Статистика загроз, заблокованих системою Яндекс.Браузера

215

Від автора: Яндекс поділився статистикою поширеності різних типів загроз в Мережі, зібраної за допомогою свого браузера. Дані аналізу свідчать про те, що 12% користувачів програми хоча б раз в місяць отримують попередження про виявлену загрозу.

Аналітичний відділ Яндекса опублікував статистичні дані про поширеність різних типів інтернет-загроз на основі інформації, зібраної за допомогою браузера компанії. Згідно з результатами дослідження, щомісяця понад 12% користувачів програми хоча б раз стикаються з блокованою загрозою.

Нагадаємо, що Яндекс.Браузер вміє» перехоплювати небезпеку, що загрожує користувачеві, на льоту. А також застерігати від відвідування «вірусних» сторінок та інсталяції небажаного ПЗ.

У звіті наголошується, що найпоширенішою (блокованою) загрозою в десктопної версії Мережі залишається встановлення небезпечних програм. Що стосується мобільного інтернету, то тут головною загрозою є оформлення платної підписки на додатки без відома користувача. Причому ймовірність появи цієї небезпеки вище для власників пристроїв на Android, ніж на iOS.

Також повідомляється що попередження, виведені в дестопной версії Яндекс.Браузера ігнорують, 29% користувачів. У мобільному додатку цей показник становить лише 6%.

Найчастіше переходи на небезпечні сторінки вчиняються з ресурсів, що спеціалізуються на розповсюдженні медіаконтенту, і файлообмінників (понад 40% всіх випадків).