Створення PHP скриптів – початок занурення в безодню

254

Від автора: між добрим чарівником і професійним розробником багато спільного: і тому, і іншому потрібно скласти текст «заклинання», щоб воно діяло. Але чарування залишимо на потім, а сьогодні вивчимо створення PHP скриптів і здобудемо навичками звичайного програмного чарівництва.

Особливості чародійства

Для чарів на PHP потрібні спеціальні інструменти. Сьогодні обійдемося без крысьих голів і крил жуков. Але можу сказати вам по секрету, що коли програмний код не працює, то будь-який розробник готовий застосувати і ці «казкові» кошти. Тільки б програма працювала :) .

Але для звичайних випадків створення коду на PHP вам знадобиться будь-який текстовий редактор. Звичайно, краще використовувати спеціалізований. Наприклад, PHP Expert Editor. Але для початку можна набирати код і в звичайному Блокноті. Крім цього вам потрібно встановити на свій ПК кілька обов’язкових складових:

Інтерпретатор мови.

Локальний сервер.

MySQL.

Відладчик.

Головними з перелічених засобів є два перших. З допомогою інтерпретатора ПК буде перетворювати вводиться програмний код в машинний. А локальний сервер потрібен, щоб виконувати код. І все тому, що на відміну від інших мов PHP виконується на стороні сервера, а не на клієнтській машині.

Але найлегше, якщо використовувати для створення PHP скрипта спеціалізовані програмні пакети, що включають в себе всі перераховані компоненти. Назву декілька найбільш надійних:

Денвер.

Open Server.

В інтернеті повно інших подібних комплексних рішень, але я не раджу їх використовувати. Деякі з них або позбавлені підтримки російської мови, або працюють надто вже криво. Наприклад, я використовую для начерки всіх прикладів статей по PHP Денвер. Він легкий і в управлінні, і у використанні.

Простий приклад скрипта

Зараз ми створимо справжній програмний скрипт в один рядок, який виведе на екран всю інформацію про PHP: значення параметрів ядра, версію та інше. Запустіть встановлений локальний сервер. Потім відкрийте будь-редактор тексту та вставте в нього наступний код:

Потім збережіть файл з розширенням .php на серверному просторі. Після чого відкрийте його в браузері. У Денвері ваш файл буде доступний за адресою localhost/ваш_сайт. Ось що ви повинні побачити на екрані:

Особливість PHP

Цей серверний мова настільки швидко розвивається, що інколи не встигаєш відслідковувати всі його зміни. Наприклад, при розробці сценарію створення піддоменів на PHP вам знадобиться функція ereg_replace(). Вона виробляє пошук рядка за шаблоном, створеного за допомогою регулярного виразу, а потім замінює її на задані параметри.

Але якщо версію використовуваного ядра вище 5.3, то інтерпретатор видасть повідомлення про помилку. У ньому сказано, що функція ereg_replace() вважається застарілою.

І навіть наступний аналог цієї функції (eregi_replace()) вже теж застарів. Але це тільки в тому випадку, якщо ви не використовуєте більш ранню версію PHP. Тому я раджу перед тим, як створювати додатки, дізнатися, яке «видання» мови пропонуються на те хостингу, де буде використовуватися скрипт. Ось таке чаклунство виходить :)