Створення форми зворотного звязку в Друпал

274

Від автора: вітаю Вас друзі. Спілкування з користувачами Вашого сайту дуже важливо, так як, по — перше-це різні побажання та пропозиції щодо організації роботи сайту і по друге, можливість користувачам задати конкретне питання, доступний тільки адміністратору і отримати на нього відповідь. Тому в даній статті ми поговоримо з Вами про те, як реалізується для Drupal форма зворотного зв’язку.

Як Ви знаєте Drupal, поставляється в мінімальній комплектації, тобто в тій, яка повинна забезпечити базовий функціонал необхідний для створення типових проектів. Але, що характерно, механізм створення форм зворотного зв’язку, так само присутній і це підтверджує те, що цікавить нас, форма, справді важлива і повинна бути на кожному сайті.

А значить, як говориться – “Не будемо затягувати” і відразу ж переходимо до справи. Система управління контентом Drupal — побудована за модульною структурою, а отже практично весь функціонал, визначається, як раз встановленими модулями, як стандартними, так і додатково встановлюються. Тому, давайте перейдемо в розділ “Розширити” і переконаємося, що модуль “Contact” підключений.

Создание формы обратной связи в Друпал

До речі, хотів би зауважити, що в Drupal 7 форма зворотного зв’язку, реалізується абсолютно аналогічно, так що все описуване для Drupal 8 справедливо і для більш ранньої версії. Правда, в сьомій версії движка, вищевказаний модуль спочатку відключений, тому не забудьте включити його.

Далі переходимо в розділ “Структура”, який містить інструменти управління структурою всього сайту, тобто меню, блоки, типи матеріалів і, звичайно ж, нас цікавлять форми зворотнього зв’язку.

Создание формы обратной связи в Друпал

Тому переходимо в даний розділ.

Создание формы обратной связи в Друпал

Як зазвичай у центрі представлений список вже створених форм і спочатку доступна лише одна, тобто та, яка була створена при установці CMS. Але я пропоную, замість того, що б розглядати існуючу створити власну, а значить клікаємо по кнопці “Додати контактну форму”.

Создание формы обратной связи в Друпал

При цьому відкривається досить стандартна і не складна сторінка, що містить набір з елементів форм, які необхідно заповнити:

Мітка – заголовок майбутньої форми зворотнього зв’язку.

Одержувачі – список email-адрес, на які буде розсилатися повідомлення користувача (адреси повинні розділятися між собою комою).

Повідомлення – текстове повідомлення, яке буде показано користувачеві після відправки форми.

Шлях переадресації – сторінка, на яку користувач буде перенаправлено після відправки форми.

Автоматичний відповідь – відповідь повідомлення для користувача.

Зробити формою за замовчуванням – при активації даного параметра, створювана форма буде обрана для використання на сайті. Таким чином, заповнюємо необхідні поля і натискаємо кнопку зберегти.

Создание формы обратной связи в Друпал

Як Ви бачите, додана нова форма. Кожну створену можна додатково налаштувати, використовуючи меню справа, від назви форми. Налаштування полягає в додаванні довільних полів до набору стандартних майбутньої формі. Принцип додавання полів точно такий же, як і додавання полів до типів матеріалів.

Создание формы обратной связи в Друпал

Натиснувши по кнопці “Додати поле” відкриється наступна сторінка по створенню нового поля.

Создание формы обратной связи в Друпал

Тут необхідно вибрати тип поля, наприклад, просте поле для введення невеликого обсягу тексту і, звичайно ж, для поля необхідно вказати назву в полі мітка. Після збереження результатів, Вас перенаправляють на наступну сторінку:

Создание формы обратной связи в Друпал

Це сторінка налаштування конкретного вибраного поля, тобто для тектосвого поля, характерне максимально можлива кількість введених символів. У параметрі нижче Ви можете обмежити кількість доданих значень створюваного поля.

Создание формы обратной связи в Друпал

Ну і нарешті, заключна сторінка налаштування нового поля дозволить Вам відредагувати заголовок поля, який відображається в користувальницької частині сайту, додати короткий опис і задати значення за замовчуванням. Після збереження інформації, повертаємося в розділ “Структура” і безпосередньо у підрозділ “Меню”.

Создание формы обратной связи в Друпал

Чому ми перейшли в даний розділ, запитаєте Ви. По суті, для Друпал форма зворотного зв’язку вже створена і її необхідно відобразити на екрані. Звичайно найкращий варіант показу – це окрема сторінка, посилання на яку необхідно розмістити в меню. І так як за замовчуванням вже була створена контактна форма, значить для неї автоматично була створена і посилання, яка розташовується в меню “Нижній колонтитул”. Тому якщо потрібно відредагувати дану посилання або перенесіть її в інше меню. Мене ж вона повністю влаштовує, а отже переходимо до настроюваної частина і подивимося, як реалізується в drupal зворотний зв’язок.

Создание формы обратной связи в Друпал

На цьому дана стаття підходить до кінця. Як зазвичай хотів би нагадати, що більш докладно робота з даної платформою наведена в курсі Курс по Drupal. Основи. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!