Що таке Joomla open source content management? І як це прибрати?

255

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Читаючи статті про SEO оптимізації Joomla та підвищення безпеки створюваного сайту, швидше за все Ви неодноразово зустрічали рекомендацію, що необхідно з вихідного коду сторінки, прибрати наступне — Joomla open source content management. Звичайно, для досвідчених розробників – це не складе труднощів, а ось новачка може поставити в глухий кут. Тому в даній статті ми з Вами детально розберемо, що собою являє дана рядок і як від неї позбутися.

Отже, для початку давайте поговоримо про те, що це за рядок — joomla open source content management. По суті, дослівний переклад даного повідомлення з англійської мови – “Joomla система управління контентом з відкритим вихідним кодом” і розташовується вона в мета-тегу “generator”, в атрибуті “content”.

Что такое Joomla open source content management? И как это убрать?

Хотів би зазначити, що мета-теги — це не обов’язкові теги, які визначаються до початку сторінки, тобто в її заголовку (між тегами head). І вони необхідні для зберігання короткого опису ключових слів сторінки, інформації про кодування, автора та інші системні дані. При цьому на попередньому зображенні, як раз видно достаток різних мета-тегів у вихідному коді CMS Joomla. Відповідно кожен з них має певну корисну інформацію, за винятком мета-тега – Generator, структура якого представлена вище.

Вищевказаний тег, за великим рахунком ніякої корисної інформації не несе, і використовується в основному розробниками, для вказівки платформи на якій реалізовано конкретне веб-додаток. І потрібно це в основному для реалізації деяких маркетингових цілей, або якщо сказати простіше, для звичайної реклами компанії або продукту.

Таким чином, рядок про яку ми говоримо в цій статті, по суті, вказує, що сайт створений на Joomla, що не зовсім добре в плані безпеки. Тому як зловмисник, знаючи на якій CMS створений сайт, зможе легко його зламати, використавши для цього відомі уразливості системи. Звичайно, можна зламати практично будь-який ресурс в інтернеті, як кажуть, було б бажання, але якщо сайт створений на безкоштовної CMS (як в нашому випадку), тобто з відкритим вихідним кодом, дана ймовірність підвищується в рази. Таким чином, необхідно обов’язково, для реального проекту, видалити вищевказаний тег, або принаймні замінити його стандартне вміст.

При цьому видалити небажаний вміст ми можемо як вручну, так і з використанням додаткового розширення. Тому я пропоную скористатися другим варіантом і безпосередньо плагіном TJ Set Generator Tag.

Что такое Joomla open source content management? И как это убрать?

На сторінці опису, як зазвичай клікаємо по кнопці “Завантажити” для переходу на офіційний сайт розробника.

Что такое Joomla open source content management? И как это убрать?

І знову ж повторюємо клік по вищевказаній кнопці. Далі після скачування, встановлюємо розширення стандартним способом і переходимо в менеджер плагінів.

Что такое Joomla open source content management? И как это убрать?

Вибираємо тільки що встановлений плагін, активуємо його і в спеціальне поле “Tag”, вказуємо альтернативний вміст мета-тегу “gnerator”.

Что такое Joomla open source content management? И как это убрать?

Після збереження змін переходимо у частину для перевірки результатів.

Что такое Joomla open source content management? И как это убрать?

Як Ви бачите, небажана рядок замінена на необхідне значення. Ось і все про що я хотів розповісти Вам у цій статті. Якщо Ви бажаєте детально вивчити структуру CMS Joomla та її API, Вам буде корисний курс Joomla-Професіонал. Створення розширень для Joomla.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!