Що таке трафік на сайті?

272

Від автора: я вітаю вас. Сьогодні ми обговоримо, що таке трафік на сайті. На веб-ресурсі, а не в умовах тарифного плану вашого інтернет-провайдера.

Без розуміння цього визначення рухатися в CPA далі неможливо. Якщо говорити коротко, то трафік — це потік відвідувачів на сайт. У зв’язку з цим фрази в дусі: “У мене трафік 2000 в день” означають, що на сайт цієї людини заходить 2000 унікальних відвідувачів, а “Трафік з пошуку 200 осіб” — на сайт з пошукових систем заходять 200 разів.

Вебмастера також можуть спілкуватися на своєму сленгу. Наприклад, часто використовуються слова: “трафік”, “посещалка”. Зазвичай трафік визначається якраз кількістю унікальних відвідувачів за 24 години. Підраховувати його дозволяють такі лічильники, як Яндекс.Метрика, Liveinternet і Google Analytics. У Метриці можна дивитися розбивку трафіку:

Джерелами переходу. Тобто звідки прийшов чоловік. Найпопулярніші варіанти: прямі заходи з пошуку, соц. мереж, через посилання на іншому сайті.

Віком. Тут розбивка за основними віковими групами. Лічильник може брати цю інформацію з профілю людини, соціальних мереж.

Тип пристрою. Наприклад, комп’ютер, планшет, смартфон.

Це ті віджети, які відображаються за замовчуванням. На ділі ж можна вивести на екран набагато більше інформації, аж до показників проведеного часу на конкретних сторінках.

Але це вже ми відходимо від теми. Крім унікального відвідувача, ви повинні розуміти такі речі, як кількість візитів і види.

Візит — це коли чоловік зайшов на сайт, щось на нього подивився і пішов. Але 2 візиту — це коли потім, через півгодини/годину/6 годин він повернувся назад і ще щось подивився. Так от, це один і той же відвідувач, тому кількість унікальних відвідувачів не збільшиться. Але кількість візитів — так.

Нарешті, перегляди. Тут все ще простіше. Зайшла на ваш сайт за день 300 осіб (це наприклад). З них 50% подивилися дві сторінки, а не одну. В результаті у вас 150 осіб, які переглянули 150 сторінок, і 150, які подивилися 300. Разом 450 переглядів.

Реальності, звичайно, такого прикладу ви не зустрінете, тому що одна людина подивиться 17 сторінок, а другий — 3.

Підсумок

Довго чесати язиком сьогодні не буду. Тепер ви знаєте, що таке трафік на сайті. Далі, якщо ви будете працювати з ніші CPA, ці знання знадобляться вам. До зустрічі в наступних статтях.