Що таке конверсія?

440

Від автора: вітаю вас. Зараз ми розглядаємо важливі показники, які є в ніші інтернет-маркетингу в цілому. Сьогодні на черзі один з найважливіших показників. Ми обговоримо, що таке конверсія.

Конверсія в CPA

Я думаю, якщо ви читали попередні статті, то вже прекрасно розумієте, що ключовим у CPA є цільове дію. Саме заради нього налаштовується реклама, заради нього рекламодавця готові віддавати свої гроші. Зрештою, самі CPA-мережі існують тільки тому, що комусь потрібні дії, а хтось хоче на цьому заробляти.

Так от, під конверсією зазвичай розуміють 2 значення. Перше — саме цільове дію. Наприклад, фраза: “У мене відбулася конверсія”, варто розуміти так, що вебмастер запустив рекламу і по одному з кліків сталося потрібне оплачуване дію.

Припустимо, ви рекламуєте сервіс по вивченню англійської мови і вам платять 15 рублів за реєстрацію. Ви запустили рекламу, з перших шести кліків жоден не приніс конверсії, а ось сьомий — приніс. Ви завершили свою РК, отримали 200 кліків і 12 оплачуваних дій. Таким чином, ви можете сказати — у мене було 12 конверсій.

Друге значення слова

Також потрібно розуміти, що під конверсією можуть розуміти (і часто розуміють) відсоток кліків, які призвели до цільової дії. Причому саме це значення і найчастіше використовується веб-майстрами в інтернеті.

Конверсія вираховується дуже просто. Вам її часто і не потрібно буде самостійно рахувати. Найпростішим способом порахувати приблизно в розумі буде взяти загальну кількість кліків. У нашому випадку 200. Тепер уявіть, що 100% конверт — це 200 дій на 200 кліків. У реальності такого ніколи не буде. Відповідно, 2 дії на 200 кліків — це 1 відсоток, 1 дія — 0,5%. 0,5 помножимо на 12 (кількість дій). Отримуємо конверсію 6%. Це говорить про те, що 6 кліків з 100 призвели до результату — дії.

Формула для підрахунку CR проста: кількість лідів (цільових дій) розділити на кількість відвідувачів і помножити на 100%. Таким чином і вважається конверт.

Що таке CR в CPA?

Добре, але при перегляді офферов в будь-CPA-мережі всюди побачите один з головних показників — CR. Вказується він завжди у відсотках. Що ж це таке? Це і є конверсія! CR = conversion rate. Ось приклад:

Завжди дивіться на цей показник. Він, як і eCPC, допоможе вам приблизно визначити, на що ви можете розраховувати в своєму випадку. Варто пам’ятати, що в мережі завжди показується середня конверсія.

З скріншоту вище можна бачити, що у інтернет-магазину “Ламода” конверт дорівнює в середньому 1,2%. Тобто на тисячу відвідувачів (приблизно 12 покупців.

Наприклад, у оффера Aliexpress CR дорівнює приблизно 5%. Він може змінюватися незначно кожен день, тому що вебмастера постійно наводять новий трафік. Але чим більше кліків, тим точніше конверт.

Уявіть, що ви купили банер, отримали 100 кліків і 1 дію. І що ж? Чи Можете ви на 100% стверджувати, що конверсія у вашому випадку складає 1%? Ні, тому що зібрано вкрай мало даних для аналітики. Їх практично немає. На 101-й і 102-ї клік може бути 2 дії і вже показник зміниться абсолютно.

УВАГА! Конверт (CR) — це не те ж саме, що клікабельність (CTR). Про CTR ви поговоримо в одній з наступних статей. Обов’язково прочитайте, якщо у вас каша в голові. Там для вас все встане на свої місця.

Тобто один вебмастер має класний сайт, заточений під магазин, робить на ньому огляди товарів. На сайт заходить безпосередня цільова аудиторія. Можна припустити, що це спричинить за собою хорошу конверсію — більше 5%.

Інший вебмастер взагалі випадково вирішив попрацювати з партнеркою, запустив невдалу рекламу і на 1000 кліків майже нічого не отримав. Конверсія менше 1%.

І ось середній результат конверсії всіх, абсолютно всіх вебмайстрів, які колись пробували працювати з партнеркою.

Як підвищити конверсію?

Ця тема, яка заслуговує дуже глибокого дослідження. На сам питання практично неможливо відповісти, тому що в різних випадках на конверсію будуть впливати різні фактори.

Щоб розібратися в цій темі глибоко, вам доведеться прочитати як мінімум пару книг від професійних інтернет-маркетологів. Наприклад, можу порадити книги від компанії Ingate, бо сам їх читав.

Якщо ж говорити про самому основному, то більше всього на конверсію зазвичай впливає цільова аудиторія, сам рекламний текст, ведучий на кінцеву сторінку, ну і звичайно, сама посадкова сторінка, на яку ллють трафік. Ллють — це значить направляють. Таке слово є в сленгу вебмайстрів.

Наведу кілька прикладів, щоб вам стало зрозуміліше. Якщо ви спробуєте рекламувати курс з англійської абсолютно всім, то зменшите собі і клікабельність, і конверсію. Тому що в цьому потребує далеко не кожна людина. А значить, ви витрачаєте зайві гроші і показуєте рекламу тим, кому вона нецікава.

Другий фактор — рекламний заголовок, банер, або що ви там використовуєте для реклами. Ситуація тут неоднозначна. Якщо ви напишіть в заголовку щось в дусі “Віддаю BMW безкоштовно”, то може бути і отримаєте хорошу клікабельність, але кліки будуть лише з цікавості.

Про якийсь конверсії в такому випадку не може бути й мови. Отже, ваші рекламні матеріали повинні відповідати тому, що ви рекламуєте. Так, ви повинні зацікавити людину, але не шляхом обману.

Третій чинник — сам лендінгем або посадкова сторінка. Це куди людина приходить після кліка по рекламі. Важливість цієї сторінки максимальна. Якщо вона завантажується повільно, шаблонний дизайн, поганий, кривий, сам текст пропозиції непереконливий, немає УТП, то ні про яку високої конверсії не можна навіть думати.

Підвищення конверсії на лендинге — процес дуже тривалий, тому що поліпшуватися можна довго. Банально від зміни картинки результати можуть змінитися. Але все ж є кілька речей, поліпшивши які ви точно підвищите конверт. Це, як ви вже зрозуміли, швидкість завантаження, приємний унікальний дизайн, приваблива УТП, потужний текст, що продає — все, у багато разів більше клієнтів. Тільки від цього.

Підсумок

Говорити на цю тему можна довго. Головне, щоб ви зрозуміли, що таке конверсія в продажах і як її вважають. А також знали базові принципи її підвищення. А більш глибоко цю тему ви зможете вивчити, займаючись читанням книг і практикою. Так, без практики теж нікуди. Чим більше раз зіткнетеся з поганою конверсією в реальності, тим більше у вас буде досвіду та ідей, як її підвищувати.

Що ж, якщо вам цікава тема CPA, то чекаю вас в наступних статтях, де ми поговоримо про ліди, аппрувы, ctr та інші важливі терміни.