Що таке оффер?

444

Від автора: я вітаю вас на webformyself. Сьогодні запускається нова рубрика, в якій ми будемо говорити про речі, які дуже близькі вебмастеру, або з якими він так чи інакше стикатися в процесі своєї діяльності. І сьогодні ми розберемо питання, що таке оффер, тому що CPA-ніша сьогодні починає стрімко набирати обертів.

Визначення

Отже, оффер. Звідки взагалі прийшло це слово. Вебмастера використовують його для зручності. Англійською offer означає пропозицію (або пропонувати). Так от, щоб не вживати настільки довге слово, всі зупинилися на слові “оффер”. А означає воно, по суті, пропозиція співпраці від рекламодавця вебмайстру.

Приклад

Зрозуміти все набагато простіше на прикладі. Ви вебмайстер. Припустимо, у вас є власний розвинений сайт, присвячений вивчення англійської мови. Чи ви вмієте налаштовувати контекстну рекламу. Чи можете добувати цільовий трафік з соціальних мереж. А десь в інтернеті є оффер — сервіс, що допомагає користувачам швидше вивчити англійську мову.

Відповідно, і ви, і сам сервіс зацікавлені у співпраці. Ви таким чином зможете заробляти гроші, а сервіс — отримувати нових клієнтів до себе, не ламаючи голову над тим, звідки їх залучати.

Ви укладаєте співпраця з оффером, після чого почати рекламувати послуги сервісу тим способом, яким можете. Наприклад, якщо ви маєте свій сайт то можете поставити на нього банер, написати пару статей про сервіс, де порекомендувати людям реєструватися в ньому. Природно, у статтях ви повинні використовувати свої партнерські посилання, щоб рекламодавець знав, що клієнти прийшли саме від вас.

За кожного залученого людини ви отримуєте певну винагороду. Воно може бути разовим. Наприклад, 20 рублів за реєстрацію. А може бути постійним — 20% від оплат запрошеного людини на сайті. Таким чином, якщо клієнт, що прийшов на сервіс через вас, купив щось там на 1000 рублів, ви отримуєте 200. Непогано? Я теж так думаю.

Де знаходити офферы?

О, сьогодні це не є проблемою. Офферы партнерських програм розкидані суцільно й поруч. В основному, ви можете знайти їх на таких сайтах, як CPA-мережі (або CPA-агрегатори, агрегатори партнерських програм). Все це одне і те ж. Це великий сервіс, який є посередником між веб-майстрами і рекламодавцями.

Рекламодавці викладають свої пропозиції, а вебмастера переглядає їх і вибирають, з ким співпрацювати. Сьогодні в рунеті вже є тисячі офферов. Знайти їх можна в таких відомих мережах, як Admitad, Advertise, KMA, M1 і т. д.

Оффером може бути як відомий інтернет-магазин, так і дрібний приватний підприємець. У багатьох CPA-мережі можна знайти і такі офферы. Наприклад, хто вирішив зробити собі бізнес з продажу годинників через інтернет. На нього лягає величезна кількість турбот, пов’язаних із закупівлею, доставкою товару, спілкуванням з клієнтами, легалізацією своєї діяльності і т. д.

Природно, в таких умовах такій людині особливо ніколи займатися найголовнішим справою — рекламою свого товару. Ось він і створює оффер, тобто пропозиція співпраці. Наприклад, годинник коштує 3 тисячі рублів, а вебмайстру за приведеного клієнта, оплатив 1 одиницю товару, підприємець готовий заплатити 700 рублів. Ось так приблизно це виглядає.

Види офферов

Добре, ми розібрали кілька прикладів, написали визначення терміна, але офферы бувають різні. Звичайно, всі їх види описати неможливо, тому що постійно з’являються нові ніші, але спробую зупинитися на основних.

Товарні — це ті ж самі часи, про які ми говорили вище, та й взагалі будь-реальний фізичний товар, який доставляється людині за адресою замовлення через пошту. Плюс в тому, що люди вже більш менш звикли купувати товари через інтернет, тому в цій ніші заробити можна відносно легко. Особливо, якщо товар є справді новим, цікавим і унікальним на ринку. Вебмастер зазвичай отримує 10-50% від вартості товару за приведеного клієнта.

