Що таке CPA-мережа і як в ній працювати?

301

Від автора: вітаю вас. У минулій статті ми обговорили арбітраж трафіку і що він з себе представляє. Припустимо, у вас з’явилося бажання навіть спробувати. Але найперше, з чим ви можете зіткнутися — а де ж мені брати офферы, де їх хоча б подивитися можна?

О, запевняю вас, з цим немає ніяких проблем. Для цього існують CPA-мережі. Що таке CPA-мережа? Це велика (або не дуже) майданчик в інтернеті, яка є посередником між рекламодавцем і вебмайстром.

Перші розміщують там свої офферы, а другі — дивляться їх і вибирають, з якими б вони хотіли співпрацювати. Сама CPA-мережа забирає собі невеликий відсоток від грошового обороту. Таке співробітництво вигідне всім сторонам.

Уявімо, наприклад, що ви рекламодавець. Вам потрібно продавати якийсь товар, чи вам потрібні клієнти в ваш онлайн-сервіс (ситуацій зараз можна придумати багато, суть не в цьому). Куди ви підете шукати охочих рекламувати вас? Яким чином буде відбуватися грошовий розрахунок? Як бачите, вже ви стикаєтеся з певними проблемами. Прямо на старті.

Мережа або агрегатор партнерських програм, вирішує ці проблеми. Розрахунок з веб-майстрами відбувається через cpa-мережу, а шукати цих самих вебмайстрів не потрібно — вони самі зайдуть у сітку, якщо вона досить популярна, знайдуть ваш оффер і, можливо, почнуть співпрацю.

Те ж саме, якщо ви вебмайстер. У вас будуть інші проблеми. Де і як шукати рекламодавців? Де гарантії, що вас не кинуть? Звичайно, якщо співпрацювати з надійними компаніями, це практично виключено. Але все ж таки. Знову ж, мережа вирішує подібні проблеми, там є гарантія виплат, якщо ви залучали людей за правилами.

Отже, працювати в CPA-мережі вигідно і зручно всім. Звичайно, вона забирає невеликий відсоток собі, але це не така вже й велика втрата. Зате співробітництво виходить більш надійним.

Де шукати агрегатори партнерських програм?

Пошук CPA-мереж — справа нехитра. Можете банально ввести в пошуковик щось на кшталт “cpa партнерки” і знайдете як мінімум 10 штук. У рунеті більш менш нормальних мереж десь 20-30. Найвідоміша з них — Admitad. Там вже більше 900 офферов, серед яких багато вкрай популярних і надійних компаній, на кшталт того ж Ельдорадо.

Сенсу реєструватися скрізь немає. Напевно вам вистачить 5-6 сіток, щоб бачити максимальна кількість офферов і мати великий вибір.

Власне, на самій картці оффера може бути багато різних показників, таких як ctr, cr, підтвердження, тривалість обробки, epc і т. д. Докладно про них я розповім у наступних статтях, які вийдуть найближчим часом. Всі вони дуже важливі.

Також, в залежності від сітки, може бути рейтинг офферов або їх можна буде сортувати по різним параметрам.

Ази роботи в посередництва

Партнерська CPA-мережа — серйозний ресурс, який, зазвичай, може мати якийсь додатковий функціонал, який покликаний допомогти вам у заробітку.

Зазвичай чим більше мережа, тим більше вона дає можливостей. Наприклад, ось функціонал Admitad:

Бачимо, що тут дуже багато інструментів, навіть плагін для CMS є. Звичайно, якщо ви побажаєте все це використовувати, доведеться якийсь час приділити вивченню всіх можливостей.

Практика показує, що найбільш популярними інструментами є Deeplink, банери і проста партнерська посилання, що веде на цільову сторінку, на яку і потрібно вести трафік. Інші інструменти використовуються набагато рідше.

Важко в одній статті описати всі нюанси роботи CPA-мережі, тому що кожна з них працює по-своєму. Де-то є просто оффер (опис, корисна інформація), є таблиця дозволених і заборонених видів трафіку і кнопка подачі заявки. Якщо вас все влаштовує, даєте заявку, її вам підтверджують, після чого ви відразу можете рекламувати оффер за виданої вам партнерської посиланням будь-якими доступними способами (дозволеними).

