Що таке контекстна реклама?

251

Від автора: вітаю вас. В ніші інтернет-реклами величезне місце займає контекстна реклама. З нею так чи інакше стикався практично кожен користувач інтернету. Що таке контекстна реклама і як її налаштовувати самостійно? Сьогодні розглянемо ці важливі питання.

Розглядати контекстну рекламу я буду на прикладі самого відомого сервісу, який використовується для її створення — Яндекс.Директ. Є ще Google Adwords, але про нього я не буду розповідати сьогодні, щоб стаття не вийшла занадто громіздкою.

Що таке контекстна реклама?

Мабуть, відповісти на це питання двома словами дуже складно. Якщо максимально спрощувати, то це реклама, яка показується в контексті того, на якому сайті знаходиться користувач або які в нього інтереси. Але це так звана реклама в мережах, а крім неї є ще на пошуку.

2 види контексту

Напевно ви помічали, що при введенні багатьох запитів вам показуються не відразу десятка сайтів у видачі, а перед ними йде 3 рекламних оголошення. У той же час, якщо зайти практично на будь-який сайт, там теж можна побачити рекламу. Отже, це 2 різних види контекстної реклами — пошукова і в мережах. Зараз розглянемо обидва види.

Пошукова контекстна реклама

Як я вже говорив, відстежити її можна в пошуковій видачі, набираючи практично будь-який запит.

Что такое контекстная реклама?

Бачите, так? На мій запит “створити сайт” в самому верху я бачу 3 оголошення, а лише потім йде перший сайт з видачі. З цим все зрозуміло.

Позиції в пошуку

Але це лише одна позиція, на якій Яндекс розміщує оголошення. Блок в самому верху над видачею називається спецразмещением. Думаю, вам зрозуміло, чому. Це свого роду vip-місце для вашої реклами. Саме тут її помітять все, саме тут максимальний шанс отримати своїх клієнтів. Але при цьому є і серйозні мінуси:

Величезна конкуренція і висока вартість реклами по ВЧ запитам, а зараз конкуренція починає зростати і за РАХ. Якщо ви раптом не в курсі, до ВЧ запитам можна віднести ті, які набирають більше 10 тисяч рз в місяць

Необхідність постійно стежити, чи не зсунули вас конкуренти з спецрозміщення, тому що таке цілком можливо

Отже, основна проблема блоку спецрозміщення це те, що потрапити в нього вкрай важко. Вірніше, легко, але для конкурентних запитів дуже дорого. Оскільки в контекстній рекламі ви платите за клік, покази в спецрозміщенні можуть обійтися вам в 100 і більше рублів за клік. Природно, це стосується лише конкурентних ніш і запитів. Напевно якщо ви введете щось на кшталт “тропічні рибки”, то побачите ось що:

Что такое контекстная реклама?

Реклами немає — відразу йде видача! Ось так, і це при тому, що майже 1000 разів в місяць цей запит вбивається в пошук. Просто в цій ніші немає грошей, а реклама і конкуренція тільки там, де ці гроші є (у великих кількостях).

Власне, це було спецрозміщення. Сподіваюся, ви зрозуміли, що це за блок та особливості розміщення в ньому. Це як VIP-трибуна на стадіоні, чи що.

Наступний блок — гарантовані покази. Скорочено його називають “гарантією”. Де він розташовується і чому така назва? Знову ж таки, для цього я знову веду пошук в який-небудь популярний запит. Наприклад, “як схуднути в домашніх умовах”. Щоб побачити гарантію, прокрутіть сторінку вниз. Цей блок розташовується під видачею, відразу за десятим місцем у ній.

Что такое контекстная реклама?

Власне, гарантією він називається тому, що оголошення у ньому гарантовано будуть показані у видачі на першій сторінці. Інше питання, чи побачить людина, тому що вони знаходяться не на такому видному місці, як ті, що в спецрозміщення.

У чому плюси розміщення в гарантії:

Менша ціна. За один клік доведеться заплатити в 2-10 разів менше.

