Синтаксис регулярних виразів – починаємо осягати!

315

Від автора: синтаксис регулярних виразів – це те, що вам обов’язково знадобиться. Але дана «сутність» настільки важка для розуміння, що її краще освоювати потроху, маленькими шматочками. Інакше вибуху мозку не уникнути :) .

Перший шматочок на пробу

Про існуючі типи «регулярок» сильно поширюватися не має наміру – і так про це сказано достатньо на просторах Мережі. Наша справа – практика! Зазначу єдине, що будемо займатися Perl-сумісні. Це ті, які (найчастіше) екрануються вправо нахиленими «паличками» :) .

Для роботи з «регулярками» в PHP є кілька функцій. Поки ми задіємо одну — preg_match(). Вона шукає у зазначеному рядку підрядок, задану шаблоном. Приклад:

Другий шматочок!

Починаємо занурення. У наведеному вище скрипті нас цікавить, насамперед, значення змінної $shablon. Це шаблон, по якому ми будемо здійснювати пошук. Глянемо на нього «поблизу»:

Нахилені Вправо слеші – це символи-роздільники. В них знаходиться значення, яке потрібно шукати. Прописна i – модифікатор. Даний говорить про те, що слід шукати слово, незалежно від його регістра написання.

Всі! На сьогодні знайомство з синтаксисом регулярних виразів в PHP закінчимо. Вистачить з нас і двох шматочків – інше «доїмо» в наступних публікаціях :) .