Що таке лід?

278

Від автора: вітаю вас. Я продовжую писати на тему CPA. На цей раз знову дуже важливе питання — що таке лід і аппрув.

Лід

Відразу кажу, що ці слова прийшли до нас з англійської. Використовуються вони в основному в розмовному сленгу вебмайстрів. Лід (lead) — це те ж саме, що і action (цільове дію). А також те ж саме, що і конверсія, якщо розуміти під нею конкретну дію, а не показник.

І щоб не говорити щоразу слова “цільове дію”, кажуть просто — лід. Таким чином, якщо десь на форумі ви бачите повідомлення, що хтось запустив рекламну кампанію і отримав 10 лідов, то тепер ви знаєте, про що йдеться.

А що ж тоді аппрув?

Я спеціально ввів слово approve в перекладач. І на російську воно перекладається, як підтверджувати що-небудь. Так от, лід і аппрув не одне і теж. Зараз ми зрозумієте, чому.

Припустимо, ви працюєте з оффером, який платить за реєстрацію — 20 рублів за одну. Але тільки за підтверджену реєстрацію. А що це значить? Залежить від ситуації. В деяких випадках вимагається підтвердження електронної пошти. Іноді людину просять заповнити анкету і т. д.

Зрозуміло одне — рекламодавець буде платити вам тільки за повністю підтверджена дія, а не за зроблене частково. Так от, ліди — це взагалі всі дії, а аппрувы — тільки підтверджені.

Отже, ви провели рекламну кампанію і отримали 100 лідов. Чи означає це, що ви отримаєте 100*20 = 2000 рублів? Ні, тому що це тільки ті люди, які ввели реєстраційні дані. Але далі від них можуть знадобитися додаткові дії. Але, як це часто буває, в момент, коли потрібно підтвердити пошту або ще що-то, чоловік дзвонить друг, приходять знайомі, на email приходить важливе лист, дзвонять в скайпі і т. д. Мало. А може чоловік передумав підтверджувати реєстрацію. Мало що може статися.

Отже, з 100 лідов якийсь відсоток людей не підтвердить реєстрацію. І прибуток за них ви не отримаєте.

Під аппрувом можуть розуміти не тільки підтвердження при дії, але й успішне проходження модерації при створенні РК. Так що фразу: “Я успішно проаппрувил РК”, слід розуміти так, що людина віддала свою кампанію на модерацію і її схвалили.

Аппрув в інших нішах

Я навів вам приклад лише з реєстраціями, але в кожній ніші це буде виглядати по-своєму. Наприклад, людина робить замовлення в інтернет-магазині. Він зайшов на сторінку товару, подивився, вибрав, ввели при замовленні свій номер телефону. Він вже готовий до дзвінка від представників магазину. Лід це? Так.

Але під час розмови якась деталь не влаштовує клієнта (немає потрібного кольору, функціоналу і т. д.). Він скасовує замовлення, який вже планував робити. Це не аппрув.

Або, наприклад, в інтернет-магазині складна процедура замовлення – це відразу ж позначиться на аппруве, багато хто може захотіти купити товар, але мало хто дійдуть до фіналу у оформленні замовлення!

На лендингах це ще більш явно, тому що там зазвичай йде привабливий текст, а кнопка зворотного дзвінка весь час на виду. Людина тисне на неї, вводить свій номер. В цілому, це вже лід. Але що може статися? Співробітник call-центру теж людина. Він може пропустити заявку (хоча це навряд чи), або просто подзвонити з запізненням, коли людина вже “охолоне” і передумає.

Відсоток підтверджень

І ось ми підійшли до дуже важливого параметру. Це відсоток підтверджених замовлень серед всього кол-ва замовлень. Якщо ми подивимося на цей показник у Aliexpress — він дорівнює 90%. Це означає, що з 100 замовлень 90 успішно підтверджені.

Це хороший результат. Для різних ніш хороший результат може бути різним. Наприклад, для лендингов навіть показник у 50-70% буде хорошим, коли як для реєстрацій це дуже поганий показник.

По відсотку підтверджень (який, до речі, теж вебмастера часто називають аппрувом) ви можете судити про якість обслуговування клієнта, якості сайту. Це практично один з небагатьох показників, на який вебмастер не може вплинути, тому що він не залежить від якості його рекламної кампанії.

Таким чином, якщо ви чуєте десь на форумі: “У мене аппрув на цьому оффере всього 50%” — це означає, що половина дій (лідов) не підтверджуються. Можливо, це привід задуматися і не поспішати рекламувати партнерку. Але, як я вже говорив, для деяких ніш і 50% буде дуже хорошим результатом.

Все залежить від того, що повинна зробити людина, щоб його дію було підтверджено, і наскільки комфортні умови йому для цього створюють.

Приклади хорошого аппрува

Наприклад, якщо справа стосується реєстрації, то часто потрібно підтвердити пошту. Саме це відокремлює лід від аппрува. З боку самого рекламодавця правильно було б зробити так, щоб відразу після реєстрації надати людині кнопку, якою він міг би перейти до собі на пошту і відкрити потрібний лист.

Інший приклад — зворотні дзвінки на лендинге. Серйозно підняти аппрув можна в тому випадку, якщо швидко передзвонювати клієнтам, шанобливо спілкуватися з ними та надавати тільки корисну інформацію про товар/послугу.

В інтернет-магазині значно підняти відсоток підтвердження замовлень можна в тому випадку, якщо розроблений хороший дизайн, функціонал, максимально спрощена і зрозуміла форма оформлення замовлення.

Ну і так далі. Прикладів можна навести багато. Якщо ви будете максимально догоджати у всьому людям, то напевно зможете підняти аппрув.

Це була базова інформація. Сьогодні ми дізналися, що таке аппрув в арбітражі, що таке лід, а також у чому відмінність і як поліпшити відсоток підтвердження. Повторюся, якщо ви вебмайстер, то на цей показник (% підтверджень) вплинути навряд чи вийде, адже у вас не буде доступу до сайту рекламодавця, ви не зможете подзвонити клієнтам, це робимо call-центр компанії.

Хоча бувають винятки, але вони в основному в товарному арбітражі. Про нього ми теж поговоримо в майбутньому, тому якщо вам цікава тема CPA, слідкуйте за оновленнями. А в наступних статтях я розповім докладно ще про декілька важливих термінів.