Гарантії 4 місця, а отже, більше шансів потрапити в неї, перемігши конкурентів

Мінус очевидний: спочатку погана клікабельність. Буду чесний, багато користувачів навіть не прокручують сторінку до того місця, де розташований цей блок. У зв’язку з цим, розмістивши оголошення гарантії, ви отримаєте набагато менше кліків

Якщо вам потрібна більш точна інформація, то ось вона: клікабельність 9-10 місця у видачі знаходиться на рівні приблизно 2-3%. Тобто 20-30 чоловік з тисячі клікнуть з цих сайтів.

Відповідно, клікабельність оголошень в блоці гарантії зберігається приблизно такий же: 1-3%. І єдиний шанс отримати більшу клікабельність — створити унікальне оголошення, яке вигідно виділяється на тлі конкурентів.

Третє місце розміщення — динамічні покази

Найчастіше це покази оголошень на другій та наступних сторінках видачі, під нею. Тобто як гарантія, але з другої сторінки. Плюс до всього, ці оголошення показуються не кожен раз, а по черзі, залежно від конкуренції.

У рідкісних випадках динаміка показується і на першій сторінці — збоку. В динаміці 5 оголошень. З плюсів можна відзначити хіба тільки найменшу ціну і високий шанс отримати хоч якісь покази, не заплативши за це багато грошей.

В динаміці показується 5 оголошень + вони не статичні, а чергуються між собою. Таким чином, цей блок може вмістити найбільшу кількість оголошень.

Головний же мінус розміщення в динаміці — вкрай низька клікабельність, менш 1%, хоча це я навіть багато дав. Тому сенс в такому розміщенні є тільки в тому випадку, якщо ви рекламуєте за вкрай високочастотним запитам.

Що ж, з місцями розміщення реклами в пошуку ми розібралися, тепер поговоримо про другий вид — рекламу в мережах.

Контекст у мережах

Це коли ваші оголошення показується на сайтах-партнерах Яндекса (якщо говорити про Яндекс.Директ, тому що є ще Google Adwords). Багато, дуже багато власників інтернет-ресурсів хочуть заробляти за допомогою своїх сайтів. Як це робити? Один з вірних способів — стати партнерами Яндекса і поставити його рекламу. У Яндекса сьогодні десятки тисяч сайтів-партнерів, які співпрацюють на взаємовигідних умовах.

Что такое контекстная реклама?

До речі, чому я вживаю слово “реклама в мережах”? Все просто, мова про партнерської мережі сайтів Яндекса. Вона навіть має свою скорочення — РМЯ (рекламна мережа Яндекса). Ну а контекстну рекламу в мережах можна розділити на 2 типи:

Поведінкова. Це коли реклама показується на будь-яких сайтах, без прив’язки до їх тематики, а саме її зміст визначається тим, які теми останнім часом хвилювали людину. Наприклад, якщо він вводив в пошуковик запит “як схуднути”, то потім йому на всіх сайтах, які він відвідує, може показуватися схожа реклама, пов’язана з темою схуднення. Вірніше, не зовсім на всіх сайтах, а тільки на тих, які ставлять собі контекстну рекламу.

Безповеденческая. У такому разі реклама прив’язується до майданчиків, а переваги користувача (його останні пошукові запити і т. д.) не враховуються. Тобто на сайті про авторемонт в такому випадку буде показана відповідна реклама: автозапчастини, книги по ремонту, послуги і т. д.

Власне, де показувати оголошення, можна вибирати безпосередньо при створенні кампанії в Яндекс.Директе.

Ця деталь, пов’язана з двома різними типами реклами, дуже важлива. Запам’ятайте її, так як багато людей не знають, як працює подібна реклама. А якщо ви знаєте, це вже перший крок до того, щоб домогтися успіху в інтернет-маркетингу.

Продовження слідує

Власне, сьогоднішня стаття вийшло чисто теоретичною, але ця сама теорія вкрай важлива. У наступній статті я дам вам рекомендації вже за безпосередньої налаштуванні рекламної кампанії в Директе.