Спецвипуск для фрілансерів: як і скільки заробляють онлайн-консультантом?

235

Від автора: усі ми у своєму житті стикалися в магазинах з нав’язливими і агресивними продавцями, після спілкування з якими хотілося тут же вибігти з магазину і більше туди ніколи не повертатися. Порівняно з такими «монстрами», онлайн-консультант — це надзвичайно мила і добра людина, добре вихована і тактовна. Роботодавці оцінюють роботу такого працівника по достоїнству. Якщо він допомагає збільшити продажі компанії, то йому дуже навіть непогано платять. Зазвичай це оклад і певний відсоток від продажів, який стимулює продавати ще більше. З тими, кому цікава ця тема, ми сьогодні обговоримо, як і скільки заробляють онлайн-консультантом.

Що робить онлайн-консультант?

Навіть якщо повністю «укомплектувати» сайт товарами, статтями, інструкціями і т. д., все одно він має потребу в живому спілкуванні. Найповніше опис не здатне переконати людину в купівлі і задовольнити на 100% його цікавість.

Покупцеві хочеться почути підказку і думку іншої людини, така вже людська сутність — нас деколи треба переконувати в тому, в чому ми впевнені на 99%.

Цим відсутньою одним «відсотком» і є консультант сайту, з яким можна мило поговорити, і який грамотно і дохідливо відповість на всі ваші запитання. Та ще й заощадить ваш час (на деяких сайтах, поки розберешся, що до чого — вже постарієш).

Де затребувані представники цієї професії?

В першу чергу, в інтернет-магазинах. Але, крім них, такі фахівці затребувані на сайтах страхових, інвестиційних і банківських компаній, адже будь-який потенційний інвестор чи вкладник потребує детальної та актуальної інформації про вигідних тарифах і пропозиції. Депозити та інвестиції — це штука серйозна.

Людина заходить на сайт, натискає спеціальну кнопку — і вуаля! У нього з’являється особистий консультант, притому безкоштовний, який все пояснить і розповість. І не треба людині ні в черзі стояти, щоб потрапити до такого фахівця, ні слухати його невдоволений голос (у банківських співробітників, що теж буває поганий настрій).

Онлайн-консультант за замовчуванням радий вас чути і жадає вам допомогти. У нього не буває сімейних проблем, поганого настрою та обідніх перерв. Давайте докладніше розглянемо, як і скільки можна заробити онлайн-консультантом.

Скільки заробляє онлайн-консультант?

Заробіток такого працівника може залежати від декількох факторів:

кількості консультацій;

загальних продажів інтернет-магазину або особистого рівня продажів;

інтенсивності навантаження;

власного професіоналізму;

кількості угод (лідов), скоєних в результаті онлайн-консультацій.

У середньому онлайн-консультант може заробити від 300 до 1 500 доларів на місяць. Найбільш поширені наступні методи нарахування зарплати:

за кількість консультацій. Така система застосовується при великій відвідуваності інтернет-ресурсу, при високому рівні конвертації консультацій у продажу і при дуже великому навантаженні на онлайн-консультанта;

погодинна оплата. Це оплата за кількість годин, які фахівець провів на сайті в бойовій готовності;

змішана оплата. В цьому випадку у людини є фіксований оклад і певний відсоток від консультацій або продажу.

Зароблені гроші консультант може отримати від роботодавця різними способами: на банківську картку, на рахунку Webmoney, QIWI, Яндекс.Гроші і т. д. Деякі онлайн-консультанти працюють стаціонарно, тобто в офісі компанії. Більшість компаній укладають зі своїми працівниками трудові договори.

Де знайти роботу?

Як ми вже розібралися, консультанти онлайн-чату потрібні, в першу чергу, інтернет-магазинах і компаніям з сайтами, що мають вузьку тематичну спрямованість. Це банки, муніципальні установи, страхові та інвестиційні компанії і т. д. Ось туди вам і дорога прокладена.

Пошукайте роботу на порталах для пошуку роботи, біржах, форумах, тематичних пабликах в соцмережах, на Авіто. Можете також розмістити своє резюме на перерахованих вище ресурсах, тільки приготуйтеся «відбиватися» від ейчарів різних фінансових пірамід і мережевого маркетингу.

Попит на онлайн-консультантів весь час зростає. Їх послугами останнім часом активно користуються медичні установи, косметологічні салони, великі промислові компанії — список можна ще довго продовжувати. Загалом, без роботи ви не залишитеся. Інше питання — як добре заробляти онлайн-консультантом? Про це і поговоримо нижче.

Як добитися успіху?

Теоретично, онлайн-консультантом може стати будь-яка людина, у якого є мінімальні навички володіння комп’ютерів, здатність до спілкування і безлімітний інтернет. Але насправді все дещо складніше.

Претендент на цю посаду повинен вміти грамотно спілкуватися, знати діловий етикет і методи психологічного впливу на клієнтів. Втім, у багатьох компаніях цьому навчають на місці — було б бажання. Також вас навчать спеціальними програмами, за допомогою яких ви будете спілкуватися з клієнтами.

Професійні онлайн-консультанти добре заробляють саме своєму професіоналізму. Вони поєднують в собі відразу кілька фахівців, будучи:

чуйним психологом. Контакт з відвідувачем сайту легко налагодити, але втратити його так само легко. Консультант повинен вміти перетворити недовіру в довіру, зняти напругу з клієнта, розташувати його до себе і сайту, перетворити випадкового відвідувача в покупця, а ще краще — в постійного клієнта. Без знання психологічних прийомів тут не обійтися;

технічним фахівцем. Онлайн-консультант повинен бути технічно підкований і орієнтуватися в структурі корпоративного сайту, щоб підказати відвідувачу, як йому вибрати та оплатити товар або послугу, які зараз існують акції та знижки і т. д. Клієнт і звертається до консультанта, щоб заощадити свій час і знайти найбільш короткий шлях до здійснення покупки;

хорошим продавцем. Якщо ви навчитеся останніми технологіями роботи в Інтернеті, будете знати ефективні методи продажів і зможете ненав’язливо схилити відвідувача сайту до купівлі — ціни вам не буде. Багатьом власникам сайтів потрібні такі люди, фахівці своєї справи, які готові вчитися і розвиватися кожен день не тільки для власного блага, але і для користі бізнесу, на який вони працюють;

вузькоспеціалізованим фахівцем. Деяким сайтам з вузькою спеціалізацією потрібні люди, які добре розбираються в тих чи інших питаннях. Як можна грамотно проконсультувати, припустимо, відвідувача медичного порталу, якщо ніколи не мав ніякого відношення до медицини?

Підіб’ємо підсумки

Якщо ви вже до цього працювали в продажах, то робота онлайн-консультантом буде для вас чудовим рішенням. Причому, це може бути, як основний, так і додатковий заробіток. Якщо у вас немає досвіду в продажах, нічого страшного — деякі компанії готові взяти людину без досвіду і навчити його з нуля за власним продають скриптам.

У будь-якому випадку, якщо є можливість, займіться саморозвитком, почитайте книги по ефективному маркетингу і продажів, пройдіть різні безкоштовні відеокурси і т. д. Вбирає в себе знання, як губка, і ваша цінність на ринку праці буде постійно підвищуватися, а з нею — і ваші заробітки.

Пам’ятайте, зараз, в першу чергу, цінуються ті, хто володіють як можна великою кількістю професійних навичок, а також ті, хто досяг рівня «гуру» в якій-небудь вузькій спеціалізації.

Підписуйтесь на наш блог — тут щодня публікуються нові статті з різних веб-професіям і нюансам веб-розробки. До нових зустрічей!