Що таке таргетована реклама?

785

Від автора: вітаю вас. Один з видів реклами в інтернеті — таргетована. Що таке таргетована реклама і які її особливості? Сьогодні я відповім вам на ці питання.

Власне, почати варто з банального визначення, а далі я вам розповім вже більш докладно про можливості таргетованої реклами. Свою назву вона отримала від англійського слова “target”, яке означає мету.

Тобто якщо говорити прямо — виходить цільова реклама. Чому це відповідна назва для такої реклами, розглянемо далі. Якщо говорити коротко — вона дозволяє вам чітко визначити коло людей, яким будуть показані оголошення.

Вступ

Варто розуміти, що можливості можуть сильно відрізнятися в залежності від того, яку саме використовувати майданчик. Наприклад, якщо Вконтакті, то там досить багато налаштувань таргету, якщо Фотострану, то там їх набагато менше. А ось в MyTarget, наприклад, можливостей набагато більше і взагалі сама система складніше.

У цій статті я розгляну більш-менш стандартні можливості таргетации, тобто вибору цільової аудиторії.

Отже, таргетована реклама в соціальних мережах (та інших порталах) відрізняється тим, що дозволяє прямо визначити свою цільову аудиторію, використовуючи можливості того рекламного джерела, в якому ви вирішили купувати рекламу.

Наприклад, якщо ви купуєте банер на якомусь сайті, то не можете ніяким чином відрегулювати, кому його показувати, а кому ні. На сайт може зайти 18-річний студент, а може підприємець середніх років — обидва вони будуть бачити банер. З допомогою таргетации ж ви можете зробити так, щоб ваші оголошення показувалися тільки людям з певним віком, місцем проживання і т. д.

Можливості таргету

Як я вже говорив, в кожному джерелі будуть свої можливості. Для прикладу я візьму сайт “Фотострана”, на якому можливе розміщення цільових оголошень. Зараз я покажу вам самі основні налаштування на прикладі створення одного оголошення.

Підлога

Сама банальна й очевидна можливість показувати оголошення лише чоловікам або лише жінкам. Дуже часто вона використовується.

Что такое таргетированная реклама?

Наприклад, ви рекламуєте якийсь модний інтернет-магазин. Тоді очевидно, що основними відвідувачами і покупцями будуть жінки, не варто витрачати гроші на показ оголошень чоловікам, тому що більшості з них це абсолютно нецікаво.

Вік

Можна вказати ВІД і ДО, а можна тільки щось одне, або взагалі не вказувати, тоді реклама буде показана усім без обмежень. Зазвичай все-таки вік краще обмежити якимось діапазоном, в залежності від того товару, який ви пропонуєте.

Что такое таргетированная реклама?

Наприклад, якщо ви рекламуєте онлайн-ігри, то основних “клієнтів” необхідно шукати у віковій категорії до 20 років, якщо продаєте товари для маленьких дітей — орієнтуватися потрібно на жінок 25-35 років. І т. д.

Дуже часто для хорошої оптимізації рекламної кампанії створюють декілька оголошень, в яких всі налаштування однакові крім різних діапазонів віку. Справа в тому, що до запуску РК майже ніколи незрозуміло, з якої вікової групи будуть більш націлені на купівлі люди.

Звичайно, якщо у вас є на руках результати будь-яких досліджень або за плечима багаторічний досвід роботи, можливо, вам вдасться відразу визначити потрібну групу людей. У більшості ж випадків це неможливо зробити, тому і відбувається така розбивка. В ході показу оголошень обчислюється та група людей, яка виявилася найбільш конвертабельной.

Країна

Багато партнерські програми просто не приймають трафік з багатьох країн, вони можуть приймати і зовсім тільки з однієї (наприклад, тільки з Росії або України). Відповідно, ви повинні показувати рекламу тільки цим людям і нікому більше.

Что такое таргетированная реклама?

Міста і виключення

Ось це вже більш цікава настройка, що дозволяє задати конкретні міста, для яких буде показ оголошень. Або ж виключити ці міста, це корисно в тому випадку, коли ви хочете показувати рекламу всій країні, крім Москви, наприклад.

Что такое таргетированная реклама?

Ну і очевидно, що вам потрібно націлюватися на конкретне місто, якщо ваш бізнес може надати послуги тільки людям, що живуть у ньому.

Сімейне положення

По сімейному стану, зазначеному в профілі людини, також ви можете судити про те, що їй може бути цікаво. Враховуйте в даному випадку те, що багато людей не вказують сімейне положення, так що ви зменшуєте охоплення своєї аудиторії, якщо ставите цей фільтр.

Что такое таргетированная реклама?

День народження

У деяких випадках цей фільтр також може бути важливий, якщо ваша реклама націлена на тих, кому найближчим часом святкувати свій день народження.

Что такое таргетированная реклама?

Інші фільтри

Як бачите, на Фотостране небагато можливостей для таргетации, більшість ми вже пройшли. Залишилися, наприклад, такі, як наявність дітей, цілі знайомства, освіта, проживання та наявність сторінок в інших популярних соц. мережах.

