Шлях графічного дизайнера: навчання і влаштування на роботу

865

Від автора: привіт, друзі! Сьогодні хотілося б розповісти про професії графічного дизайнера. Мій вибір припав саме на неї, тому що дизайн є складовою практично всіх аспектів сучасного життя. Творчі професії завжди вимагають величезної самовіддачі і натомість вони дають не менше. У своїй статті я розповім про те, як стати графічним дизайнером і з чого почати.

Професія графічний дизайнер

Робота дизайнера вимагає не тільки креативності та творчого підходу, але і наявності логіки. Фахівець даного профілю повинен вміти одночасно вирішувати кілька важливих і складних завдань. Продукт, який він створює (шрифт, логотип тощо) має бути неповторним, незабутнім і яскравим, пристосованим для друку та враховувати специфіку підприємства, для якого його розробляє. Тому дуже важливо, щоб креативний розум дизайнера-графіка строго підкорявся законам логіки.

Для тих, хто задається питанням, як стати графічним дизайнером, хочу розкрити суть даної професії:

основний вид діяльності — розробка корпоративного стилю організації (створення логотипу, шрифту, колірної гами та ін);

також фахівець даного профілю може працювати в поліграфії: розробляти дизайн упаковки, макети рекламної продукції, а також створювати дизайн сувенірної продукції.

Отже, навички дизайнера застосовуються в розробці: фірмового стилю і логотипу, упаковки, інтернет-реклами, друкованої продукції, веб-сайтів, інтерфейсів комп’ютерних ігор і програм, презентацій і т. д.

Які професійні якості і навички, потрібні в роботі?

У народі побутує думка, що фахівець в області графічного дизайну повинен володіти мовами програмування, основами копірайтингу і розбиратися в кодах. Чи це Так, давайте розберемося разом.

Як ви думаєте, чи повинен фахівець з дизайну вміти малювати? Відповім вам питанням на питання. А чи повинен бухгалтер вміти рахувати? Вміти малювати не означає створювати віртуозні художні твори, дизайнер-графік працює у «вузькому» світі інструментів. Тим не менш, щоб краще зрозуміти візуальні процеси зсередини, вміння малювати не завадить.

А ось знати колористику, володіти шрифтами і основами композиції дизайнери-графіки повинні обов’язково. Також необхідно постійно розбиратися в сучасних тенденціях моди і стилю й удосконалювати свої навички. Звичайно ж, головними інструментами в роботі дизайнера будуть графічні редактори Illustrator і Adobe Photoshop. І в залежності від роду занять ви будете користуватися тією чи іншою програмою.

Крім навиків в роботі з програмами, фахівець даного профілю повинен володіти таким набором якостей:

візуальне сприйняття;

художній смак;

винахідливість та креативність;

знання сучасної культури і моди;

вміння тверезо, але оригінально мислити.

А що стосується копірайтингу, кодів і програмування? Я думаю, що ці знання знадобляться для «вищого пілотажу», але для новачків вони необов’язкові. Повірте, краще бути майстром в якійсь одній області і мати злагоджену команду, в якій будуть і верстальник, і програміст, і копірайтер.

З чого почати кар’єру графічного дизайнера?

Як стати графічним дизайнером без освіти і досвіду роботи? По-перше, нічого не бійтеся. Зареєструйтеся на біржі фріланса для новачків. Там ви зможете знайти безліч завдань з художньо-проектної діяльності і відразу почати практикуватися, навчитеся вести переговори з майбутніми роботодавцями, «наб’єте» руку на дрібних проектах, а також отримаєте свої перші, але самі довгоочікувані, позитивні відгуки. Готові роботи додайте в своє портфоліо.

Наступний крок — запропонуйте своїм знайомим і друзям розробити дизайн за позитивний відгук. У більшості випадків, люди охоче йдуть назустріч і погоджуються. На цьому етапі ви зможете не тільки набратися досвіду, але і підвищити свій рейтинг на біржі фрілансу.

Третя щабель — наводимо порядок у своїх соціальних мережах. Дуже важливо мати діючу сторінку в соцмережі, адже по іншу сторону комп’ютера про вас нічого не знають. Встановіть собі «правильний» статус і публікуйте свої роботи. Це допоможе вам привернути до себе більше уваги і розташувати людей до довірчого співробітництва.

Тепер, коли ви пройшли такий довгий шлях, можете сміливо починати працювати на професійних біржах фріланса. Приділіть особливу увагу своєму портфоліо, адже саме від нього залежатиме кількість замовлень. Конкуренція дуже велика, але при наявності усіх вище перерахованих навичок ви обов’язково зможете знайти собі замовників.

Де вчитися на графічного дизайнера?

Якщо ви вирішили пройти навчання на графічного дизайнера, то слід визначитися, чи вам потрібен диплом. У випадку, коли необхідний диплом, можна спробувати вступити до ВНЗ або середньо-спеціальні навчальні заклади, які мають факультети дизайну, такі як:

графічний дизайн;

дизайн;

видавнича справа.

Якщо ж скоринка для вас не головне, то можете сміливо вивчати дизайн самостійно з відеоуроками або ж піти на курси графічного дизайнера. Такі способи навчання мають масу позитивних моментів: ви заощадите багато часу і грошей, отримаєте всі необхідні знання, які зможете відразу ж випробувати на практиці.

Основні дисципліни, які необхідно вивчити:

основи графічного дизайну;

колористика;

графічні елементи;

живопис і малюнок;

основи фотографії.

Також, під час навчання чимало уваги приділяється маркетингу і реклами, застосування графічного дизайну в цих областях. Наприклад, розробка логотипів організацій або рекламних постерів. Ще раз зазначу, що обов’язково слід освоїти Illustrator і Photoshop. Не зайвим буде знання InDesign.

Куди влаштуватися на роботу?

В сучасному світі професії, пов’язані з дизайном, є найбільш оплачуваними і затребуваними на ринку праці. Сьогодні без дизайнера-графіка не зможе обійтися жодна організація.

Фахівці з дизайну потрібні не тільки в видавничі вдома, але і в рекламні агентства, компанії з виробництва листівок, канцелярських товарів і упаковок. Також застосувати свої таланти можна в web-дизайні, дизайні комп’ютерних ігор і програм.

Кожен день у Всесвітній павутині з’являється величезна кількість інтернет-магазинів і сайтів, в соціальних мережах створюються безліч груп і всі вони хочуть володіти своїм індивідуальним дизайном, який дозволить їм виділитися з «юрби» і завоювати прихильність «потенційних клієнтів». Жодна поважаюча себе компанія на сьогоднішній день не обходиться без послуг дизайнера.

Якщо ваша душа прагне до творчості, ви креативні і відкриті для нових знань, то дана професія вам підходить! Не опускайте руки при найменших труднощах, і у вас все обов’язково вийде!

А поки що підписуйтесь на наш блог і ділитися корисною інформацією з друзями — вони будуть вам вдячні. До нових зустрічей!