Соціальна мережа на joomla

235

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Соціальні мережі в даний момент користуються величезною популярністю серед відвідувачів інтернету, а значить щомиті, тисячі людей по всьому спілкуються один з одним, обмінюються медіа-матеріалами, дивляться цікаві публікації і т. д. І звичайно ж, кожен веб-майстер замислювався про те як же створити даний ресурс самостійно. Тому в даній статті ми з Вами коротко поговоримо по темі соціальна мережа на joomla.

Ви можете запитати – чому я сказав, що ми коротко поговоримо про створення соціальної мережі. Справа в тому, що в рамках однієї статті просто не можливо описати, навіть малу частину реалізації вище казанного ресурсу. Тому я хотів би зробити невелике введення в одне з розширень, завдяки якому можна порівняно швидко і легко сформувати необхідний функціонал.

Отже, соціальна мережа на joomla 3 може бути створена тільки, використовуючи стороннє розширення, так як в стандартному функціоналі навіть близько немає того, що може знадобитися, ну хіба що механізм авторизації і реєстрації користувачів. Відповідно у даній статті я хотів би Вам представити розширення Community Builder, практично готовий конструктор співтовариства для Joomla.

Социальная сеть на joomla

Звичайно розширень для створення соціальних мереж в даний момент дуже багато, але з безкоштовних Community Builder, володіє найбільшим функціоналом, про що свідчить безліч додаткових плагінів під даний компонент, який в свою чергу володіє власним менеджером завантажень.

Як зазвичай для переходу на офіційний сайт в розділ завантажень, клікаємо по кнопці “Download”.

Социальная сеть на joomla

Далі, якщо у Вас немає облікового запису на даному сайті, зареєструйтесь, пройдіть авторизацію і Вам буде доступна кнопка “Download”. Після скачування встановлюємо розширення стандартним способом, використовуючи менеджер розширень Joomla.

Социальная сеть на joomla

Тепер давайте перейдемо в менеджер меню виберемо меню, в якому визначена посилання на головну сторінку і відредагуємо її. А саме, змінимо тип посилання меню, тобто виберемо вид з щойно встановленого компонента “Community Builder”.

Социальная сеть на joomla

Тобто вибираємо вид “User Profile” – персональна сторінка користувача. Після збереження – в користувальницької частині ми побачимо наступний результат.

Социальная сеть на joomla

Звичайно, я вніс деякі зміни в обліковий запис для більш гарного відображення сторінки, але за великим рахунком, суті це не змінює. Як Ви бачите відразу ж після установки компонента, ми отримали практично готову соціальну мережу на Joomla. А якщо виконати додаткові установки, а так само використовувати плагіни для розширення функціоналу компонента – Ваша соціальна мережа, стане гідним конкурентом, відомим в даний час.

При цьому на вкладці “Edit” Ви можете внести налаштування в особисту запис, завантажити цікаву аватарку (вкладка “Portrait”) і вибрати фон для сторінки особистого кабінету (вкладка “Canvas”), які будуть видимі іншим користувачам.

Социальная сеть на joomla

Вкладка “Connections” використовується для встановлення і відображення зв’язків між користувачами. Іншими словами тут будуть відображатися Ваші друзі, з якими Ви зможете спілкуватися.

Социальная сеть на joomla

Таким чином, зараз створення соціальної мережі на joomla для Вас тільки починається і Ви тільки на першому кроці. Тому хотів би в завершенні даної статті навести деякі особливості компонента “Community Builder”.

Дуже гнучкий та функціональний механізм реєстрації користувачів, який легко конфігурується, а саме Ви можете додати, підтвердження імеіл, різні додаткові поля, вступний і заключний текст форми, а так само визначити, чи потрібно погоджуватися з умовами реєстрації, перевіряти користувача модератору і т. д.

Аватари користувачів і різні фони для шапки особистого кабінету. При цьому необхідні файли можна завантажити, або вибрати один з існуючих.

Гнучка система налаштування зовнішнього вигляду.

Розширюваність власними плагінами, для яких передбачений спеціальний інсталятор.

Пошук за користувачам.

Функціональний механізм роботи з полями – додавання додаткових полів різних типів, визначення обов’язкових і т. д.

Налаштування функцій розширення доступних користувачеві.

Гнучка система роботи з профілями користувачів.

Підтримка інтеграції з різними компонентами, наприклад система спілкування між користувачами.

І це тільки деякі основні можливості встановленого компонента, тому якщо він Вас зацікавив, використовувати його у своїх напрацюваннях і звичайно ж вивчайте новий функціонал вже самостійно.

Більш докладно робота з розширенням “Community Builder” показана на одному з уроків курсу Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!