Способи монетизації сайту посилання

241

Від автора: після створення сайту, кожна людина рано чи пізно замислюється про монетизації сайту. Одним з основних способів, є монетизація сайту посиланнями. На сьогоднішній день для багатьох вебмайстрів та власників інтернет-проектів заробіток на сайтах є основним і єдиним джерелом доходу, що дозволяє їм заробляти на цьому вельми пристойні гроші, на які вони містять не тільки себе, але і свою сім’ю.

Заробіток в інтернеті на своїх сайтах цікавий ще і тим, що ви можете обійтися без особливих грошових вкладень, якщо не вважати плату за хостинг і доменне ім’я серйозними витратами.

Існує цілий ряд способів монетизації сайтів, які використовують вебмастера для витягання вигоди з своїх проектів (заробітку). У цій статті ми будемо розглядати як монетизувати сайт посиланнями і ссылочными біржами. Визначити для себе пріоритетні способи звичайно можна тільки після того, як спробуєте все і визначте найбільш ефективний варіант для свого проекту. Монетизувати можна практично будь-ресурс незалежно від його тематики. В деяких випадках навіть не важлива висока відвідуваність ресурсу!

Отже, які можливості заробити на своєму сайті існують на даний момент? Давайте перерахуємо їх:

Банерна реклама;

Контекстна реклама;

Партнерські програми;

Платні сервіси на сайті;

Продаж посилань, монетизація сайту посиланнями (біржі посилань);

Продаж статей на сайті (біржі статей);

Рекламні статті, постові (для блогів);

Popup, popunder, фрейм і т. д. (спливаючі вікна тощо).

Звичайно, у багатьох випадках для отримання вагомого прибутку від вашого ресурсу потрібно, щоб він був досить популярним і відвідуваним. Безумовно, для того, щоб ваш сайт щодня відвідували тисячі відвідувачів у день потрібно докласти чимало зусиль і витратити чимало часу на розкрутку сайту, його рекламу, підбором великої кількості матеріалів та ін Тому в даній статті ми розглянемо найбільш ефективний спосіб для монетизації молодих і поки не дуже відвідуваних сайтів — монетизація з допомогою посилань (продаж посилань).

Перевагами монетизації сайту за допомогою посилань, є:

Від сайтів не вимагається високої відвідуваності (величина доходу ніяк від неї не залежить);

Сайт не доведеться «захаращувати» великою кількістю візуальної реклами;

Досить ефективна «віддача» у вигляді грошей, які можна вкласти в розвиток проекту.

Як це працює?

На зорі розвитку аматорського сайтобудування (кінець 90-х, початок 2000-х) вебмастера самі листувалися з власниками інших сайтів, для того щоб обмінятися посиланнями і банерами. Мета цього як тоді, так і зараз є популяризація і розкручування власного сайту. Зараз проте з’явилося безліч посилальних бірж, які в автоматичному режимі дозволяють знаходити сайти, які не проти розмістити на своїх сайтах посилання за певну винагороду.

Скільки ж на цьому можна заробити?

Як вже згадувалося — відвідуваність ресурсу на величину передбачуваного прибутку ніяк не впливає. Основні параметри, які беруть участь у ціноутворенні посилань на сайті це:

тіц — показник пошукової системи Яндекс, який визначає авторитетність того чи іншого сайту. Дана авторитетність виражається в чисельному значенні показника тіц. Вона складається завдяки посиланням на інтернет-ресурс.

PR — Page Rank — це алгоритм обліку Зовнішніх посилань від Google. PR розраховується окремо для кожної сторінки сайту, на яких розміщені посилання на дану сторінку.

DMOZ — dmoz.org це один з таких авторитетних і старих каталогів, в якому розміщені цікаві та корисні людям сайти. Наявність вашого ресурсу в такому каталозі, говорить про високу якість, і відвідуваності вашого сайту.

ЯК — або Яндекс каталог — це подоба ДМОЗ. У компанії Yandex є свій особистий каталог, в який так само можна подати заявку на додавання свого сайту. Якщо ваш сайт знаходиться в вище перерахованих ресурсах, то це дає йому привілей продавати посилання дорожче ніж у інших.

Проаналізувати ваш ресурс на те, які значення тИЦ і PR? а також в яких каталогах він складається можна на різних ресурсах можна на різних сервісах — наприклад PR-CY. Якщо у вас сайт з нульовими показниками — не впадайте у відчай — подайте заявки на реєстрацію в вищеназвані каталоги і чекайте наступної моєї статті про те, як безкоштовно наростити тіц і PR :) .

А поки визначимо, скільки можна заробити на нульовому сайті з 1 головною сторінкою, 20 сторінками другого рівня вкладеності і 100 сторінками третього рівня вкладеності (погодьтеся, це досить скромний сайт по кількості сторінок).

