Спеціаліст Google розповів про тонкощі індексації AMP-сторінок

274

Від автора: сторінки сайтів, створені в форматі AMP, не вимагають використання окремого файлу Sitemap. Про це розповів представник Google, відповідаючи в Twitter на питання вебмайстрів.

Джон Мюллер (спеціаліст з відділу якості пошуку Google) розповів про особливості індексації веб-сторінок, створених за допомогою формату AMP. Відповідаючи на запитання одного з вебмайстрів в Twitter, представник пошуку повідомив, що для таких сторінок не потрібно окремого файлу Sitemap. Щоб сайт (розгорнутий на основі AMP) потрапив в індекс Google, достатньо вказати атрибут rel значення amphtml: rel=amphtml

При аналізі вмісту сторінок ресурсу пошуковий робот Google виявить даний параметр і позначить сайт як використовує AMP.

Підтримка даного формат з’явилася в мобільній версії пошукової видачі у вересні поточного місяця. До цього сторінки на основі AMP використовувалися тільки в блоці новин «Top Stories».

Google всіляко розширює підтримку нового формату, запускаючи нові інструменти для перевірки та валідації AMP. Минулого тижня у Search Console з’явилося засіб «Перевірка сторінок AMP», що дозволяє здійснити аналіз структури сайту на наявність помилок. А також отримати рекомендації щодо їх усунення.