Що таке домен сайту?

234

Від автора: доброго дня, шановний читач. Для функціонування сучасного веб-ресурсу потрібно досить багато речей: база даних, движок, сервер і т. д. Але ще обов’язково повинен бути домен. А що таке домен сайту? Якщо ви до цих пір не до кінця розумієте, зараз я все стане зрозуміло.

Домен або доменне ім’я – це назва, за яким він доступний у мережі. Наприклад, webformyself.com – це ім’я, по якій в мережі доступний наш портал. Vk.com – це домен самої популярної соц. мережі в рунеті “Вконтакте”.

А якщо пам’ятаєте, раніше ця соц.мережа розташовувалася за адресою vkontakte.ru. Чому відбулася зміна адреси? По-перше, мережа давно виросла з рангу лише російської, сьогодні в ній зареєстровано багато користувачів з інших країн. По-друге, в розмовній мові всі називали соц.мережа саме як ВК. Щоб ви не думали, що я відійшов від теми, все це має пряме відношення до доменів.

Назва сайту грає величезну роль в його сприйнятті людьми. Багато людей навіть платять фрілансерам, щоб ті придумали класне ім’я для їх проекту. Дійсно, хороше ім’я вже забезпечує певний успіх. Ця послуга відома як неймінг, я навіть зустрічав біржу фріланса, яка спеціалізувалася тільки на наданні подібних послуг.

З чого складається домен?

Можливо, питання трохи некоректний, але все ж. Він складається з власне назви сайту і доменної зони. У нашому прикладі webformyself – це назва, а .com – зона. Таких зон насправді досить багато. Практично у кожної країни є своя. Наприклад:

Ru – Росія

Ua – Україна

By – Білорусь

Kz – Казахстан

Ну і так далі. Крім цього, є такі, які прив’язані навіть до якогось конкретного міста. До речі, вони з’явилися зовсім недавно. Наприклад, у вас інтернет-магазин тільки для жителів р. Київ. Його адреса в мережі може бути таким: Internet-magazin.kiev.ua

Ну це просто приклад. У великих міст сьогодні вже з’явилися такі зони. Наприклад, у Москви і Санкт-Петербурга, але з кожним роком з’являється все більше подібних зон.

До речі, наведений вище домен є так званим доменом третього рівня, а ще є другого і четвертого. У чому їх відмінність? Якщо говорити просто, то в тому, скільки слів розділене точкою? Другий рівень:

Domen.ru

Домен.рф

Третій рівень:

Domen.spb.ru

Domen.blogger.com

Домени третього рівня можуть уточнювати, що сайт спрямований тільки на людей з певної країни або міста, або говорити про те, що сайт знаходиться на безкоштовному хостингу. В такому випадку і домен безкоштовно. Тобто за назви типу:

Site.ucoz.ru

Site.wix.com

Платити не треба, так як вони створені на конструкторів сайтів. За інші домени, в більшості випадків, ви повинні будете платити 1 раз в рік. На сьогоднішній момент налічується близько 750 доменних зон, але щороку їх стає більше, так як інтернет продовжує активно розвиватися.

Скільки в середньому коштує реєстрація?

Щоб зареєструвати назву сайту, по-перше, воно не повинно бути зайнято. Якщо ви спробуєте зареєструвати щось на зразок sport.ru або internet.com, то нічого у вас не вийде, тому що такі доменні імена вже давно зайняті.

Сьогодні найбільш ймовірно знайти гарну назву, що складається з 2-3 слів. Вартість реєстрації домену залежить в основному від сайту-реєстратора, а також від того, в якій зоні реєструється домен.

Наприклад, в зоні .com (міжнародний комерційний) буде дорожче, ніж у зоні .ua (глобальний російський). Зараз, у зв’язку з появою нових доменних зон, ви маєте великі шанси знайти гарні назви.

Як бачите, я перевірив адресу – автомобільні-запчастини.москва і він досі вільний. По-моєму, це ідеальне назву сайту для інтернет-магазину відповідних запчастин в Москві. І воно досі не включена, як і сотні інших красивих імен. Біжимо реєструвати?)

Як бачите, вартість реєстрації в нових зонах трохи дорожче. Найбільші реєстратори в рунеті – 2Domains і Reg.ru.

Що робити після покупки?

Після покупки ви можете і нічого не робити. Просто чекати моменту, коли у вас з’явиться сайт відповідної тематики, щоб потім додати його домен. Тобто ви можете наперед зарезервувати ім’я на себе, щоб його не забрали інші.

У більшості випадків домен купують вже безпосередньо перед стартом інтернет-проекту. Щоб зв’язати доменне ім’я з хостингом, на якому будуть зберігатися файли сайту, при реєстрації або пізніше вам потрібно буде вказати dns-адреси вашого хостинг-провайдера. Якщо що, запитайте у нього.

Після цього вам залишиться в панелі керування сервером створити відповідний домен. Для нього створюється папка, в яку вже і потрібно поміщати файли, необхідні для роботи сайту.

Може домен другого рівня бути безкоштовним?

У більшості випадків, немає. Але не так давно з’явилися нові доменні зони для деяких країн та реєстрація в цих зонах безкоштовно. Наприклад, в зоні ml, яка представляє держава Малі, а також зони деяких інших африканських країн. У деяких реєстраторів можна безкоштовно придбати такі доменні імена.

Ось ми з вами розібралися, що таке доменне ім’я сайту і для чого воно потрібно. Нічого складного, як бачите, немає. Як у людини повинно бути якесь ім’я, так і у веб-ресурсу, інакше як до нього звертатися?

Як підібрати гарну назву?

Щоб ви не шукали в мережі самі корисні онлайн сервіси для підбору імені, я поділюся з вами ссилочку. Скопіюйте її та вставте в адресний рядок браузера http://www.mastername.ru/namegen/

Там ви побачите цікавий сервіс від одного реєстратора. Тут можна вписати 2-3 слова та сервіс автоматично покаже вам всі можливі комбінації, а що ще зручніше, він одразу покаже, що включена, а що вільно. В цілому, сам я жодного разу не підбирав з його допомогою доменне ім’я, але сама ідея мені дуже сподобалася.

На цьому я з вами прощаюся. Сподіваюся, ви отримали достатньо знань, щоб вже найближчим часом обзавестися красивими доменами і використовувати їх у своєму інтернет-бізнесу.