Створені акумулятори-нитки. Їх можна вплітати в одяг

8

Китайські вчені налагодили виробництво літій-іоннихволоконно-оптичних батарей. Вони вплітаються в звичайну тканину, перетворюючи одяг в носяться акумулятори, від яких можна заряджати різні електронні пристрої.

Ще недавно розмір подібних елементів не перевищував несколькіхсантіметров. Нова розробка китайських вчених-це справжній прорив, оскільки вони не тільки довели можливість її створення, а й налагодили масштабне виробництво тканини на основі літій-іоннихволоконно-оптичних батарей. Зарядка може здійснюватися за допомогою бездротових технологій, а довжина акумулятора досягла одного метра.

Дослідники вивчили внутрішній опір волокон, підтвердивши, що воно змінюється в залежності від довжини батарей, що і сталотеоретичною основою розробки безпечних літій-іонних волоконних акумуляторів.створений прототип здатний забезпечувати живленням в реальному часі носиму електроніку, включаючи смартфони, розумні браслети і монітори серцевого ритму.

В ході експериментів з’ясувалося, що після 500 циклів заряду-разрядаемкость зберігається на рівні 90,5%. При цьому більше 80% ємності залишається доступною після 100 000 вигинів. Назвати точні терміни появи на ринку розумнойодягу вчені поки не готові.