Що таке веб-дизайн і з чим його їдять?

2415

Від автора: вітаю стареньких і новеньких читачів мого блогу. У сьогоднішній статті я поділюся з вами фактичними даними і своїми роздумами з приводу того, що таке веб-дизайн. Існує безліч помилкових думок щодо розшифровки самого визначення, складнощі цієї професії і багатьох інших питань, які так чи інакше стосуються обраної теми.

На питання нових знайомих про те, чим я заробляю на хліб, мені доводиться відповідати двічі. Спочатку з моїх вуст звучить гордо: «Веб-дизайнер», на що з іншого боку прилітає: «Ем, веб-дизайн — це що таке?»

Потім доводиться пояснювати, що входить в мої обов’язки, але в кінцевому підсумку все зводиться до спрощеного варіанту, мовляв, створюю сайти, панове. Після чергового подібного відповіді мені захотілося глибше зануритися в цю тему і докладно пояснити людям, що до чого.

Пропоную сьогодні разом розібратися, що таке web-дизайн, зрозуміти його ключові етапи і базові принципи. В якості бонусу новачкам я додам інформацію про те, як розпочати кар’єру веб-дизайнера, а також, скільки знадобиться часу на навчання, щоб заробити перші гроші.

Що ти за істота така, веб-дизайнище?

Щоб сформувати однозначну відповідь щодо того, що називається web-дизайном, я врахував думки авторів багатьох навчальних посібників, моїх авторитетних колег та особистого досвіду у цій сфері. Ви хочете почути версію без цензури (з технічними матюками) або на простому російською мовою? Думаю, другий варіант підійде більше.

Web-дизайн — це процес виробництва сайтів, який складається з технічної розробки, створення зручної структури веб-сторінки, графічного оформлення і передачі інформації в мережу.

До основних принципів цього напрямку можна віднести баланс основних елементів на картинці, їх органічність, ритм, фокусування уваги, загальний контраст і пропорційність.

Етапи веб-дизайну

З формулюванням начебто розібралися, тепер давайте перейдемо до вивчення кожного етапу окремо.

1. Технічне завдання.

Насамперед необхідно зрозуміти мету створення веб-сайту, розібратися в тому, який функціонал, структуру і зовнішній вигляд він повинен мати. В технічному завданні детально продумується кожен з перерахованих вище моментів, після чого проект узгоджується з замовником. Після його підтвердження етап можна вважати завершеним.

2. Структурування інформації на сторінці (юзабіліті).

В цей етап входить створення загальної модульної сітки і формування майбутньої структури подачі контенту. Тут головним завданням, яку переслідує веб-розробник, є створення найбільш зручної форми надання необхідної інформації користувачам.

3. Графічне оформлення.

Далі в графічному редакторі розробляється дизайн сайту. Це, напевно, самий улюблений етап кожного представника даної професії. Тут можна творити і спробувати втілити свої самі нестандартні (якщо, звичайно, замовник в курсі вашої самодіяльності) ідеї.

Що таке дизайн сайту? Це втілення на макеті свого бачення майбутнього проекту. У нього входить продумування наповненості простору, товщини ліній, розташування елементів, кольорів, шрифтів, текстури і т. д.

4. Верстка.

На цій стадії відбувається поділ графічного зображення сторінки на окремі елементи. Проводиться трансформування дизайну код за допомогою застосування технологій HTML і CSS. Виконується цей процес для того, щоб веб-браузери могли точно відобразити ваш сайт.

5. Вебмастеринг.

Завершальним етапом є перенесення сайту на хостинг і подальша пошукова оптимізація, щоб інші люди могли побачити ваше творіння в інтернеті.

У чому відмінність між дизайнером в веб-дизайнером?

Веб-дизайнер — це фахівець широкого профілю, який самостійно виконує кожен етап розробки сайту і здійснює його подальший запуск. Однак потрібно враховувати, що деякі завдання він може делегувати іншим професіоналам. Робиться це для того, щоб заощадити особистий час. Тим не менш, він сам контролює весь процес створення майбутнього проекту.

Дизайнер — це людина, що спеціалізується лише на розробці графічних елементів. Він відповідає виключно за візуальну частину, тому в його обов’язки входить тільки створення красивого і зручного макета, всіляких іконок, аватарок і інших зображень. Сподіваюся, ви зрозуміли різницю між дизайнером і веб-дизайнером і надалі не будете плутатися в поняттях.

Можна швидко навчитися веб-дизайну і заробити на ньому?

Найчастіше, дізнавшись та співставивши заробіток веб-дизайнера з кількістю витраченого часу на його отримання, від співрозмовника виходить ненав’язливий (а іноді дуже-предуже нав’язливий) питання про те, чи можна цьому навчитися, або ж дар був посланий Зевсом з небес? Я завжди відповідаю позитивно, так як на моїй практиці було багато випадків, коли люди приходили в цю професію в 30-40 років і при цьому через якийсь час ставали досить успішними фахівцями.

У цій справі вік не грає основної ролі. Звичайно, краще, якщо вам 20, ви енергійні, а в голові ще не застиг холодець, однак тут куди важливіше терпіння, прагнення до знань і постійний розвиток.

Веб дизайн — це що, по-вашому, квантова фізика яка-небудь? Хоча навіть її згодом можна зрозуміти. Відразу, звичайно ж, нічого не прийде, але процес навчання нічим не відрізняється від інших сфер. Для початку приділіть достатньо уваги теоретичній базі, а потім переходьте до практики.

Для вивчення принципів цього напрямку рекомендую слідкувати за статтями мого блогу, де ви знайдете безліч цінної інформації і корисних фішок, які знадобляться для реалізації нових проектів. Через 2-3 місяці старань і практики, що супроводжуються теоретичною інформацією, вже можна буде виконати більш-менш гідні роботи.

Сподіваюся, сьогоднішня стаття була корисною і допомогла вам зрозуміти, чи хочете ви стати майстром веб-дизайну або краще закинути це пропаща справа і піти тягати цеглу на будівництві. Я безкоштовно ділюся цінною інформацією, а ви натомість підписуйтесь на мій блог і діліться посиланням із друзями.

Надалі тут буде викладено ще більшу кількість корисного контенту, який допоможе поступово розвиватися в сфері веб-дизайну. До нових зустрічей.