розглянемо кожен з цих елементів окремо і подивимося, як можна їх оптимізувати.

Доменне ім’я

Назву доменного імені є однією з найважливіших частин правильного url адреси. Це, можливо, найбільш помітна частина ДО а; воно часто передається у повідомленнях електронної пошти, на флаєрах, візитних картках і т. д.
Гарне доменне ім’я, що легко запам’ятовується. Робіть його як можна більш коротким, краще всього з одного або двох слів. Воно не обов’язково допоможе вам піднятися вище в рейтингах, але виявиться зручним для відвідувачів, тому що його простіше запам’ятати.
Ви, можливо, вирішите використовувати в доменному імені ключові слова. У минулому домени з ключовими словами було легко ранжувати унаслідок меншої розвиненості алгоритмів класифікації. До нещастя (хоча зрозуміло), ці дні пройшли.

Метт Каттс (Matt Cutts), глава Google webspam, дав нам короткий поняття про оновлення алгоритму в 2011р.:

Ми розглянули рейтинги і значимість, придаваемую доменам з ключовими словами, і дехто поскаржився, що ми надаємо надто велике значення ключовими словами в доменних іменах. І тому ми подумали про невеликий адаптації і якогось роду перемиканні всередині алгоритму з тим, щоб з заданих двох доменів самим корисним не обов’язково виявився той з них, в якому повно ключових слів.

28 вересня 2012 це оновлення побачило світ. Воно знизило в результатах пошуку кількість низькоякісних, але переповнених ключовими словами доменів. Ці види доменів часто називаються доменами з точним входженням» (EMD), так як доменне ім’я відповідає окремому пошуковому запиту.

Так що будьте обережні, вибираючи домен з точним входженням, але не дозволяйте відлякати себе від застосування ключових слів в назві свого домену. Все буде нормально, якщо не переборщити; надмірного переповнення ключами слід уникати.

Доменні розширення

.com – все ще найпопулярніше доменне розширення. Дивлячись на різноманіття розширень на сторінці з результатами пошуку, ви помітите, що 87% їх мають розширення .com, 6% — .org, і 3% — .net. Інші розширення, такі як .info, .us .ca, менш популярні. (Дані взяті з презентації Ренда Фишкина (Rand Fishkin).

Має доменне розширення якесь значення для SEO? Відповідь коротка: ні. Розширення не показує, чи маємо ми справу з високоякісним сайтом. Якість визначають інші фактори, такі як вміст сайту та посилання.

З іншого боку, у доменного розширення країни (як такого .us .de, .it, .ru…) є переваги. Якщо у вас місцевий бізнес, скажімо в Німеччині, купити домен .de буде хорошою думкою. Доменні розширення країн не так високо котируються в інших місцевостях, але можна отримувати гідну кількість місцевого трафіку.

Підкаталоги

Говорячи про підкаталогах чи підпапках, можна розглянути їхню глибину і ширину.

Глибина

Глибина – це кількість папок, що знаходиться в домені. Вона зазвичай відбивається в «хлібні крихти» — навігаційної ланцюжку. Для сторінки сайту електронної комерції навігаційна ланцюжок може виглядати наступним чином:

Ця сторінка з футболками для чоловіків має глибину 2 рівня. В цьому випадку правильна структура до а товару у цьому каталозі буде виглядати приблизно так:

Застосовувати ключові слова для назв каталогів (наприклад, ‘tshirts’) набагато краще, ніж використовувати родові імена або числа (наприклад, ‘cat433’). Вони не тільки служать інструментом навігації для користувачів, але і допоможуть пошуковим системам правильно індексувати ваш сайт.

Бонус! Ці маршрути також опиняться в аналітиці, дозволяючи сильно полегшити вам інтерпретацію даних.

Може структуру папок виявитися занадто глибокою? Чим дрібніше структура вашого сайту, тим краще. Глибокі сторінки часто нешвидко вантажаться. Мені подобаються сторінки глибиною менше трьох папок.

