Шість простих способів збільшити продуктивність фрілансера

318

Сьогодні я переклав ще одну цікаву статтю по темі тайм-менеджменту для фрілансерів. Автор цієї статті Tim Mercer.

На мій погляд, тема тайм-менеджменту дуже актуальна. Вміння грамотно розподілити свій час, найголовніше, провести його ефективно та з повною віддачею і користю для себе, але в теж час не на шкоду своєму здоров’ю дуже важливо.

Тому я представляю Вашій увазі статтю «Шість простих способів збільшити продуктивність фрілансера».

1.СТВОРІТЬ РОЗКЛАД

фриланс

Визначте свій робочий час

Певні робочі години змушують відчувати почуття відповідальності і цінувати час, не витрачати його на дрібниці. Складіть чіткий розклад робочого дня і дотримуйтесь його. Якщо вирішили починати роботу щоранку в 8 годин, то встаньте, прийміть душ, одягніться і беріться за роботу вчасно. Блукання по своєму домашнього офісу в піжамі не допоможе налаштуватися на продуктивний робочий день. Дотримуйтесь цього правила і здивуєтеся, наскільки відразу ж підніметься Ваша продуктивність.

Робіть перерви

Дослідження показали, що люди, які роблять короткі перерви протягом робочого дня, встигають зробити більше. Відпочиньте від роботи на декілька хвилин, і Ви повернетеся до неї свіжим, готовим накинутися на чергове завдання. Прогуляйтеся, перекусіть або сходіть ненадовго в найближчу кав’ярню. Виділяйте кожен день в певний час 30 хвилин або годину для обіду. Пропустити обід — значить викроїти більше часу на справи, але робота на порожній шлунок призводить до поганої концентрації уваги. Прагніть до якості натомість кількості. Тридцять хвилин зосередженої роботи більш продуктивні, ніж годину розсіяною.

2. НАПИШІТЬ ПЛАН

фриланс

Ставте цілі

Без поставлених перед собою завдань ми швидко починаємо вести безладне, безцільне життя. В житті нас підтримують ясно подаються мети. Ставте перед собою короткострокові, середньострокові і довгострокові цілі. Наприклад, чого Ви хочете досягти на цьому тижні, в цьому місяці або навіть в цьому році? Довгострокові цілі допомагають визначити короткострокові. Витратьте трохи часу на обдумування того, чого потрібно досягти, потім все запишіть.

Складайте списки справ

Складайте щоденний список необхідних справ на основі тижневого списку завдань. Можете використовувати будь-який вид списку – електронний додаток або старий добрий олівець і папір. Незалежно від Ваших уподобань, чітко розпланований день допоможе залишатися зосередженим, що дуже важливо. В кінці кожного дня складайте список справ на завтра і слідуйте їй.

Розбивайте великі завдання на частини

При складанні списку справ не пишіть чогось на кшталт «попрацювати над статтею про продуктивності» або «попрацювати над дизайном логотипу». Уточнюйте завдання, наприклад «провести дослідження для статті про продуктивності» або «деталізувати концепцію логотипу». Уточнюючи завдання, Ви звужуєте фокус і працюєте набагато продуктивніше. Прибережіть розпливчасті загальні фрази для списку цілей.

Розподіляйте свій час

Хороші електронні додатки, що дозволяють чітко відстежувати час, допоможуть Вам правильно його розподілити. Дуже важливо знати, мудро Ви витрачаєте час. Записуйте, як довго виконуються ті чи інші завдання – Ви будете вражені, дізнавшись, скільки часу в день витрачається марно. Знання того, скільки часу йде на різні завдання, допоможе краще планувати робочі дні, ведучи до більшої ефективності.

Оцінюйте виконання

В кінці дня озирніться і оцініть ступінь виконання поставлених перед собою завдань. Зроблено все намічене на сьогодні? Якщо ні, то чому? Оцінка виконання – критичний крок на шляху до поліпшення продуктивності. Ставте реальні, але складні завдання і чесно оцінюйте виконані, щоб зрозуміти, чи можна досягти поліпшень.

3. ЗОСЕРЕДЬТЕСЯ

фриланс

Виконуйте лише одне завдання

Багатозадачність перестала бути тільки комп’ютерним терміном і стала частиною нашого повсякденного лексикону. Зараз багато хто думає, що виконанням безлічі завдань відразу можна домогтися більшого. Ця ідея дуже далека від істини. Правда в тому, що виконання одного завдання з повною увагою набагато краще, ніж виконання двох одночасно з частковим зосередженням. Розпорошення уваги між декількома завданнями веде до зниження якості і набагато меншої продуктивності. Робіть одночасно тільки одну справу і побачите, що продуктивність Вашої роботи зросла, так само, як і якість.

Обмежте час інтернет-серфінгу

З’ясуйте кількість часу, який щоденно витрачається на переходи з одного сайту на інший і об’єднайте його з роботою. Використовуйте RSS-рідер для отримання нового вмісту своїх улюблених сайтів і блогів. Це більш доцільний підхід, ніж відвідування сайтів по кілька разів в день в надії побачити, що нового на них опубліковано. Якщо Ви вже використовуєте програму для читання новинних стрічок, витратьте трохи часу і почистіть її від тих розсилок, які читаються рідко. Крім того, розсортуйте підписки по папках для того, щоб не відвідувати ресурси, не пов’язані з роботою протягом дня.