У підрахунку нам допоможе сервіс 2sape.ru. Введіть вище кількість сторінок, значення тИЦ 0 PR 0, вкажіть, що ви хочете продавати по 3-4 посилання з сторінки за умови продажу 50% посилань (випадки, коли всі смітники місця продаються досить рідкісні). Отримуємо результат в районі 400-500 Російських рублів. Що ж, досить непогано для нульового сайту, погодьтеся. Принаймні, цих грошей вистачить на хостинг, домен і мінімальне подальше просування вашого сайту. Вас не вразили ці гонорари?

Пограйте з цим калькулятором, забиваючи значення тіц 50-100 і PR 3-4 і подивіться результати — мені здається, що отримані цифри додадуть стимулу для подальшої роботи над вашим сайтом.

Отже, на сьогоднішній день вже існує досить велика кількість посилальних бірж: Trustlink, Fatlink, XAP, Getlinks, Setlinks та інші. За 6 років роботи в посилальної торгівлі я пробував різні посилальні біржі, у кожній з яких безсумнівно були свої мінуси і плюси. У цій замітці я хотів би розглянути роботу з двома лідерами ринку (за оборотом коштів і кол-ву рекламодавців), з якими я працюю і по сей день, починаючи з 2007 року. Іншими біржами я вирішив знехтувати, т. к. сенсу розпорошуватися на безліч бірж абсолютно не бачу. Дозвольте представити:

sape
mainlink

Для роботи з ними для початку увійдіть в них (раджу в обох відразу):

Реєстрація Sape.ru

Реєстрація в Mainlink

Зареєструвавшись потрібно буде перейти в розділ «Вебмайстрам», де вам буде наданий код, який потрібно буде розмістити на сторінках вашого сайту. Для більшості Open Source движків (WordPress, Joomla, Drupal та ін) є докладні інструкції про те, як слід правильно розмістити код, тому дане питання, як мені здається можна опустити. Якщо у вас все-таки виникнуть труднощі при розміщенні коду — можете звернутися до мене, або в техпідтримку даних посилальних бірж.

Чому я раджу реєструватися відразу в двох системах? Тому, що хоч ці біржі і є лідерами на ринку, але навіть кожна поодинці не зможе забезпечити 100% продажу посилальних місць. Використовуючи обидві біржі, ви багаторазово підвищуєте шанси того, що велика частина ваших посилальних місць буде продана, отже, ви отримаєте максимальну прибуток. Також із-за відмінностей систем ви зможете скористатися перевагами кожній:

Переваги Сапі:

посилання розкуповуються швидко і за високими цінами, навіть з нульових (ТИЦ 0, 0 PR) сайтів;

можна продавати посилання з різних сайтів, зі сторінок статичних і динамічних, php, asp і т. д. і т. п., розміщених на хостингах платних і безкоштовних, російською та англійською;

можна приховувати адресу свого сайту від оптимізатора (він її не дізнається, поки не купить посилання).

Переваги Mainlink:

можна продавати посилання зі сторінок будь-якого рівня вкладеності;

сайти в систему приймаються без модерації (на відміну від Sape);

гроші виводяться миттєво в будь-який час або автоматично за заданими правилами (в Sape треба подавати заявку заздалегідь і чекати близько доби).

Закінчення статті «Монетизація сайту посиланнями»

У висновку хотілося б відзначити, що продаж посилань зі своїх сайтів — хоча і найпростіший і хороший по прибутковості спосіб «монетизації» сайту, але цей спосіб має і недолік: він може призвести до вильоту сайту з індексу пошукових систем. А тому продажем посилань сильно захоплюватися не варто, не треба ставити занадто багато посилань на кожній сторінці, і, крім того, бажано, щоб на вашому сайті не з’являлися «погані» посилання, тобто посилання на ресурси, що потрапили в чорний список пошукових систем через це легко можуть забанити і ваш сайт.

Як зменшити ризик санкцій при продажу посилань, в т. ч. ризик попадання сайту під немилість пошукових систем?

Розмістіть на сайті корисний, унікальний контент;

Час від часу оновлювати сайт;

Не розміщуйте більше 3-4 посилань з однієї сторінки вашого сайту (можна встановити максимальну кількість посилань, що продаються по 2 шт. для Sape і Mainlink);

Не продавайте посилання надто дешево, включайте фільтр, відсіває порносайти, сайти-казино тощо;

Не продавайте посилання зі всіх сторінок сайту, залишайте вільними від продажних посилань тим більшу частину сторінок, що більше всього сторінок у вас на сайті;

Не продавайте посилання відразу після попадання сайту в індекс, почекайте деякий час, наростіть невелику посилальну масу.

У наступних статтях я розповім вам про особливості роботи з ссылочными біржами, способи безкоштовного нарощування параметрів тіц і PR, а також інші способи монетизації веб-сайтів.

Буду радий вашим коментарям до статті, а також готовий відповісти на ваші запитання на форумі Webformyself.com у відповідній гілці.

stay-tuned

На цьому урок по монетизації сайту за допомогою посилань, закінчено.