Що потрібно, щоб стати програмістом і заробляти від 2000$ в місяць?

672

Від автора: робота програмістом може стати вашим щасливим квитком у життя. Це складна дорога, вимагає величезної кількості витрачених зусиль і часу на вивчення мови HTML, CSS, Java, PHP та інших технічних штук, але, чорт візьми, гра варта свічок. Продовжуйте читання статті, якщо вас не лякають труднощі на шляху до зірок, і ви чітко зрозуміти, що потрібно, щоб стати програмістом.

Статистика показує, що професії, пов’язані з комп’ютером, інтернетом і технологіями оплачуються набагато вище в порівнянні з «ручною роботою», і я зараз не про плетінні бісером, пробиванні отворів перфоратором і забиванні цвяхів балки.

Хорошим варіантом для справи всього життя може стати програмування. Професія нелегка, але цікава і високооплачувана. Нижче я постараюся детально розповісти про те, як стати програмістом з нуля самостійно, а також уточню, які знання і навички для цього необхідні.

З чого почати?

Перед початком пошуку інформації про те, як стати програмістом з нуля, подумайте: а чи потрібно це вам взагалі? Це питання не відноситься до тих, у кого за спиною вже є база знань, отримана на спецкурсах або у відповідному навчальному закладі.

Якщо вам важко давалася математика в школі та інші технічні науки, то, може бути, краще думати не про те, як стати програмістом, а як вибрати близьку по духу професію? До того ж двері вакансій, пов’язаних з інтернетом і комп’ютером, не закриваються.

Наприклад, можна спробувати себе в копірайтингу, рерайтинге або контент-менеджменті, якщо у вас добре виходить писати тексти та статті. Однак якщо ви твердо вирішили розвиватися в обговорюваному сьогодні напрямку, то давайте ж розберемося, що потрібно щоб стати програмістом з нуля.

Розвиватися в цій тематиці можна, вибравши один з 4 запропонованих нижче способів:

Самостійно стати програмістом (самоосвіта).

Стати програмістом без освіти — не можна. Чи можна стати програмістом без отримання освіти у вищому навчальному закладі? Безумовно, так. В інтернеті існує величезна кількість всіляких курсів з програмування, які дозволяють отримати гарну освіту.

Причому багато хто з них перебувають у безкоштовному доступі, тому якщо ви на тематичних форумах вже встигли всіх дістати повідомленнями: «Хочу стати програмістом, з чого почати? А де взяти гроші? Я ж з нуля!», то ось, будь ласка відповідь. Завантажуйте безкоштовні курси, навчайтесь, застосовувати отримані знання на практиці, заробляйте.

Також в інтернеті повно різних тематичних статей, відео – та аудіоматеріалів. Загалом, не пропадете, головне — копати глибше, ніхто вам на блюді з блакитною облямівкою нічого не подасть.

Рекомендація: не беріться за все відразу. Побудуйте собі примірний план навчання, наприклад, 1 тема в тиждень. Детально вивчайте її і не переходьте до нової, не усвідомивши до кінця всі тонкощі попередньої. Безумовним плюсом самоосвіти є факт, що ви самі будуєте програму, виходячи з того, що потрібно для досягнення конкретного результату.

Швидко стати програмістом за допомогою спеціалізованих курсів.

Необов’язково думати над тим, як стати програмістом в домашніх умовах. Отримати належні знання можна, пройшовши спеціалізовані курси у вашому місті. Як правило, подібні програми навчання захоплюють не всі програмування, дозволяють поринути в окрему вузьку тематику, вивчити конкретні технології або навички. Приміром, з допомогою одного стандартного курсу можна від А до Я простудіювати адаптивну верстку менш, ніж за 30 днів.

Отримати вищу освіту в університеті.

Цей шлях буде довгим. За скільки можна стати програмістом в університеті? Років 5, не менше. Не можна сказати, що у вас буде велика перевага в знаннях, адже половину освітньої програми розбавлять непотрібними предметами кшталт фізкультури, філософії та інших наук, з викладачами яких явно не поговориш на мові HTML або Java.