Усуньте відволікаючі фактори

Виділіть час протягом дня для перевірки пошти і повідомлень соціальних сайтів. Замість того, щоб постійно тримати у полі зору на робочому столі пошту і аккаунт на “Однокласниках”.ру, визначте, яка кількість часу Ви готові на них витратити. Наприклад, Ви вирішите перевіряти пошту і писати повідомлення двічі в день. Вирішувати ці завдання краще всього великими обсягами. Що, як Ви вважаєте, займе більше часу – читання і відповіді на 30 повідомлень періодично протягом дня або та ж робота, але одноразово?

4. ОРГАНІЗУЙТЕСЯ

фриланс

Об’єднайте поштові скриньки

Багато хто з нас заводять кілька поштових скриньок для різних цілей. Чому б не об’єднати всі повідомлення в одному місці? Підпишіться на аккаунт від Google, якщо у Вас до сих пір немає. Він безкоштовний та один з найкращих в Мережі. Отримавши аккаунт на Google, з його допомогою можна приймати пошту з інших адрес. Можна також поставити фільтри для систематизації повідомлень по мірі їх надходження, щоб не плутати їх. Тепер можна буде працювати з усією поштою в одному зручному місці.

Використовуйте ярлики для систематизації повідомлень

Замість папок Gmail використовуйте ярлики. Ярлики діють як папки, і, крім того, одне повідомлення може мати декілька ярликів замість того, щоб лежати в одній папці. Покладіть ярлики або папки, якщо використовується Gmail) назвами на кшталт «Термінові» і «Довести до кінця», щоб відзначити пріоритетність повідомлень і назви типу «Інфо по аккаунту» і «Мережевий клієнт» щоб все було організовано. Gmail можна також автоматично призначати ярлики і сортувати пошту замість того, щоб робити це вручну.

Оновлюйте акаунти соціальних мереж одноразово

Соціальні мережі — це прекрасний спосіб знаходження нових клієнтів для фрілансера, відстеження основних тенденцій своїй галузі і підтримання контактів з колегами. Більшість з нас мають акаунти на таких сайтах як LiveJournal і FaceBook. Відстеження всіх цих сервісів може стати справжнім випробуванням, не кажучи вже про витрати величезної кількості часу. Замість відвідування кожного сайту окремо, чому б не оновлювати їх все в одному місці? З агрегатором соціальних мереж можна і залишатися в курсі подій, і оновлювати всі свої акаунти з одного місця.

5. РЕТЕЛЬНО ОРГАНІЗУЙТЕ СВІЙ ОФІС

фриланс

Шануйте свій офіс

Тримайте свій офіс в чистоті і порядку. На столі має бути тільки необхідний – комп’ютер, телефон, принтер і так далі. Захаращений стіл негативно впливає на настрій, що позначиться на Вашій роботі. Діяльність у постійному безладді непродуктивна. Витратьте час, розташуйте речі так, щоб усе необхідне було прямо перед Вами. Пошук приладдя, ходіння до принтера та інша непотрібна активність є часом, втраченим даремно.

Влаштуйтеся зручніше

Зробіть своє робоче місце комфортним – відкрийте вікно в хороший день або увімкніть улюблену музику. Робоче місце не повинно виглядати як підземна в’язниця, де Ви будете змушені весь день відчувати себе рабом. Ви повинні отримувати задоволення від перебування на своєму робочому місці. Не пошкодуйте грошей на ергономічне крісло, клавіатуру і мишу. Болі в спині і хребті точно не допоможуть Вам підвищити продуктивність. Поцікавтеся ергономікою і дізнайтеся, як створити зручний і здоровий офіс.

Будьте мобільні

Одна з переваг фрілансера в тому, що не потрібно знаходитися в певному місці кожен день. Якщо Ви відчуваєте рутину, змініть обстановку і попрацюйте в прилеглому кафе, книжковому магазині або в парку. Зміна оточення призведе до свіжих відчуттів, а більшість громадських місць мають точки підключення Wi-Fi. Просто візьміть портативний комп’ютер і йдіть.

6. КОРИСТУЙТЕСЯ ДОПОМОГОЮ

фриланс

Розподіляйте роботу

Подумайте про можливості найняти помічника. Ви виграєте на впорядкування документації та виписки рахунків вільний час і зосередите його на тій роботі, яка виходить у Вас найкраще. Здавайте податкові звіти з допомогою професіонала – бухгалтер ретельно підготує їх і звільнить Вас від ще однієї проблеми. Існує безліч послуг для власників невеликого бізнесу. Можливо, якимись з них варто скористатися і Вам?

Вчіться в інших фрілансерів

Зачастите на форуми фрілансерів і налагоджуйте контакти з такими ж, як ви. Кожен день на форумах діляться знаннями та новими ідеями. Ви можете дізнатися багато чого про те, як спілкуватися з клієнтами і який софт з виставлення рахунків-фактур краще. Станьте своїм і користуйтеся перевагами колективного досвіду фрілансерів.

киберсант-вебмастер

E-mail: [email protected]

Проект webformyself.com — Як створити свій сайт. Основи самостійного сайтобудування

P. S. Хочете опублікувати цікавий тематичний матеріал і заробити? Якщо відповідь «Так», то тисніть сюди.