Що потрібно для створення сайту

232

Від автора: вітаю вас, шановний читач. Сьогодні я хотів би відповісти на запитання, що потрібно для створення сайту. Насправді відповіді можуть бути різними, в залежності від ваших бажань і цілей.

Трохи теорії

Сайти можуть бути різними, це перше, що потрібно зрозуміти. Розробка інтернет-магазину відрізняється від створення блогу чи сайту візитки. А, наприклад, портал взагалі може створюватися багато місяців командою досвідчених розробників. Все ж основні кроки до створення завжди однакові – це реєстрація домену і покупка хостинг-послуг, щоб ваш проект містився десь в мережі.

Власне, на питання про те, що потрібно для створення сайтів можна відповісти по-різному, тому що способів їх створення дуже багато. Я б описав все, що потрібно, приблизно так:

Ваше бажання. Без коментарів.

Знання. Чим більше можливостей ви хочете отримати, тим більше треба знань.

Гроші. Відповідно, те ж саме. Чим крутіше ви плануєте проект, тим більше на нього треба грошей. Тестовий ресурс можна створити і безкоштовно.

Ну і все, що стосується самого сайту і його роботи: домен, місце в мережі, движок і т. д.

Давайте спочатку розглянемо найпростіші варіанти створення, при яких вам не потрібні знання і гроші.

Найпростіші способи

Отже, є такі гіганти-платформи, як: Blogger.com, livejournal, wordpress.com і багато інших. На таких платформах є можливість безкоштовного створення свого блогу. Тобто ви отримуєте задарма місце в мережі, де буде розміщуватися ваш сайт. Те ж саме з доменом, тільки він буде третього рівня, а не другого. Тобто з приставками .blogger.com, .wordpress.com. Зрозуміло, що нормальний домен вам за безплатно ніхто не дасть.

Рис. 1. Вибір теми для створення блогу на майданчику wordpress

Це найпростіші способи, щоб створити свій веб-ресурс таким чином, вам потрібні мінімальні знання комп’ютера на рівні уміння користуватися інтернетом і виконувати прості інструкції конструкторів.

Якщо у вас є гроші, то на таких платформах ви можете придбати преміум-послуги та отримати розширені можливості для управління, це вже для просунутих користувачів.

Більш складний спосіб

Конструктор позбавляє вас необхідності реєструвати домен, підбирати хостера для купівлі місця в мережі, установки движка і багатьох інших турбот. Якщо все це робити самостійно, то ви отримуєте спочатку набагато більше свободи в плані управління сайтом. Єдине, вам потрібні певні знання, хоча б на початковому рівні. Вам складно буде почати, якщо ви поняття не маєте, що таке: бази даних, FTP-доступ, користувачі, бекапи, cPanel і т. д. Але все це ази сайтобудування і вивчається буквально за пару днів шляхом загугливания. Давайте детальніше розглянемо процес.

Вибір домену (ім’я сайту)

По суті, перший етап. Домен слід зареєструвати ще до того, як ви купите місце під сайт. Поставтеся до цього відповідально. Назва повинна відображати основну мету вашого проекту. Давайте, наприклад, розглянемо назва цього порталу – webformyself. Веб для мене. Вже в голові стає зрозуміло, що це сайт про веб-технологіях і його мета – зробити ці технології простіше і зрозуміліше будь-якому бажаючому. Відповідно, вам потрібно придумати і підібрати красиве і незайняте ім’я.

Рис. 2. Вартість реєстрації домену в різних зонах

Зареєструвати Домен можна у будь-якого реєстратора. Найпопулярніші: reg.ru, 2domains.ru. Яку доменну зону вибирати? Насамперед, це залежить від того, людей з якої країни ви переважно хочете бачити на сайті. Частіше всього підійде зона .ru, до того ж, домени в цій зоні коштують дешевше всього.

Припустимо, ви викладач і створюєте сайт для залучення своїх потенційних клієнтів (учнів). Ви живете в Україні і, можливо, вам потрібні люди саме з цієї країни. Очевидно, що в такому випадку краще зареєструватися в зоні .ua. Також і з .by .kz – білоруські і казахстанські сайти.