Тим не менш, невеликий бонус у вигляді скоринки з’явиться. Якщо ви обираєте шлях кар’єриста в компанії, тоді вона напевно стане в нагоді при влаштуванні на роботу. Проте рекомендую: раз вже витрачаєте 5 років на цю справу, изволить походити на лекції і намагатися вичавити максимум з пропонованого навчання.

Стати крутим програмістом за допомогою ментора.

Відкрито заявляю, що найшвидший ріст в кар’єрі програміста зможе забезпечити ментор. Він вкаже шлях і буде коригувати помилки, вказуючи на них пальцем, на що у викладачів у вузі немає часу, адже вони займаються цілим потоком студентів. Плюс, завжди при виникненні труднощів ви зможете попросити у нього допомоги.

При відсутності часу ментор як мінімум порадить корисні книги чи інші навчальні матеріали. Єдина заковика полягає в тому, що до нього не так просто достукатися, адже найчастіше це суперзанятые люди, у яких і без вас повно роботи. Та й користі допомагати вам? Ні грошей, ні явних перспектив. Спочатку ментором може виступати більш досвідчений у цій сфері друг або знайомий.

Які знання необхідні?

Знання, які необхідно отримати, залежать від того, чим ви хочете спеціалізуватися. Яким програмістом краще стати — вирішувати тільки вам. У кожної людини свої цілі та уподобання. Якщо говорити про те, що треба, щоб стати програмістом в самому початку, то раджу визначитися з підходящим мовою програмування (PHP, Java, Python, Ruby і т. д.). Критеріями вибору можуть стати наступні 3 параметри:

наявність вакансій на ринку праці — оптимальний варіант для людей, охочих влаштуватися у велику компанію. Вивчіть ринок, подивіться, який мову затребуваний, і на основі цього думайте, що потрібно, щоб стати програмістом з вузькою спеціалізацією.

низький рівень входу — якщо хочете стати програмістом легким шляхом, не витрачаючи на вивчення основ зайвого часу, то подивіться, яку мову ви зможете максимально швидко вивчити, і дійте.

отримання задоволення від процесу — якщо вам не подобається той мову, з яким ви працюєте, хорошим програмістом стати не вийде. Для досягнення високих результатів потрібно отримувати кайф від того, чим займаєшся.

Як отримати перший практичний досвід?

Після того як ви визначилися, яким стати програмістом, пора переходити до практики. Без неї не вдасться влаштуватися на роботу або отримати хороший дорогий замовлення на фрілансі. В першу чергу, рекомендую не потопати в гігабайтах навчальних курсів, а відразу ж паралельно застосовувати свої знання на практиці.

Не потрібно чекати, поки закінчиться остання сторінка нової мега корисної книги, яка зробить вас гуру програмування. Побачили завдання? Тут же виконуйте, потім ускладнюйте, експериментуйте. Завдання: прокачати ключові навички в програмуванні до рівня автоматизму. Бої виграє не той, хто багато знає, а той, хто може вдало застосувати свої знання на полі битви.

Отримавши певну базу знань, пора думати, де ж взяти перший проект. За цим можна відправитися на біржу фріланса. Новачкам отримати замовлення буде архіскладно, однак, починайте з малого. Виконайте проект дешево або взагалі безкоштовно. Потім зробіть декілька проектів на максимумі своїх можливостей і упакуйте їх у портфоліо. Після цього завдання з пошуком клієнтів або пристроєм на привабливу посаду в компанії значно спроститься.

Основні моменти старту в програмуванні для новачків розібрали, про інше поговоримо в наступних статтях. Вам була корисна стаття? Залиште свою думку в коментарях. Якщо ви отримали цінні знання і вже готові застосовувати їх на практиці, тоді поділіться посиланням на статтю з друзями. Раптом це їх теж зацікавить. Всього доброго, зустрічаємося на цьому ж місці через кілька днів!