Що таке продаючий дизайн?

222

Від автора: дизайн — найважливіша складова будь-якого сайту. Особливо це стосується продають сайтів, тому що в цьому випадку необхідно зацікавити відвідувача і спонукати його на подальші дії. Мова йде не просто про відвідувача сайту, а про потенційного покупця, адже продажі — основне призначення будь-якого інтернет-магазину. Тому мало просто розробити дизайн. Це повинен бути продаючий дизайн, а це дещо складніше. Давайте розберемося разом.

Які основні ознаки продає дизайну?

Ми знаємо, що великий відсоток продажів здійснюється через інтернет, і з кожним роком цей показник зростає, а, отже, зростає конкуренція серед інтернет-магазинів. Тому перед веб дизайнерами виникла задача розробки дизайну продають сайтів. Але це не простий дизайн.

Як ми розуміємо, першочерговим завданням продає сайту є здійснення продажів, тому кожен видимий елемент сайту повинен спонукати потенційного покупця до покупки. А оскільки оформлення — це перше, на що звертає увагу користувач, дизайну продають сторінок відводиться особлива роль.

Значний відсоток успішних продажів забезпечують не якості самого товару, а те, як цей товар буде піднесений. У магазині, де товар викладений на добре освітлені вітрини, відповідно до правил мерчендайзингу, нам приємніше робити покупку, ніж у скупника краденого, правда ж?

В обох випадках якість товару може бути однаковим, але психологічно нам комфортніше купувати товар в умовах, спеціально створених для здійснення покупок. Магазин викликає більше довіри, ніж сумнівний скупник.

При здійсненні покупки в інтернеті діє той же принцип: там, де розроблено дійсно продаючий дизайн сайту, користувачі охоче стануть здійснювати покупки, ніж в інтернет-магазинах, які зовні не схожі на магазин.

Поради щодо створення продає веб-дизайну

Порада 1. Оригінальність і універсальність

На перший погляд, ця задача має дещо узагальнений характер, але насправді є цілком конкретною. Вона полягає в тому, щоб навчитися поєднувати фірмовий стиль і універсальність, адже інтернет-магазин передбачає широку цільову аудиторію.

Унікальний фірмовий стиль потрібен для того, щоб дизайн сайту, що продає був не просто стильним, але запам’ятовується і пізнаваним. Слід врахувати, що потенційними покупцями можуть бути люди різного віку, різних уподобань, переконань.
Тому при розробці фірмового стилю інтернет-магазину слід завжди пам’ятати про такті в класичному, античному розумінні цього слова — іншими словами, не забувати про почуття міри.

Мода мінлива, але класика не виходить з моди. Вона завжди і для всіх буде актуальна. І веб-дизайн в цьому відношенні не є винятком: якщо вдатися до використання простих геометричних форм елементів сайту, спокійним, приглушених тонів і при цьому не перевантажувати дизайн зайвою інформацією, у вас може вийти дійсно продаючий дизайн сайту.

Користувача ніщо не повинно відволікати від покупки. Не повинно бути занадто нав’язливою реклами або анімації. У більшості випадків, краще утриматися і від звукового супроводу.

Зробимо невеликий літературно-філософський відступ і зауважимо, що оригінальність є критерієм універсальності. Тому не варто наслідувати дизайну інших, нехай навіть успішних інтернет-магазинів. Ви можете запозичити звідти деякі ідеї в оформленні, але концепція повинна залишатися унікальною.

Порада 2. AIDA

Припустимо, що ви вже розробили концепцію продає дизайну сайту і на основі прикладів, представлених на інших успішних інтернет-магазинах, готові створити свій власний неповторний дизайн. Безумовно, унікальність веб-дизайну — це величезний плюс, але досвідчені маркетологи пропонують своєрідні формули, працездатність яких перевірена на мільйони покупців.

Одна з таких маркетингових формул носить назву AIDA, що розшифровується як Attention, Interest, Desire, Action і перекладається як Увага, Зацікавленість, Бажання, Дія.

Це можлива послідовність подій, що виникають при взаємодії споживача і контенту інтернет-магазину. AIDA застосовна як до всього сайту в цілому, так і до окремих його сторінках. По суті, на цьому і заснований продає веб-дизайн.

Якщо акценти на сторінках реалізованої продукції розставлені вірно, то всього за чотири кроки потенційний покупець стане вашим клієнтом. AIDA може бути застосовна і до інших сторінок сайту, що продає. Наприклад, на сторінці з відгуками. Чужі відгуки мотивують відвідувача висловити власну думку про продукцію або послугу.

Форма для додавання відкликання зазвичай розташована внизу сторінки, а трохи нижче можна розмістити деякі категорії товарів, адже за час перебування на сайті користувач міг чогось не помітити. Його погляд затримається на товар, а, отже, шанс того, що відвідувач стане покупцем, зросте. Ось вдалий приклад:

Порада 3. Колірна гамма

Дизайн продають сторінок ні в якому разі не повинен бути нав’язливим і кидатися в очі, але в той же час йому слід бути достатньо виразним і емоційним для того, щоб розташувати відвідувача до здійснення покупки. Як же досягти цього результату?

В першу чергу, не забувайте про головне призначення інтернет-магазину — продажу. Без товару цей сайт втратить своє призначення. Тому подбайте про те, щоб дизайн не відволікав уваги покупців продукції. Найкраще на перший план помістити саме продукцію, а не дизайн.

Що стосується безпосередньо кольорової гами, то, якщо ви хочете створити дійсно якісний, ненав’язливий і стильний веб-дизайн, не використовуйте більше трьох відтінків кольорів. Палітра стане набагато багатше після заповнення сайту фотографіями продукції та рекламними банерами.

Краще всього не використовувати яскравих отруйних відтінків: вони надмірно «давлять» на очі, тому навряд чи комусь захочеться перебувати на такому сайті довгий час.

Вдамося до використання спокійних, прозорих відтінків блакитного, зеленого, помаранчевого кольорів. Багато сайтів використовують в якості фону білий колір, і міняти його плани дизайнерів поки не входить. Такі відтінки кольорів зустрічаються в природі, і ми вже настільки звикли до них, що майже не помічаємо.

Хороший дизайн, як і сервіс — той, який не помітний.

На цьому все. Сподіваюся, ця інформація допомогла вам зробити ще один крок на шляху до кар’єри професійного веб-дизайнера. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу та не пропустіть найцікавіше. До нових зустрічей!