Товарні офферы теж можна розділити на кілька груп. Наприклад, є так звані білі товари. Це такі, як гаманці, годинники, сережки і т. д. Є й інша категорія товарів — різні чаї від раку і інша нісенітниця. Мало того, що це може не допомогти людині (що приймати в разі хвороби, в першу чергу вирішує лікар), так ще й здатне нашкодити (але, сподіваюся, все не так погано). Такими товарами заповнені деякі CPA-мережі. Тут ви самі повинні вирішувати, чи дозволяє вам ваша совість просувати подібні товари і заробляти досить сумнівні гроші.

Мобільні — різні установки додатків. Ніша досить нова і мало розвинена в рунеті. Тут зазвичай платять 5-50 рублів за установку одного додатка людиною.

Онлайн — казино, ставки на спорт, покер. Мета — привести людину на сайт рекламодавця, щоб він зареєструвався, а в деяких випадках також поповнив рахунок і зіграв.

Можуть платити просто за реєстрацію (20-200 рублів), так і за % платежів. Ви також повинні вирішувати, чи доречно для вас співпраця з такими компаніями, тому що багато людей відверто намагаються триматися від цієї ніші подалі.

Знайомства — також дуже велика ніша, в якій платять за реєстрацію на сайті знайомств, а в окремих випадках ще й за якусь оплату на сайті. Тут зазвичай платять небагато (10-20 рублів), але ніша дуже широка, тому знайти клієнтів дуже просто.

Туризм, подорожі — особисто мені ця ніша подобається найбільше (особиста думка автора). Тут можна заробляти на продажі квитків, бронювання готелів і інших подібних послугах. Тема дуже перспективна і цікава, в найближчі роки буде тільки розвиватися.

Також великий плюс, що тут платять % від продажів. Тобто, людина по вашому посиланню може купити квиток і на 200 тисяч рублів, так що ваша винагорода за його дія буде дуже істотним.

Електронна комерція або співпраця з великими інтернет-магазинами. Наприклад, вже з сьогоднішнього дня ви без проблем можете стати партнером великого магазину “Ельдорадо” і отримувати певний відсоток від продажів, здійснених через вас. Приваблює? Мене, наприклад, так. Основна перевага таких офферов — висока надійність рекламодавця. Ви можете бути впевнені, що великий інтернет-магазин не кине вас на гроші.

Мабуть, на цьому з видами офферов закінчу. Я не описав навіть всі основні ніші, не те що там взагалі все. Також можна згадати про інформаційні товари, різні події в реальному житті (наприклад, запросили людини на виступ улюбленого оратора — отримали гроші), нішу фінансів і страхування, онлайн ігри, послуги. Говорити, перераховувати і описувати можна довго. Але на цьому зупинимося. Я впевнений, ви вже отримали гарне уявлення за офферы та їх види.

Який оффер обрати новачку?

Ясна річ, що якщо ви професіонал, то можете пробувати працювати в будь-яких нішах. Від себе можу порекомендувати такі ніші: білі фізичні товари, якісні інформаційні товари та туризм. Також всіляко можу рекомендувати співпрацю з великими компаніями.

З такими, наприклад, як Зв’язковий, Aliexpress і так далі. Принаймні, це ті ніші, які здаються мені найбільш привабливими на ринку.

Зайшовши в будь-яку CPA-мережа, нехай це буде Admitad, можна з допомогою меню перейти в каталог офферов вибрати те, що підходить вам більше всього. Партнерки можна сортувати за рейтингом, так що зверху ви побачите кращі офферы.

Поки ви новачок, у вас може виникати багато питань на кшталт: “А як мені почати співпрацювати з оффером/компанією?”, “А що це за скорочення і показники в описі партнерських програм?”. Ми розглянемо ці питання у наступних статтях цієї рубрики. Обов’язково стежте за оновленням контенту, якщо вам цікава CPA-ніша. будемо розбирати його по кісточках.

А на сьогодні досить того, що ми відповіли на питання “Що таке оффер?”. Адже ви зрозуміли, чи не так? На цьому я прощаюся з вами до наступних статей. Удачі!