Скільки коштує хостинг

305

Від автора: хочете придбати якісне місце для сайтів і не розоритися? Тоді вам дійсно варто знати, скільки коштує хостинг і яка ціна є оптимальною.

Насамперед вартість залежить від того, яку саме послугу ви хочете придбати. Умовно їх можна розділити на 3 види: shared-хостинг, тобто звичайний платний віртуальний хостинг, віртуальний виділений сервер або виділений сервер, в простолюдді “дедик” (dedicated server). Ціни на них різняться дуже сильно.

Скільки коштує хостинг для сайту в середньому?

Середня ціна становить 50-250 рублів і вище. Ось основний перелік послуг, які вам можуть надати за таку ціну. Дисковий простір – 10-25 гігабайт. В цілому цього достатньо, щоб вільно розмістити на сервері кілька своїх сайтів.

Кількість трафіку – середньо-висока. Тут все залежить від самого хостера. У деяких компаніях на дешевих тарифах є серйозні обмеження по трафіку. Хоча провайдер може заявляти, що трафік необмежений, насправді це практично завжди не так. Середнє припустиме значення – 10 тисяч на всі ваші ресурси, за умови не найдешевшого тарифу.

Якщо вам потрібно більше, тоді беріть тариф подорожче. У багатьох провайдерів деякі тарифи помічені як vip. Сплативши таку послугу ви отримуєте більш швидку і якісну тех. підтримку, а також більше потужностей під сайт. Вартість таких просунутих пакетів 700-1500 рублів.

Окремо хочеться згадати тарифи з передвстановленою cms. У багатьох хостерів такі є і їх відмінність лише в тому, що вам на сайт відразу встановлюють потрібний движок, робити це самостійно немає потреби. Це спрощує для вас задачу, хоча, можливо, доведеться платити за тариф трохи більше. В цілому, особливої потреби в таких послугах не бачу, тому що движок краще встановлювати самому – так ви отримаєте більше знань з сайтостроению і невелику практику для себе.

Наприклад, у нас є серія уроків по WordPress, в якій ви не тільки зможете самостійно поставити движок на хостинг або локальний сервер, але і навчитися працювати з cms.

Також є додаткові послуги, які можна замовити практично у будь-якого провайдера. Наприклад, виділений ip-адресу. Всіляко рекомендую вам його придбати, якщо ви на віртуальному хостингу. Справа в тому, що особливість цих тарифів така, що ваші сайти розміщуються разом з сайтами інших людей. І якщо свої проекти ви можете контролювати, то чужі – ні.

Відповідно, є ймовірність, що сусідній з вами сайт буде поширювати матеріали для дорослих або обманювати своїх відвідувачів, що може погано позначитися на його репутації. В такому випадку репутація погіршується у IP-адреси, а оскільки все знаходиться на одному IP, то і у вас можуть з’явитися проблеми.

Інша послуга – це SSL-сертифікат, який дозволяє активувати сайту зашифровану передачу даних по захищеному протоколу https://). Соответтвенно, якщо у вас форум або інтернет-магазин, де є реєстрація користувачів чи необхідно заповнити якісь форми, то краще використовувати цей сертифікат. До того ж, це відразу говорить пошуковим системам про те, що у вас серйозний ресурс.

Середня вартість віртуального виділеного сервера?

VDS або VPS – це варіант для більш самостійних веб-майстрів. В цьому випадку ви отримуєте в своє розпорядження якусь частину потужності віддаленого комп’ютера. По суті, свою власну кімнату в багатоквартирному будинку, свій власний відсік. При цьому на вас лягає більше відповідальності, так як ви самі повинні управляти віртуальною машиною, нехай і це управління зводиться до того, щоб заходити в панель і робити все через інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

На такому сервері ви самі собі господар. Можете взагалі відключити сайти, можете перезавантажити сервер, встановити якісь додаткові модулі, перевстановити операційну систему на іншу і т. д. Відповідно, корисно почитати пару статей або подивитися пару уроків по роботі з vds, щоб розбиратися хоча б з основними термінами і поняттями.

Середня вартість vds – 500-2500 рублів в місяць. За ці гроші ви отримуєте віртуальну машину з зазначеними в тарифі параметрами. Одним з головних плюсів віртуального сервера є те, що ви можете додати потужності з часом, просто заплативши додаткові гроші за більше оперативної пам’яті, дискового простору і додатковий процесор. Таким чином, ви можете змінювати конфігурацію вашого сервера разом з ростом бізнесу.

Також хотілося б відзначити, що при грамотній настройці vds може витримати велике навантаження, тобто можна використовувати його для більш високовідвідуваний ресурсів, де потрібно впоратися з великою кількістю відвідувачів. А ще, на віртуальному сервері ваші сайти в більшій безпеці.

Вартість виділених серверів

Виділений сервер – це окремий комп’ютер, який повністю віддається під ваші потреби. Вартість оренди віддаленого сервера залежить від його потужності. Зазвичай ціни починаються від 3 тисяч рублів і можуть досягати сотень тисяч доларів.

Виділений сервер – це найкраще рішення для утримання популярних сайтів, аудиторія яких більше 10 тисяч чоловік в день. В такій послузі ви отримуєте набагато більше ресурсів. Наприклад, 4-64 гігабайти оперативної пам’яті, 1-2 терабайта дискового простору і багатоядерний процесор, що дозволяє справлятися навіть з великим навантаженням на сервер.

Підсумок

Це лише загальний огляд середніх цін на хостинг-послуги. У кожного провайдера різна цінова політика, тому десь може бути дорожче, десь дешевше. В одному місці у вас майже не буде ніяких додаткових послуг, в іншому їх буде маса. Тому тут ви повинні особисто для себе вирішити, що вам потрібно і скільки ви готові за це платити. Пропозицій в інтернеті дуже багато, тому ви точно знайдете компанію, цінова політика якої вас влаштує.