Що таке текст, що продає і як його писати?

292

Від автора: я вітаю вас у цій статті. Сьогодні я розповім вам про те, що таке текст, що продає, чим він відрізняється від інформаційного і як правильно його написати.

З необхідністю написати текст, що продає ви можете зіткнутися в тих випадках, якщо:

Ви працюєте копірайтером і час від часу бачите такі замовлення

Або у вас є свій товар/послуга і вам необхідно створити текст, який продавав би вашу пропозицію

Власне, це основна причина, чому за продають тексти зазвичай готові платити набагато більше, ніж за звичайні. Все тому, що цікавий текст буде спонукати читачів до купівлі, а значить, може принести масу прибутку.

Основна формула продає тексту

Це формула, яка з’явилася не вчора і навіть не 15 років тому. Вона існує вже понад 100 років, практично від самого початку розвитку продажів. Називається вона AIDA. Зараз ми докладно розберемо, що це означає: Attention (увага), Interest (інтерес), Desire (бажання), Action (дія)

За цією формулою створені практично всі лендінгем і тексти, що продають. Розглянемо докладно кожний пункт.

Увагу. Коли людина заходить на лендінгем, найголовніше — відразу захопити його увагу. Тому що якщо не зробити цього, висока ймовірність того, що він просто піде. Адже більшість сучасних лендингов — це 6-8 і більш великих блоків з описом, відгуками, гарантіями і т. д. Але всього цього не побачить користувач, якщо перший екран не привернув його увагу.

Власне, з цієї причини в самому верху лендинга намагаються використовувати великі гучні заголовки і картинки. Чималу роль відіграє і сам дизайн лендинга — якщо він підходить до рекламованого товару, це покращує конверсію.

Інтерес. Коли ви змусили людину звернути увагу на лендінгем, саме час розвинути його інтерес. Зазвичай для цього використовуються стандартні засоби: фото і відео товару, опис переваг, можливо, опис проблем, які вирішує товар/послуга.

Тут же поруч може бути гарна кнопка замовлення, повідомлення про те, що саме зараз проводиться акція, яка дозволить придбати товар з серйозною знижкою (акція обмежена по часу). Все це збільшує інтерес до пропозиції.

Бажання. Природно, якщо людина проявляє інтерес до товару, у нього з’являється бажання придбати його. Мета продає тексту і самого лендинга — максимально підсилити це бажання, щоб спонукати до кінцевого користувача і головному — дії, тобто оформлення замовлення.

Що ж може посилити бажання купити? Один з основних блоків, який можна побачити практично на будь-якому лендинге — це відгуки. Дійсно, люди звикли читати відгуки, їм подобається, коли яка-небудь Лена з Москви і Саша з Києва пишуть своє враження про товар.

При складанні відгуків багато роблять велику помилку — залишають на лендинге тільки хвалебні відгуки, в яких всі прям настільки добре, наскільки це можливо. Насправді ж більш менш досвідчений покупець тільки посміється з таких відгуків, тому що зрозуміло, що вони 100% підроблені і не є справжніми.

Набагато більш “просунутий ” варіант” — опублікувати відгуки, в яких люди в цілому добре оцінюють сам товар, але роблять якісь невеликі зауваження. Таким чином, вони будуть більше схожі на реальні.

В ідеалі, звичайно, ви повинні опублікувати на лендинге дійсно справжні відгуки від своїх клієнтів. І не просто опублікувати, а дати посилання на акаунти цих людей, щоб чоловік міг перейти і написати їм, а вони повинні підтвердити правдивість відкликання.

Власне, блок з відгуками — це один з так званих тригерів конверсії. Що це? Це, можна сказати, що підвищує відсоток покупців.

Інший можливий тригер — докладний опис або навіть відео про те, як товар покращує життя людей. Можна сконцентрувати на проблему/проблеми, які відчувають люди без цього товару і запропонувати геніальне рішення — наш товар вирішить всі проблеми.

Ще один дуже дієвий тригер — видеоотзывы. По-перше, таким відгуками більше вірять. По-друге, реально хороший відгук може викликати у людини такі думки: “Вау, цей мужик в захваті, треба і мені це придбати”.

Ну і, нарешті, дія (action). Це те, заради чого вся каша і заварюється. Але тут теж є моменти, які хотілося б обговорити.

Отже, людина дійшов до моменту, коли він хоче замовити товар. Відповідно, на вашому лендинге повинна бути форма замовлення товару.

Але ось один важливий момент — вона повинна бути проста. Тому що бажання у кожного покупця може бути різним по силі. Хтось захоче дуже сильно, а хто-то небагато. Справа в тому, що людина може в будь-який момент передумати і закрити сторінку. Так ось, один з каменів спотикання — велика або складна форма замовлення.

