Скільки можна заробити SMM-фахівцем з нуля?

346

Від автора: нещодавно в Росії провели масштабне опитування місцевих жителів з приводу наявності у них запису в тій чи іншій соціальній мережі. Позитивну відповідь дали 39%, 21% з яких жінки і 18% — чоловіки. Чи варто говорити, що робота в цій сфері затребувана і добре оплачувана? Давайте розглянемо, скільки можна заробити SMM-спеціалістом, та якими знаннями потрібно володіти для швидкого старту.

Величезна популярність соціальних мереж в Росії не може проходити повз компаній, які зацікавлені в збільшенні замовлень на продукцію, що випускається або підвищення лояльності з боку клієнтської аудиторії. Залучення SMM-менеджера може обумовлюватись різними завданнями.

Деякі компанії таким чином вирішують питання генерації контенту, показує власну експертність в тій чи іншій сфері діяльності, інші, пішовши цим шляхом, отримують ефективний додатковий канал продажів, треті — підвищують впізнаваність бренду.

Зрозуміло, на ринку праці куди більш цікаві вже «готові» фахівці. Тим не менш, напрямок SMM-просування добре тим, що при столовій ложці бажання і щіпці завзятості професіоналом у цій сфері можна стати набагато швидше, ніж у багатьох інших професіях.

Кому підійде професія SMM-щика?

Успішний і перспективний SMM-спеціаліст, щоб зуміти утримати увагу цільової аудиторії і керувати її думкою, повинен поєднувати в собі задатки PR-менеджера, креативність і нестандартність контенщіка, а навички психолога.

Для досягнення хороших результатів вам потрібно бути на одній хвилі з людьми: розділяти їх інтереси, розуміти, що для них корисно, чого не вистачає, а не просто бачити у відвідувачів потенційних клієнтів з грошовими мішками.

Основний портрет успішного SSM-щика — це 25-30-річний активний і комунікабельний користувач соц. мереж з досвідом просування проектів в інтернеті і зачіскою «андеркат», який все знає про пакемонів і смузі. Однак значна перспектива досягти успіху в цій справі є й у молоді віком 18-20 років. У останніх є всі шанси на успіх завдяки величезному бажанню розвиватися, швидкого навчання і розумію нинішніх молодіжних трендів.

За що платять SMM-фахівця?

Основні завдання експерта в області просування акаунтів в соціальних мережах виглядає наступним чином:

визначення цільової аудиторії і її аналіз;

розробка тематичної стратегії;

організація рекламної діяльності — конкурси, флеш-моби тощо;

ведення та модерація акаунтів;

спілкування з клієнтами;

створення корисного чи розважального контенту;

робота з підрядниками (дизайнери, копірайтери);

агітація лідерів думок;

пошук безкоштовних рекламних каналів для просування групи;

пошук платних рекламних каналів для просування групи;

організація всіляких живих івентів.

Основні завдання визначили, тепер давайте ж скоріше перейдемо до найцікавішого питання — скільки заробляє SMM-менеджер.

Середня зарплата SMM-менеджера

Вивчивши базу HeadHunter, можна прийти до висновку про те, що в даний час середньостатистичний московський SMM-щик заробляє близько 70 000 руб. Зрозуміло, щоб домогтися такої заробітної плати, необхідно не менше 2 років практичного досвіду у сфері просування груп в соціальних мережах і якісь успішні результати за спиною.

Скільки заробляє SMM-спеціаліст в регіонах? У середньому ця сума складає 30-50 000 руб. в залежності від досвіду конкретної людини. Як бачите, цілком гідна оплата, враховуючи той факт, що в подальшому можна відкрити власне рекламне агентство і займатися просуванням відразу декількох проектів.

Отже, з зарплатами розібралися, тепер давайте думати, як заробити SMM-фахівцем без наявності серйозного досвіду у цій сфері.

З чого почати?

З нуля знайти добре оплачувану роботу в цій сфері буде досить складно. Це пов’язано з тим, що більшість компаній зацікавлені у вже «готових» спеціалістах і не збираються навчати персонал, а, навпаки, хочуть знати, що їм робити для ефективного просування у соцмережах. Тому, не маючи 1-3 років практичного досвіду, знайти цікаву вакансію буде непросто.

Отже, в подібній ситуації необхідно в першу чергу отримати базовий багаж знань. Вирішити цю задачу можна, пройшовши кілька навчальних курсів, яких, на щастя, в інтернеті предостатньо.

Якщо у вас поки немає можливості вкласти якісь фінанси в освіту, тоді можете почерпнути основні знання з різних навчальних відео на Youtube, а також навчальних статей. Спробуйте для початку опанувати методологію просування акаунтів в одній соціальній мережі. Наприклад, на перших порах зробіть упор на вивчення VK.com.

Головне — прагніть не більше дізнатися, а більше засвоїти. Зробити це можна завдяки миттєвому застосуванню нової інформації на практиці. Спробуйте для початку створити власну групу і на ній відпрацювати нові прийоми з області генерації контенту та оформлення продають сторінок у соцмережах.

Також відмінний варіант на старті — безкоштовне просування проектів знайомих. Навряд чи вони відмовлять, якщо ви скажете, що знаєте, як підвищити їх продажу за допомогою ВКонтакте, Инстаграма або Facebook, а натомість нічого не візьмете. Це буде хорошим першим досвідом, хай і неоплачуваною.

До речі, якщо стартуєте з повного нуля, тоді за час навчання можна ще паралельно заробити непогані гроші, навіть не маючи ніяких знань про просування в інтернеті. Для цього вивчите курс по створенню і монетизації блогу. З його допомогою можна зрозуміти, як за допомогою власного онлайн-ресурсу привернути увагу аудиторії і утримати її цінних корисним контентом. Темою для свого блогу виберіть, зрозуміло, SMM. У ньому можна показати, як ви розвиваєтеся в цій сфері і як швидко досягнете гарних результатів, стартуючи з нуля.

Потім можна розібратися в темі розробки прибуткових лендингов і створити сайт, на якому цілком реально продавати власні курси по просуванню в соціальних мережах. Це буде цікавою і головне — прибутковою практикою, що дозволяє упакувати всі накопичені знання в єдину систему.

У цілому тепер ви розумієте, скільки заробляє SMM-спеціаліст, і в чому взагалі полягають його основні обов’язки. Якщо проявили інтерес до цього напрямку, рекомендуємо не відкладати перший крок і вже сьогодні почати вивчення азів просування сторінок в соціальних мережах. Проте 100% знайдуться ті, хто «хотів би подивитися що-небудь ще». Для вас припасений алгоритм швидкого кар’єрного росту в сайтобудуванні. Забирайте.

Удачі вам у всіх починаннях! Поки-поки!