Домен в зоні .com означає комерційну організацію. Якщо вам потрібні тільки відвідувачі з якогось певного міста, то можна реєструватися ще більш вузьких зонах, докладніше ви можете дізнатися на сайтах реєстраторів. Реєстрація на рік зазвичай коштує 100-1000 рублів.

Купівля місця в мережі, де буде зберігатися сайт

Це дуже важливо. Вам потрібно знайти надійний хостинг-компанію та придбати в неї послуги, які дозволять розміщувати на її жорстких дисках ваші файли. Тобто, по суті, сайти.

Такі послуги коштують від 50 до декількох тисяч рублів на місяць, в залежності від можливостей тарифу. Рекомендувати якогось певного хостера я вам не буду, можете самі подивитися в якомусь рейтингу.

Тарифи можна розділити на: безкоштовні (тестовий період, мінімум можливостей), платні, vip-тарифи, vps, vds, виділені сервера. Останній варіант самий крутий – ви отримуєте в своє розпорядження справжній віддалений комп’ютер! Це варто 2000-20000 рублів в місяць і підходить для дуже серйозних і розкручених сайтів. VPS/VDS це практично теж, тільки ви отримуєте не весь комп’ютер цілком, а лише частина його місця і ресурсів. Природно, ви платите набагато менше. Це оптимальний варіант для всіх веб-майстрів, які дбають про своїх проектах.

Звичайний платний хостинг, хоча ви за нього і платите, має ряд недоліків у порівнянні з VDS. По-перше, на одній IP-адресі можуть розташовуватися десятки сайтів. Таким чином, ваш проект буде захищений набагато гірше, тому що у нього буде купа сусідів.

Я не буду далі продовжувати цю тему, тому що це не все, про що я хочу вам розповісти. Поки проміжний підсумок такий: для створення сайту необхідний домен і хостинг, ваші загальні витрати навряд чи перевищать 1000 рублів на цьому етапі.

Установка движка або створення веб-сторінок без нього

Коли місце куплено, вам залишається тільки зв’язати домен з ним, вказавши правильні DNS-адреси, після чого можна приступати до установки движка, на якому буде працювати сайт. Вони бувають платними і безкоштовними. Я рекомендую WordPress, він безкоштовний, дуже популярний і простий для новачка.

Движок вам доведеться встановлювати самостійно, або ж вам його встановлять співробітники компанії, де ви купували хостинг. Далі починається новий етап – налаштування нового проекту на движку, додавання шаблону і т. д. В мережі багато готових шаблонів (по суті, дизайнів сайтів), але справа в тому, що серйозних веб-ресурсів потрібно унікальне оформлення.

Відповідно, якщо ви не володієте знаннями і не можете самі створити такий шаблон, вам доведеться вибирати: або користуватися безкоштовними варіантами, або заплатити фахівцям за розробку шаблону. Зазвичай це коштує від 10 тисяч рублів.

Насправді ви можете замовити все під ключ. За вас зареєструють домен, куплять місце, всі встановлять налаштують, створять унікальний дизайн і т. д. Все, що захочете. Якщо у вас є кошти, щоб усе це оплатити, то будь ласка. Це обійдеться вам від 20-30 тисяч карбованців до багатьох мільйонів. Я ж казав вам, що, наприклад, портали створюються протягом кількох місяців?

Підсумок

Отже, що потрібно для створення сайту з нуля? Знання і гроші. А якщо відповідати з технічної точки зору, то: домен, хостинг, движок бази даних та багато іншого. Наприклад, якщо все робити самому, то ще вам потрібні будуть знання таких мов, як HTML, CSS, PHP і якого-небудь движка.

Давайте ще раз узагальнимо, щоб ви дуже добре запам’ятали, що потрібно зробити для створення сайту самостійно. Подивіться це відео, і ви отримаєте максимально правильне уявлення про те, що вам може знадобитися. Всю подальшу інформацію ви напевно зможете знайти на нашому сайті, тому що у нас на даний момент тисячі статей і багато хороших курсів, а підпишіться на оновлення ви зможете ще й отримувати сповіщення про вихід нових навчальних матеріалів.