Що таке CPA і з чим його їдять?

244

Від автора: всім привіт. Сьогодні ми відкриваємо нову рубрику, яка буде корисна для всіх вебмайстрів-практика. В ній будуть матеріали за партнерськими програмами, монетизації сайту, інтернет-рекламі та іншим корисним штукам. І сьогодні ми обговоримо питання: “Що таке CPA?”. А також чому я взагалі вирішив поговорити про це.

Ні, це не спа-процедури. CPA — це абревіатура англійською фрази costs per action. Давайте уважно розглянемо цю фразу, щоб докопатися до правди.

Я не помилився з картинкою. Cost — плата. Per — за. Action — якесь дію (lead – те ж саме). Зберемо разом. Плата за якусь дію. Ось це і є CPA. І за цією короткою абревіатурою відкривається величезна ніша інтернет-бізнесу, річний оборот якої складає вже мільярди доларів (не можу точно сказати, скільки).

Приклад з реального життя

Поки вам навряд чи що-то зрозуміло, але зараз я наведу приклад з реальності. Майже всі ви напевно знаєте про компанії, які пропонують різну продукцію (наприклад, косметику).

У всіх великих містах можна влаштуватися в таку компанію, після чого займатися рекламою продукції і отримувати фіксовану зарплату за це, або відсоток від суми покупок. Наприклад, продав на 10 000 рублів, отримав 1 тисячу.

Так що ж таке CPA?

По суті, те ж саме, тільки ми говоримо про інтернет-бізнесі. Ні, звичайно, під оплатою за дію можна розуміти багато речей. Наприклад, якщо сусід каже вам: “Сгоняй за мене в магазин, а здачу собі забери” — це теж оплата за дію, але давайте домовимося розуміти під CPA в першу чергу інтернет-бізнес, де є рекламодавці, вебмайстри та посередники між ними. Запам’ятайте ці 3 ключові фігури.

В CPA-ніші ви можете пропонувати людям що завгодно. Не тільки косметику, але і одяг, їжу, квитки на поїзд, курс з вивчення відеомонтажу. Просто все. І отримувати за це % від суми продажу, або фіксовану суму. Ваше завдання — продати з вкладенням мінімуму зусиль і грошей, заробивши зверху.

І для цього не потрібно виходити на вулиці, також не треба ломитися в квартири і офіси. Інтернет дозволяє організувати все набагато простіше — ви просто рекламуєте сайт компанії посиланнями, які вшитий ваш партнерський ідентифікатор, і отримуєте свій прибуток.

CPA передбачає оплату за дію. Якщо вашу рекламу подивиться мільйон користувачів, ви нічого не заробите. Якщо на рекламований вами сайт по вашій рекламі зайдуть сотні людей — ваш заробіток: 0. Це нікого не цікавить. Цікавлять реальні дії. А саме, здійснення оплати на сайті. Ну або як мінімум реєстрація/замовлення зворотного дзвінка/установка програми і т. д.

Саме тому якщо по вашій рекламі прийде одна людина і купить товарів на 100 тисяч рублів, ви можете отримати багато, а якщо прийде тисяча людей і ніхто нічого не купить, то нічого не заробите.

Головний плюс CPA

Таким чином, CPA є ідеальною моделлю взаємодії для обох сторін. Отримують прибуток. І про цих “всіх” ми зараз поговоримо.

Рекламодавці, вебмайстра, посередники

Ось вони, наші 3 ключових дійових особи, які і приводять все в CPA-ніші в рух.

Рекламодавці — ті самі люди (або навіть цілі компанії) яким потрібно щось продати. А можливо, їм потрібні просто реєстрації на сайті/установки додатків і будь-які інші дії. І вони готові платити за ці дії.

Вебмастера — охочі заробити у співпраці з рекламодавцем. Вебмастер може використовувати для реклами безплатні та платні джерела трафіку, дозволені оффером. Якщо він використовує платну рекламу, то ключовим для нього є вміння заробити в підсумку більше, ніж витрачено на рекламу.

Посередники — CPA-мережі. Спеціальні сервіси, де можуть зареєструватися і рекламодавці і вебмастера. Перші викладають свої пропозиції по співпраці, а другі — дивляться і вибирають, з ким будуть працювати. Після цього починається реклама, двигун прогресу. А в даному випадку і грошей.

Посередник бере на себе багато турбот, істотно полегшуючи життя рекламодавцям і вебмайстрам (зручні особисті кабінети, функціонал, безпечні фінансові операції всередині системи, відстеження статистики).

Інші моделі взаємодії

Справа в тому, що CPA — не єдина модель, за якою співпрацюють в інтернеті. Є також такі, як CPC (оплата за клік) і CPM (оплата за тисячу переглядів), а в деяких випадках навіть оплата за конкретний перегляд.

Наприклад, якщо замовляти таргетовану рекламу Вконтакте, то там можливо 2 варіанти оплати: за конкретний клік і за 1000 показів. Різниця, я думаю, зрозуміла. З 1000 показів ви можете отримати як 5 кліків, так і 0. Залежить від правильності підбору ЦА.

Загалом, тут ви стикаєтеся з моделями CPC і CPM. Вони вигідні для самої соціальної мережі Вконтакте, а також для самих вебмайстрів, які дуже грамотно підійдуть до питання налаштування реклами.

Але якщо ми говоримо про офферы, їм в більшості випадків простіше працювати за системою CPA, тому що так вони отримують результат, а не цифри. Уявіть, що магазин платив би вам 500 рублів не за продаж, а за 100 переходів в магазин за вашими посиланнями, або за 10 кліків по товарах. Вирахувати прибуток було б набагато важче, довелося б боротися з різними накрутками і т. д. Так що CPA — ідеальна модель взаємодії.

Підсумок

Сьогодні ми розібралися з абревіатурою CPA. Що це таке в рекламі, ви тепер знаєте і навіть зможете іншим розповісти. Ну а в наступних статтях я почну розкривати цю нішу, розповідаю докладніше про те, що в ній є. Якщо вам це цікаво, слідкуйте за оновленнями. Це можна робити, наприклад, через наш канал в Telegram. До зустрічі.

До речі, ви теж можете заробляти в CPA-ніші. Наприклад, в якості вебмастера. Для цього вам буде достатньо створити і розкрутити свій власний сайт, на якому пізніше рекламувати відповідні CPA-офферы.

Якщо вам це цікаво, пропоную ознайомитися з курсом по розкрутці особистого блогу – ось посилання. Єдиний момент – враховуйте, що потрібно правильно підібрати нішу для свого блогу, щоб в майбутньому можна було знайти під нього відповідні офферы.