Що таке SEO-юзабіліті сайту, і чи потрібно воно вам?

231

Від автора: щоб сайт був симпатичним і при цьому ефективним, потрібно подбати не тільки про його дизайні, але і про грамотному розташуванні тематичних блоків, зручності функціоналу і багатьох інших важливих речах. Хочете дізнатися, що таке SEO-юзабіліті сайту, та отримати цінні знання з утримання уваги користувачів? Тоді читайте далі.

Что такое SEO-юзабилити сайта, и нужно ли оно вам?

Навіть замовивши крутий візуал у топового дизайнера країни і несамовитий текст у найталановитіших копірайтерів, неможливо гарантувати свого сайту феєричну затребуваність з боку цільової аудиторії. Фундаментальне значення для успішності інтернет-проекту відіграє веб-юзабіліті. Текст повинен бути грамотно структурований відповідно до стандартів зорового сприйняття людей, ну а інформаційні блоки потрібно розмістити, виходячи із зручності пошуку інформації.

Іншими словами, в питанні роботи над юзабіліті необхідно відштовхуватися не від особистих переваг, а від потреб клієнта.

Пару слів про самому понятті

Не можна сказати, що SEO-юзабіліті є цілісним складових веб-дизайну або сайтобудування. Швидше, це параметр, у який входять кілька компонентів — сучасні технології пошукової оптимізації, тонкощі веб-дизайну і хоча б базове розуміння оформлення контенту (як текстового, так і візуального).

Вміст сайту зобов’язане бути простим, привабливим і інтуїтивно зрозумілим. Людина, зайшовши на веб-сторінку, повинен за частку секунди зрозуміти, де розташоване те, за чим він прийшов, і як це отримати.

Також присутня в юзабіліті сайту (SEO) і чимала складова маркетингу, адже основна мета задоволення клієнтських потреб спрямована, в першу чергу, на те, щоб люди в підсумку принесли вам гроші. Отже, потрібно думати про підвищення конверсії, поведінкових факторах користувачів та інших фішках е-коммерса. Більш детально про монетизації інтернет-проектів можете дізнатися у відповідних онлайн-курсах.

Потрібно навчатися СЕО-юзабіліті?

Якщо попередній абзац ви не пробігли очима, а усвідомлено прочитали кожну сходинку, то напевно для вас цінність такого параметра, як СЕО-юзабіліті, зараз здається абсолютно очевидною. Докрутити до максимально можливого ідеалу цей компонент, користувачі зможуть набагато швидше досягати необхідної мети.

Щоб осягнути ази юзабіліті сайтів, проектування веб-інтерфейсів, знадобиться досить велика кількість часу. Величезне значення в цьому питанні відіграє практичний досвід та постійний аналіз. Знання, безсумнівно, важливі, однак, потрібно на ділі дивитися, які деталі дійсно впливають на результат, і застосовувати їх у залежності від власних цілей.

Что такое SEO-юзабилити сайта, и нужно ли оно вам?

Для вивчення базової інформації з веб-дизайну та юзабіліті можна пройти платні і безкоштовні курси в інтернеті. Їх ефективність багато експертів вже охоче порівнюють навіть із здобуттям вищої освіти в сучасних ВУЗах. Головне — вибрати досвідченого наставника, який покроково і доступно все пояснить, ну і, зрозуміло, важлива постійна практика. Для цього можна тренуватися на власних проектах або ж спробувати знайти клієнта на фріланс-біржі та відредагувати його сайт.

Також приділяйте особливу увагу вивченню різних маркетингових фішок, які дозволять точково допилити перший екран і інші елементи головної сторінки. Приміром, можете поринути у вивчення докрутки юзабіліті сайту за допомогою онлайн-курсу по збільшенню швидкості завантаження веб-сторінок. Загалом, в першу чергу шукайте навчальний відео-, аудіо – і текстовий матеріал по СЕО-налаштуванні і збільшення конверсії допомогою установки плагінів або доопрацювання скриптів, не прогадаєте.

Основні принципи СЕО-юзабіліті

На завершення поділимося з вами п’ятьма основними секретами підвищення СЕО-юзабіліті сайту, щоб стало більш зрозуміло, про яких технологічних інструментах взагалі йде мова. Ну-с, почнемо:

Контентне наповнення.

Текстовий контент являє собою сполучну ланку між СЕО і юзабіліті веб-сайту. Він повинен поєднувати в собі не тільки дотримання основних параметрів, необхідних для відображення статей в пошуковій видачі, але і повну інформацію, що описує особливості пропонованого продукту, даних і т. д.

Тут основна проблема полягає в правильному підборі співвідношення. З одного боку, не можна переборщити з кількістю ключових слів і «роботизованим» підходом, а з іншого — допустити абсолютного ігнорування цього параметра.

Внутрішня перелінковка.

Це приголомшливе засіб, який дозволяє на більший час залучити відвідувачів представлений контент. З допомогою внутрішньої перелінковки люди зможуть точніше дізнатися деталі необхідної інформації і швидше потрапити в потрібний розділ. Також вона підвищить середнє час перебування користувачів на сайті, що, в свою чергу, поліпшить його позиції в пошуковій видачі.

Что такое SEO-юзабилити сайта, и нужно ли оно вам?

Скрипти.

Тема делікатна, тому потрібно займатися її вивченням та обговоренням окремо. Тут також стоїть завдання знайти золоту середину. Переборщіть з функціоналом — хоч і виграє юзабіліті, але постраждають позиції в SEO, не доработаете — навпаки.

Головна сторінка.

Це особливо важливий пункт, на освоєння якого рекомендується зупинитися при вивченні азов створення зручних і ефективних веб-сторінок. Постарайтеся прибрати з головної сторінки все зайве, що засмічує екран відвідувачів, і прокладете самий простий і зрозумілий шлях до того, що шукають люди. Клієнти повинні отримати інтернет-продукт так само просто, як і річ в офлайн-магазині.

Графічний текст.

Багато веб-дизайнери заграються, віддаючи занадто велику перевагу текстом, написаним на картинках в окремому візуальному редакторі. Варто враховувати, що так-то може і вийде гарніше, однак, пошуковик не побачить цих написів підзаголовків. Тому краще не втрачайте додатковий шанс піднятися в пошуковій видачі, якщо є така можливість.

Ну ось і все, основну базу в цьому напрямі ми розібрали. Підводячи підсумок, можемо сказати, що в наш час вау-ефект у вигляді пурхають менюшек вже практично не працює. Людей з кожним днем здивувати якимось візуалом стає все складніше, так і вже марно в принципі. Зараз потрібно робити ставку на максимальну зручність використання сайту.

Вивчай СЕО-юзабіліті, це перспективний і абсолютно точно працює напрям. Ставши в ньому фахівцем і маючи за спиною гарне портфоліо, можна вийти на більш ніж пристойний дохід. Потрібно на це приблизно кілька місяців при досить щільному навчанні і постійному практичному досвіді. Набагато швидше пройде під наглядом спеціаліста, який вже сильний в цьому напрямку і готовий чи то від вигоди, то від цікавості тобі допомагати.

Якщо тобі сподобалася стаття, то поділіться цією цінною інформацією з друзями, не будь жаднюгою. Може бути разом ви прийдете до якихось цікавих инсайтам і заробите більше грошей. Ну все, бувай-бувай. Скоро побачимося, стеж за блогом.