Ширина

Ширина відноситься до кількості сторінок у категорії. Вебсайт з попереднього прикладу може пропонувати футболки для жінок і дітей поряд з чоловічими. В даному випадку ширина категорії футболок – три сторінки (чоловічі, жіночі та дитячі).

Ширина категорії не впливає на ранжирування; можна наробити скільки завгодно сторінок. Поки всі сторінки унікальні, це не становить проблеми (пізніше ми дізнаємося, як поводитися з дубльованим контентом).

Підпапки або субдомени?

Краще використовувати субдомени або папки? Хочу нагадати вам різницю між субдоменом і подпапкой:

Субдомени часто бачаться google’ом як окремі домени, що означає подвійну SEO-роботу для вас.

Проте якщо у вас кілька непов’язаних товарів, можливо, краще всього використовувати субдомени. Google використовує однаковий підхід до карт (maps.google.com), новинам (news.google.com) і т. д. Та ж методика може застосовуватися до місцевих вебсайтів (наприклад, boston.website.com і lasvegas.website.com).

Назва сторінки

Адреса сторінки – це, можливо, сама легко настроюється деталь вебсайту. Змінити доменне ім’я, розширення або структури підкаталогів не завжди представляється можливим, а зміна назви сторінки займає набагато менше часу.

Коли мова заходить про вибір хорошого назви сторінки, все впирається в юзабіліті і ключові слова. Найкраще це видно на прикладі.

Порівняйте обидва до а. Який з них ви віддасте перевагу?

Можливо, ви виберете останній. Ясно видно, що сторінка присвячена фотоапарату Canon EOS 400d. При погляді на перший url ми не отримуємо жодного поняття про вміст сторінки.

У пошукових систем – та ж проблема. Якщо бачиш тільки url, незрозуміло, про що сторінка. Так що введення ключових слів – відмінна ідея. Ці ключі будуть виділені в результатах пошуку жирним шрифтом, полегшуючи користувачеві розпізнавання відповідних сторінок.

Ви, напевно, помітили, що ДО ах я застосовую дефіси. Розділяти ключові слова рекомендується саме так. URL http://domain.com/white-tennis-shoes набагато пригоднее, ніж http://domain.com/whitetennisshoes. Слід уникати інших роздільників, таких як нижнє підкреслення (_) або знаки плюс (+)…

Статичні ДО и проти динамічних

Динамічні ДО и можна впізнати за особливим символів, таких як питальні знаки і амперсанди. Вони ідентифікують деякі параметри, найчастіше мова або ID користувача. Це означає, що у одного і того ж контенту можуть бути різні ДО и.

Один з найбільш поширених міфів, пов’язаних з ДО ами, полягає в тому, що пошукові системи не здатні рухатися за динамічним ДО ам. У минулому це могло бути вірним, але Google вже кілька прогресував в даній області.

Деякі вебмастера намагаються переписувати динамічні ДО и, щоб ті здавалися статичними. Це не є необхідністю, так як вміст сторінки можна відстежити, і Google здатний інтерпретувати різні параметри. Алгоритм може обчислити, які параметри не мають значення.

Висновок

Створення правильних URL-адрес — це SEO-методика, якою часто нехтують. Тим не менш, вона здатна певною мірою підвищити рейтинг вашого сайту.

При виборі хорошого ДО а все впирається в юзабіліті; якщо він придатний для користувача, то гарний і для пошукових систем. Ось чому замість випадкових слів та цифр потрібно застосовувати ключові слова. Не робіть свої підпапки надто глибокими і віддайте перевагу їх субдоменам (якщо у вас немає товарів або послуг, непов’язаних один з одним).

Для розділення слів своїх ДО ах завжди користуйтеся дефісами замість нижнього підкреслення або «плюсів». А що стосується динамічних url’ов, то Google здатний читати і індексувати їх.