В інших мережах по-іншому. Наприклад, в тому ж Admitad. Там спочатку потрібно додати майданчик, то є окремий канал трафіку.

Це може бути контекстна реклама Яндекс.Директ, таргетована реклама, ваш власний сайт, тизерна мережа і так далі. Лише після додавання майданчика можна прив’язувати до неї оффера, а вже після цього починати рекламу.

Таким чином, якщо ви хочете купувати трафік на оффер з п’яти джерел, для кожного джерела потрібно створити майданчик, і з кожного відправити заявку. Здається складніше, але на ділі такий підхід дозволяє чітко розділити трафік з джерел, тому що багато вебмастера лінуються робити навіть це.

Отже, розповісти вам детальніше про роботу в агрегаторі партнерок буде складно, тому що кожен з них працює по-своєму. Якщо узагальнити, виглядає це приблизно так:

Проходьте реєстрацію в мережі. Підтверджуєте пошту і ще що-небудь, якщо від вас вимагатимуть.

Гуляєте по мережі, дивіться, які є офферы та інструменти.

Вибираєте зацікавили вас офферы, дивіться дозволені види трафіку. Ось приклад таблиці з видами трафіку:

Також звертаєте увагу на умови співпраці. Іншими словами, що ви будете отримувати за наведених клієнтів.

Якщо вас все влаштовує, подаєте заявку на підключення.

Починаєте співпрацювати. Використовуєте свої партнерські посилання і банери для реклами

Заявка ні до чого вас не зобов’язує, як і її схвалення. Це не означає, що вам тепер потрібно стрімголов бігти і купувати трафік на сайті рекламодавця. Після схвалення заявки, якщо ви раптом перехотіли рекламувати оффер, будь ласка, ніхто вас не змушує це робити.

Звичайно, для більш грамотного вибору партнерки, ви повинні розуміти теорію. Як я вже говорив, про це обов’язково напишу в наступних статтях.

Приклад

Щоб ви остаточно зрозуміли, як працює агрегатор партнерських програм, наведу конкретний приклад. Не будемо заглиблюватися в те, як створюється подібний ресурс, краще поговоримо про проблеми, які він вирішує.

Ви створили інтернет-магазин. Але де шукати людей, які його будуть рекламувати? Кращий вибір — піти і зареєструвати оффер в CPA-мережі. Так, вам доведеться ділиться прибутком з веб-майстрами, зате ви отримуєте рекламу.

Припустимо, ви вирішили відраховувати 5% від суми замовлення в магазині вебмайстрам. Комусь з них такі умови сподобалися, він підключився до вас, пішов в Яндекс.Директ/ MyTarget/ на свій сайт і налаштував там рекламу.

За рекламу за місяць прийшло 10 клієнтів, які в загальній складності замовили товарів на 500 тисяч рублів. Вебмастер отримає 5%, що дорівнює 25 000 рублів. Тепер відніміть з 475 тисяч вартість товарів та всі інші витрати, які ви несете (доставка, зміст сайту і т. д.).

Ось це і є ваша прибуток. А вебмайстру не потрібно морочитися — він просто налаштував рекламу, пішли продажу, а ви, як власник магазину, розбирайтеся вже там.

Підсумок

CPA-ніша у нас тільки розвивається. Вона дуже надійна і вигідна всім, тому що оплата відбувається за реально скоєний дія людини, який прийшов з якісного джерела трафіку. У зв’язку з цим, така модель співпраці не зникне з інтернету, поки він сам буде існувати.

У цій статті ви розібрали трохи інформації про cpa-партнерках, що це таке, для чого вони потрібні, як у них працювати і кому їх потрібно використовувати.

Каталог CPA-мереж, до речі, можна знайти на сайті advancets.org. Сподіваюся, тепер ви краще орієнтуються в цьому питанні і краще розумієте пристрій cpa-мережі. До зустрічі в наступних статтях, які з’являться вже скоро.