Стан SEO на 2017

275

Від автора: на початку 2016 ми опублікували статтю про стан SEO, в якій розповіли про кілька найбільш цікавих трендів і новинок. Такі пости увійшли у нас в традицію, і ми зібрали нові поради на 2017 рік. Прочитайте статтю, і ви дізнаєтеся про нові SEO техніках, які допоможуть вам захопити нові висоти в пошуковій видачі!

Індексація mobile-first

Мені не треба нагадувати вам, що все більше і більше людей шукають в Google з мобільних пристроїв. Однак система ранжирування Google досі ставить у пріоритет десктопну версію сторінок. Це викликає проблеми з точки зору SEO, особливо якщо мобільна версія певної сторінки відрізняється від десктопної в плані контенту та UX.

Саме тому з листопада 2016 Google почали експериментувати з індексацією mobile-first. Їх алгоритм все частіше буде використовувати мобільну версію сайту, а не десктопну для ранжирування сторінок.

Як це вплине на веб-дизайн?

спрощений контент на мобільних веб-сторінках може негативно вплинути на рейтинг в пошуковій видачі;

зараз як ніколи важливо сконцентруватися на швидкості завантаження сайту.

Також варто звернути увагу на Accelerated Mobile Pages (AMP). AMP використовує альтернативну розмітку для створення другої легкої версії існуючих сторінок. Основне завдання AMP – радикально підвищити продуктивність мобільного інтернету. У Google навпроти AMP сторінок відображається іконка блискавки в мобільній пошуковій видачі, іконка може позитивно вплинути на клікабельність.

Состояние SEO на 2017

Не потрібно поспішати створювати AMP сторінки, потрібно ще оцінити окупність витрат.

Знайомство з розширеними картками

Впевнений, що ви вже знайомі з розширеними результатами: розширені пошукові результати засновані на структурованих даних, таких як schema.org.

У минулому році Google представили розширені картки. Розширені картки являють собою поліпшену версію розширених результатів у більш привабливому візуальному форматі. Вони можуть кардинально підвищити клікабельність ваших сторінок.

Состояние SEO на 2017

Зараз розширені картки працюють з рецептами, фільмами, місцевими ресторанами та онлайн курсами. За посиланням можна подивитися обов’язкові поля розмітки, необхідні для появи додаткових карток.

Машинне навчання

Мета Google – показати вам найбільш релевантні результати на будь-який запит. Покращуючи свій сервіс Google постійно підлаштовують свій алгоритм ранжирування. Rankbrain – одне з таких доповнень.

Rankbrain – форма штучного інтелекту, що використовує машинне навчання для аналізу пошукових запитів і результатів. Вона вміє автоматично розпізнавати шаблони. Ось вам приклад. У дослідженні з посиланням програмне забезпечення вивчило столиці світу, проаналізувавши новинні статті.

Як Rankbrain вплине на SEO в 2017?

Простіше кажучи, перестаньте оптимізувати під пошукові запити одне ключове слово. Не створюйте окремі сторінки для «ключового слова А», «символу B» і «символу», краще об’єднайте їх на одній сторінці. Думайте про теми, а не про ключових словах.

Індексовані прогресивні веб-додатки

Веб-сайт або програму? Візьміть краще з обох світів і створіть прогресивне веб-додаток. Таке додаток не потрібно встановлювати-воно вміє посилати push-повідомлення, воно швидко завантажується, у нього є іконка на домашньому екрані і т. д.

Щоб вичавити максимум з прогресивних додатків, дуже важливо їх індексувати. Тому нещодавно Google випустили ряд посібників з індексації прогресивних веб-додатків.

Голосовий пошук

OK Google, Siri, Cortana, Amazon Echo, Google Home – голосові пошуковики на підйомі. І це трохи позначається на SEO.

Состояние SEO на 2017

Грубо кажучи, між людьми, які набирають пошукової запит, і голосовим пошуком є різниця. Використовуючи голосовий пошук, ми, швидше за все, хочемо швидко отримати коротку відповідь. Другий тип людей шукає в мережі більш розгорнуту відповідь з усіма деталями. Працювати потрібно з обома, тому я пропоную:

використовувати структуровані дані, щоб допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент;

зосередитися на низькочастотних ключових словах, які відповідають на запити хто, що, навіщо, коли, де і чому.

Висновок

Навіть у 2017 році основи SEO оптимізації не змінилися. Пишіть хороший контент, який легко просканувати і не забудьте додати в нього побільше посилань. Тим не менш, є парочка нових речей, на які потрібно звернути увагу. Мої поради на цей рік:

перевірте свої структуровані дані на правильність і актуальність, щоб максимально використовувати розширені картки;

застосуйте до свого веб-дизайну підхід mobile-first;

використовуйте низькочастотні ключові слова, які відповідають на запити хто, що, навіщо, коли, де і чому.