Шлях сайтів, або як вибрати курси по створенню сайтів з нуля

247

Від автора: хочете зробити свій сайт, але не знаєте з чого почати? Гідне бажання, і цілком здійсненне! Проблема полягає лише в тому, що ви поки не знаєте, в якому напрямку рухатися. Плюс в інтернеті стільки інформації, що за все життя не перелопатити. Рано чи пізно ви прийдете до розуміння, що сайти та статті корисні тільки як додаткова допомога. А реальний поштовх у навчанні може дати тільки особистий наставник або спеціальні курси по створенню сайтів з нуля. Сьогодні я розповім вам, як їх вибрати і на які критерії вибору орієнтуватися. А також запропоную кілька перевірених відеокурсів.

Як у вашому розумінні виглядає ідеальна робота? Дайте-но вгадаю: цікаві завдання, необмежений дохід і простір для творчості та особистої самореалізації. Все це може нам запропонувати така сфера, як сайтостроение.

Якщо ви не знаєте програмування, не біда. Сучасні сервери, на яких створюються сайти (Joomla, OpenCart, WordPress і т. д.) і не вимагають його знання. Надалі вам, звичайно, доведеться опановувати програмування, адже движки не завжди можуть покрити всі функціональні потреби кожного сайту.

Бачу мету — не бачу перешкод!

З чого почати навчання створення сайтів з нуля, якщо за плечима немає ні теоретичних, ні практичних знань, ні часу на «набивання шишок» методом проб і помилок. Замість того, щоб днями і ночами безцільно шукати інформацію на просторах інтернету, раджу вам відразу почати вчитися. Вистачить прокрастинировать, починайте робити сайт.

Тут одна обмовка. Щоб навчитися сайтостроению, ви повинні мати реальну мету і робити реальний сайт. Це дуже важливо! Інакше ви просто витратите гроші і час, а результат буде прагнути до нуля.

Хто шукає, той завжди знайде!

Насамперед необхідно вибрати курси з основ створення сайтів, де вас навчать HTML і CSS, правильно поводитися з кодом і застосовувати свої знання на практиці.

Зараз розвелося дуже багато експертів, які обіцяють навчити всьому на світі мало не за три дні. Однак насправді за кругленьку суму ви в результаті отримуєте інформацію, яку могли самі нагуглити за п’ять хвилин.

Зрозумійте, що сайтостроение — це повноцінна професія, якій доведеться навчатися не один місяць, і не два. Тому тут у вас є три варіанти:

відвідувати стаціонарні курси;

пройти відеокурси в інтернеті;

навчатися самостійно (що може зайняти набагато більше часу, ніж у перших двох варіантах).

Якщо ви вирішили відвідувати школу програмування, то вона повинна відповідати декільком критеріям:

сильні викладачі (в теорії і практиці), які працювали і/або працюють програмістами;

адекватні терміни та інтенсивність навчання. Оптимальна інтенсивність — 2 заняття в тиждень по 2,5 години. Ще можливий варіант вихідного дня, але не більше 4-х годин на день;

вартість. Хороші курси не можуть коштувати дешево. Інакше це означає низьку зарплату і, відповідно, таку ж кваліфікацію викладача.

Будь-які курси по створенню сайтів з нуля повинні давати вам солідний багаж знань по темі, портфоліо з реальними кейсами і чітке розуміння того, в якому напрямку рухатися далі.

Переваги комп’ютерних відеокурсів

Відеокурси в інтернеті — це прекрасна альтернатива навчальним курсам в реальному житті. Можливо, вам важко повірити в їх ефективність. Але для початку подивіться їх вартість і програму навчання, порівняйте ці показники з стаціонарними курсами. Бачите різницю?

Якось я потрапив на навчальні курси по HTML і CSS для новачків. За підсумком курсу я, звичайно, отримав істотну користь. Але як же це довго і нудно, займатися в групі з різношерстим контингентом! Частина уроку ми збираємося, потім обговорюємо домашнє завдання, потім кому-то «особливо обдарованій» доводиться півгодини пояснювати, як перейменувати папку в page page 1 (всі інші в цей час терпляче чекають який відстав)… загалом, цей варіант навчання точно не для мене.

Тепер розповім про критерії вибору відеокурсів. В уроках по створенню сайту для початківців вам повинні докладно розповідати і показувати, крок за кроком, що потрібно робити, де дістати потрібні програми, і як ними користуватися, які можуть виникати потенційні проблеми, і як їх вирішити.

І найголовніше, в гідному відеокурсу обов’язково має бути зворотний зв’язок і підтримка, до якої ви будете звертатися за допомогою при вирішенні практичних завдань по вашій навчальній програмі. І відповідь при цьому повинен бути максимально оперативними.

Переваги подібних онлайн-курсів очевидні. Вам не потрібно нікуди їздити в вітер, спека і дощик проливний. Ви можете займатися тоді, коли вам це зручно. У вас є можливість пройти потрібний урок стільки разів, скільки потрібно. Одночасно з навчанням ви можете створювати свій реальний сайт, на якому можна, знову ж таки, консультуватися на форумі закритій підтримки відеокурсу.

Що необхідно знати сайтостроітелю?

Для початку варто ознайомитися з базовими поняттями:

що таке сайт, веб-сторінка, теги, гіпертекст, стилі;

як виглядає структура HTML-документа;

з чого складається процес розробки сайту.

Потім переходьте до більш глибокого вивчення HTML і CSS, починаєте освоювати мову програмування PHP, на якій зроблено багато популярні движки, про яких я згадував вище. Наступним етапом є програмування на JavaScript і створення інтерактивних веб-додатків.

Ну а якщо ви мрієте стати конкретним, нереально крутим програмістом і заробляти шалені гроші, то вивчіть також backend-розробку, яка передбачає роботу з серверною частиною і адміністративною частиною інтерфейсу (обробка даних, БД тощо), загалом, всім, що простому смертному не видно.

Варіанти відеокурсів

Отже, обіцяні «плюшки».

Сайт вам потрібен був вже вчора? А зараз у вас немає часу, щоб відточувати свої навички і вдаватися в подробиці? Спробуйте як на конструкторі, зробити свій сайт на CMS. До речі, я починав свій шлях саме з движка, а потім вже почав доводити своє «дітище» до розуму.

В сайтобудуванні вас приваблює тільки візуальна складова? А веб-програмування вас не особливо цікавить? Тоді не втрачайте часу, займіться веб-дизайном і/або версткою.

Ну а якщо ви хочете знати всю таємницю сайту, розуміти всі нюанси і вміти створювати проекти будь-якої спеціалізації та рівня складності, то вивчайте веб-програмування (PHP, JavaScript, фреймворки тощо). Це тривалий і складний шлях, але воно того варте!

Сподіваюся, ви зрозуміли, що вам потрібно зробити, щоб осягнути основи створення сайтів і стати сайтостроителем. Тепер вам залишилося згенерувати приголомшливу ідею, знайти собі класні уроки по створенню сайтів і зробити з нуля свій проект. А потім зібрати гарне портфоліо і монетизувати отримані знання. Загалом, вчіться і розвивайтеся. До нових зустрічей, мої майбутні колеги!