Так, якщо ви змушуєте людини заповнювати більше трьох полів, він просто може відмовитися від цього. З цієї причини краще робити так:

Зробити на лендинге форму замовлення, але дуже просту. Наприклад, що складається з двох полів — ім’я та телефон. По суті, це замовлення зворотного дзвінка, а всі деталі обговорюються вже по телефону.

Написати десь угорі, збоку або знизу досить великим шрифтом номери телефонів, щоб людина могла сама, при бажанні, зателефонувати вам і розпитати про все, що його цікавить.

Що ще покращить ситуацію?

Бажання купити — це одне, але якщо у людини немає довіри до вас, вашій пропозиції і сторінці, він навряд чи погодиться замовити товар.

Як я вже говорив, довіра можуть підвищити відгуки. В тому-то і справа, що можуть, але на більшості лендингов тільки знижують це саме довіра, тому що не дуже схожі на справжні, а то і зовсім скопійовані з іншого лендинга. Я вже розповідав вам, що на мій погляд потрібно робити, щоб відгуки підвищували довіру.

Що ще може підвищити довіру?

Вказівка телефонних номерів на лендинге. Це ми вже обговорювали.

Невеликий блок з історією вашої компанії, посилання на її офіційний сайт. Якщо людина побачить, що ви/ваша компанія існуєте в інтернеті не тільки на цьому лендинге, але і ще десь, це все-таки збільшує довіру.

Посилання на сторінки конкретних людей в інтернеті. мережах. Якщо людина побачить, що автора відгуків/самого сайту — не вигадані персонажі, а реальні люди з соц. мереж, це, знову ж таки, + до довіри.

Блок з партнерами. Якщо вам є чим похвалитись у плані співпраці з іншими компаніями (бажано відомими) то такий блок можна також додати на лендінгем.

Детальна інструкція по купівлі — ще один крок на шляху до клієнта

Нарешті, на лендинге бажано покроково пояснити, як проходить замовлення. Наприклад: Ви заповнюєте форму зі своїм ім’ям і телефоном — вам передзвонить наш співробітник — узгоджуємо деталі замовлення та адресу доставки — через 3-5 днів приходьте на пошту, оплачуєте та забираєте товар — залишаєте відгук, якщо хочете.

Наявність такої інструкції також явно поліпшить конверсію, тому що покупець буде чітко розуміти процес.

Все залежить від тексту?

Як бачите, продає текст — це не просто опис продукту. Але все ж при всій його важливості, текст — це не єдине, що веде до успішним продажам.

Як ви пам’ятаєте, коли людина заходить на лендінгем, дуже важливо привернути його увагу. В основному це можливо завдяки цікавому, добре оформленим заголовку і хорошому дизайну сторінки в цілому. Якщо в цьому відношенні будуть якісь проблеми, на жаль, ваш текст, навіть якщо він дуже хороший, можуть не дочитати.

Свою лепту вносить і програміст — якщо він неправильно зробить форму і дані клієнтів не будуть доходити до call-центру… Самі розумієте, це кошмар.

Де почитати приклади текстів?

Нарешті, отримати великий досвід і розуміння можна просто читаючи продають тексти, складені іншими. Але де їх знайти? Зараз я розповім вам про кілька таких місць.

CPA-мережі. Це агрегатори партнерських програм, де представлені сотні офферов. Відповідно, тут можна знайти сотні лендингов і продають текстів на них. Причому в самих різних тематиках.

Наприклад, якщо вас цікавлять тексти про товари, йдемо в товарну мережа M1-SHOP, вибираємо будь-який товар і дивимось лендінгем. Прочитавши 10-20 таких текстів у вас вже складеться певне розуміння.

Портфоліо успішних копірайтерів. Ви можете знайти на біржах фріланса/ особистих сайтах-портфоліо цих копірайтерів і т. д. Читати і вивчати такі тексти удвічі цінно, тому що їх написали ті, у кого великий досвід у створенні подібних текстів. В принципі, цих двох місць вам повинно вистачити.

Найважливіше

Досить пам’ятати про те, що по-справжньому класних текстів — дуже мало. Зазвичай якраз шедеври складаються не за формулами, вони рвуть всі шаблони і кидають виклик звичайного стану речей.

У зв’язку з цим, тримайте в думці всі рекомендації і формули, але пам’ятайте, що це всього лише усталені принципи, за якими створюють тексти все. Як правило, найбільшого успіху досягають ті, хто створює щось своє, до чого ніхто не додумався раніше. Що ж, на цьому я закінчую цю статтю і бажаю вам хороших текстів.