Що таке лендінгем?

433

Від автора: вітаю вас. У минулих статтях ми розібрали досить багато термінів, які вживаються в CPA-ніші. Сьогодні на черзі черговий — лендінгем. Це слово міцно увійшло в лексикон рекламодавців, вебмайстрів і розробників. Що таке лендінгем і для чого він потрібен? Якщо ви ще не знаєте, саме час розбиратися.

Лендінгем (landing page) — односторінковий сайт, який створюється з метою довести клієнта, який зайшов на сторінку, до потрібного цільової дії. Це може бути підписка, реєстрація, придбання якогось товару і т. д.

У лендинга багато інших назв (односторінковий сайт, одностраничник, посадкова сторінка, цільова сторінка, сторінка приземлення, “ленд”). Але саме слово “лендінгем” найбільш просто у використанні, тому саме його в основному і використовують.

Сьогодні в рунеті бум на лендінгем. З’являтися вони почали вже відносно давно, але по-справжньому оцінили переваги таких сайтів лише нещодавно. Дійсно, розробити таку сторінку набагато простіше (хоча б тому, що вона одна), а толку від неї може бути набагато більше, ніж від сайту візитки або портфоліо.

Що є на типовому лендинге?

На лендингах сьогодні є що завгодно. З їх допомогою продають дивани, годинник, послуги з навчання іноземної мови, книги, інфокурси і т. д. Відповідно, в залежності від цього структура лендинга може бути різною.

Наприклад, одного разу я працював з партнерською програмою банку, так там взагалі був лендінгем, який обіймав всього лише 1 екран, смуги прокручування вниз просто не було. На одному екрані вони примудрилися вмістити 6-8 переваг їх кредитної карти, а також просту форму замовлення такої карти. І у цього лендинга була прекрасна конверсія — по-моєму навіть більше 30%.Тобто кожен третій-четвертий чоловік, що заходив на лендінгем, замовляв карту.

На інших лендингах може бути 6-8 блоків і навіть більше. У таких блоках може розміщуватися різна інформація: опис, відгуки, гарантії, інформація про бонуси при замовленні та інше. Все це разом можна назвати продають текстом.

Основа будь-якого лендинга

Так от, основою лендинга якраз і є цей самий текст, що продає. Чому продає? Та тому що від нього залежить те, наскільки добре буде продаватися те, що пропонується на лендинге.

Звичайно, не тільки від самого тексту, але і від дизайну, оформлення сайту і т. д. Але, скажімо так, все це другорядні чинники, на першому місці саме текст – він повинен переконувати людину в необхідності придбати товар.

Сам продає текст може складатися з опису товару, відгуків, гарантій, переваг і т. д.

Інші елементи

Крім цього можуть розміщуватися такі елементи, як таймер зворотного відліку (показує, що пропозиція в силі обмежений час), відео, слайдер, фотогалерея, великі і красиві кнопки для швидкого оформлення замовлення. Природно, варто не забути додати саму форму замовлення.

На лендинге також можуть бути присутні блоки: “наша історія”, “наші нагороди”, “портфоліо” і т. д.

Власне, ось це і є лендінгем. Що це таке, простими словами я вам пояснив. Інші слова, які використовують для позначення одностраничника: сторінка захоплення, посадкова сторінка, ленд і т. д.