Что такое таргетированная реклама?

Мінусом таких налаштувань можна назвати те, що людина може заповнити анкету одним чином, а його реальна життєва ситуація та інтереси будуть іншими. До того ж, з таким фільтрів дуже важко відібрати дійсно вузьку цільову аудиторію, якій буде дуже цікаво вашу пропозицію.

Что такое таргетированная реклама?

Отже, на виході моя цільова аудиторія виглядає так: жінки від 20 до 40 років з Москви, у яких у графі Сімейний стан зазначено: “Вільна”. Н фотостране таких знайшлося близько 116 тисяч. Це повний охоплення. В реальності ваше оголошення буде показано меншому числу людей, тому що багато хто просто не будуть онлайн в момент його показу.

Висновок

Справа в тому, що чим менше можливостей для таргетации пропонує майданчик, тим вона гірше для рекламодавця, тому що немає можливості детальної настройки.

Таким чином, така система як Фотострана не є ідеальною для рекламодавця, тому що в ній не так вже багато можливостей. Наприклад, Вконтакте ви можете вибрати людей за інтересами, спільнотам, додатками, які вони встановлюють.

Більше можливостей таргетации

Я тепер давайте зайдемо і подивимося, що пропонує Вконтакте. Як бачите, можливостей тут набагато більше. Я не буду розглядати ті стандартні фільтри, вони тут, природно є. Але ВкТаргет пропонує для налаштування своєї цільової аудиторії набагато більше інструментів. Ось вони:

Что такое таргетированная реклама?

Відбір за інтересами. Можете вписати конкретне слово. Наприклад, малювання. Так можна відібрати невелику групу людей, але є великий шанс, що їм справді цікаво малювання. Хоча тут краще бути конкретніше.

По категорії інтересів. Це дозволяє отримати більш широку аудиторію.

По спільнотам. Будуть вибрані всі, хто перебуває в обраних вами спільнот. Також можна задати спільноти-виключення.

За додатками. Більш складний критерій. Наприклад, якщо ви рекламуєте яку-небудь онлайн гру можна показувати її лише тим, у кого Вконтакте встановлено додаток, схоже за змістом на цю гру.

За світоглядом. Ну тут все зрозуміло, можна вибрати людей з їх загальним поглядам і релігії.

Мандрівники. Вконтакте буде показувати оголошення тих, хто заходить в соціальну мережу з інших країн і міст.

Це не всі можливості таргетованої реклами ВК, але решта я розгляну пізніше в статті саме про цей джерело трафіку.

2 основні способи оплати за рекламу

Платити за рекламу можна двома способами: за конкретні переходи і за покази. Який з них краще, сказати не можна, тому що в кожному конкретному випадку відповідь буде різним. Зазвичай ціна за 1000 показів в 2-4 рази менше ціни за 1 конкретний перехід, а все тому, що 1000 показів оголошення не гарантують того, що хтось перейде по вашому посиланню.

Что такое таргетированная реклама?

Якщо ви впевнені в тому, що дуже точно вибрали цільову аудиторію і потрапили рекламою в ціль, можете пробувати оплату за 1000 показів. В інших випадках краще вибирати рекламу за переходи, так ви не переплатите, а будете платити тільки за конкретні кліки.

CTR у таргетованої реклами: яке він має значення?

CTR досить важливий і при оплаті за покази, і за переходи. Звичайно, більше значення він має при оплаті за 1000 показів, адже в такому разі хороша клікабельність дозволить отримати більше 1 кліка на 1000 показів.

Однак якщо ви оплачуєте конкретні переходи, ctr теж не можна повністю ігнорувати. Чим краще цей показник, тим охочіше майданчик буде показувати ваше оголошення.

Что такое таргетированная реклама?

До такого висновку прийти дуже легко, достатньо підключити логіку: якщо ви платите за переходи, те сайту, на якому ви розміщуєте рекламу, вигідно, щоб на 1 клік було як можна менше показів. Якщо саме так і буде, тоді ваше оголошення:

Почне показуватися частіше, система автоматично збільшить охоплення

Ціна за клік може стати менше

Якщо ж у вашого оголошення буде вкрай поганий CTR, система поступово буде гальмувати його, що в підсумку може призвести до повної зупинки показів, хоча оголошення і буде активно. Майданчику просто не вигідно буде показувати рекламу, яка не кликается і не приносить ніякого прибутку їй відповідно.

Отже, CTR у таргете має досить важливе значення. Хороша клікабельність дозволить оголошенню не “померти” серед конкурентів і показуватися частіше, більшому колу людей, ніж на старті.

Підсумок

Сьогодні я показав вам, як виглядає настройка таргетованої реклами за рахунок самих базових можливостей. Звичайно, після читання цієї статті ви не станете генієм-таргетологом, для цього потрібно багато вчитися і практикуватися.

У наступній статті я більш детально розповім вам про налаштування реклами в однієї з найпопулярніших систем – ВК Таргет. Сьогодні ж ми розібрали досить важливі теоретичні знання, які дозволять вам хоча б не допустити найбільш очевидних помилок. Втім, набагато більше залежить від практики.