Що нового в WordPress 4.6

344

Від автора: сьогодні вийшла нова версія WordPress 4.6 через 4 місяці після релізу WordPress 4.5. Останній реліз отримав ім’я «Pepper» на честь відомого джазового виконавця саксофоніста Парку Фредеріка Адамса на прізвисько «Pepper». Давайте дізнаємося, що нового в WordPress 4.6.

Очолював реліз версії 4.6 Домінік Шилінг за підтримки Гарту Мартенсена і 272 учасників проекту. Спільнота перекладачів допомогло з локалізацією WP 4.6 на 52 мови. У цій статті я розповім вам про нові можливості останньої версії, а також чого чекати після поновлення на нову версію.

Перед оновленням зробіть бекап вашого сайту

Не забудьте зробити повний бекап сайту (база даних і файли) перед оновленням до WP 4.6. Також варто перевірити згадки постачальників тем і плагінів на тему підтримки WP 4.6. Якщо є можливість, краще оновлюватися в тестовому режимі, щоб ви могли подивитися зміни перед їх застосуванням до основного сайту.

Гладке оновлення

Під час оновлення, встановлення та видалення плагінів і тим ви знаходитесь на одному і тому ж екрані, що сильно спрощує процес оновлення. Тепер ці дії виконуються через AJAX, що забезпечує безшовний користувальницький досвід.

Це відноситься не тільки до плагінів і їх оновленнях, але і до тем.

Системні шрифти

Панель адміністратора WP тепер використовує системні шрифти операційної системи. Начебто нічого такого, але такий крок дає невелике зростання продуктивності і покращує користувальницький досвід.

Підсвічування битих посилань

Биті посилання погано впливають на користувальницький досвід роботи з сайтом, а також впливають на SEO продуктивність. WP тепер автоматично перевіряє синтаксис посилань (стандартна перевірка).

Відновлення вмісту

В WP 4.6 були введені спеціальні поліпшення, що полегшують відновлення збереженого контенту. В WP була функція автозбереження на деякий час, однак тепер WP використовує браузер і зберігає вміст кожні 15 секунд.

Функції для розробників та зміни

З’явилися нові функції спеціально для розробників:

ресурсні підказки по підвищенню продуктивності;

HTTP API тепер використовує PHP бібліотеку Requests;

оновлені різні JS бібліотеки;

підвищена продуктивність мультисайтов;

з’явилися повідомлення і валідація в кастомайзере;

нові класи WP_Term_Query і WP_Post_Type;

нове Meta Registration API.

Висновок

На сторінці кодексу можна більш детально почитати про релізі WP 4.6. Пишіть свої думки про новий релізі в коментарях.